Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Budowa

Budowa 2008/05/25 22:56 #2004414

Witam wszystkich! Mam pytanie. Zamierzam sie wraz z kolega zbudowac wlasna lotnie gdyz nie mam funduszy na kupno (mam 17 lat).Co myslicie o takim pomysle? Jakich materialow mogl bym uzyc,wazne zeby byly w maire latwo dostepne i jak najtansze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/25 23:49 #2004416

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Wielu lotniarzy odda Ci lotnię za 100 zł, jeżeli tylko obiecasz, że nie będziesz uczył się sam, tylko pogadasz, popatrzysz, i wykażesz się cierpliwością.

Natomiast jeżeli masz zamiar sam zbudować lotnię i na niej sam latać, to nie spodoba się to tutaj nikomu, bo potem będzie że uprawiamy ryzykowny sport, wypadki są itp. Bo prawdopodobnie wypadek mieć będziesz ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/26 00:04 #2004417

Heh oczywiscie nie chodzi mi tu o niewiadomo jakie latanie tylko mam u babci gdzie zawsze jestem pol wakacji takie w miare dobre miejsce na takie krotkie loty, i chcialem poprostu poczuc jak to jest oderwac sie od ziemi na te kilka sekund :) Miejsce to takie wzniesienie dlugosci okolo 200 metrow i wlasnie tam chcialem sie sprobowac .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/26 00:30 #2004419

Lepiej jedź do szkoły lotniowej w Mieroszowie, porozmawiaj z Instruktorem wykup, sobie ze trzy loty w tandemie i wtedy będziesz wiedział jak to jest. A może nawet będziesz mógł sobie pobiegać w terenie z jakąś prawdziwą lotnią. I to wszystko wcale nie musi kosztować więcej niż budowa własnej lotni.
Jeśli już pytasz o materiały i ceny to dla przykładu podam, jedno ranmię sterownicy kosztuje 100-200zł, w dodatku są to materiały trdno dostępne w Polsce. Za 1-1,5tys. możesz kupić szkolną lotnię zdolną do lotów, tak więc samodzielna budowa poprostu się nie opłaca.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/26 13:16 #2004425

A czy nie da sie tych rzeczy zastapic jakimis tanszymi odpowiednikami? np cala konstrukcje z jakiegos aluminum czy innego metalu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/26 14:20 #2004426

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Nie da się. Starą lotnię możesz mieć taniej, niż części i materiały do niej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/26 16:38 #2004427

Witaj Redi!
Fajnie ze jestes zainteresowany lotniarstwem i super ze piszesz i konsultujesz sie na naszej wspulnej stronie, to juz wielki sukces z twojej strony.
Teraz posluchaj kolegow co juz lataja i conieco wiedza o lotniarstwie.
Tak jak doradzali ci Michalo i Smyku, zapisz sie na kurs. To pierwsze i podstawowe kroki jakie masz zrobic na samym poczatku. W szkole maja sprzet i wiedze jak ciebie nauczyc latac prawidlowo na lotni. Wydasz na szkolenie okreslona ilosc kasy ale po ukonczeniu kursu bedzie zupewnie inaczej patrzyc na te pytania co teraz zadajesz i sam sie bedziesz sie pocichu smiac. A zeby ten smiech zeczewiscie byl smiechem prawdziwym a nie smiech przez lzy:( to zapisz sie na kurs i nie kombinuj z bodowa samodzielnie lotni.
Co do sprzetu po kursie to sam zdecydujesz ja jaki bedzie ciebie stac. Uzywane lotnie szkolne mozna kupic w granicach 2000zl i wiecej. Kazda uzywke trzeba dokladnie sprawdzic i zrobic w Polsce jej przeglad zeby byla dopuszczona do stanu uzywalnosci. Nowy sprzet kosztuje o wiele drozej. Z kupnem sprzet poczekaj az do ukonczenia kursu jak poczujesz potrzebe miec swoj wlasny sprzet.
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/27 12:34 #2004434

Dzieki Ruslan za rozwianie moich wszystkich watpliwosci :) Teraz juz mam pewnosc ze najpierw kurs potem kupno lotni :) Mam jeszcze kilka pytan... Czy mozna zaczac szkolenie od 17 lat, ile kosztuje mniej wiecej taki kurs i takie troche glupie pytanie ale naprawde nie mam pewnosci mianowicie czy jesli bede mial juz ten kurs skonczony to na zakupionej lotni moge latac w kazdym miesjcu polski bez zadnych zezwolen itp czy jak to jest?

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/27 18:06 #2004435

Odpowiedź znajdziesz tutaj:
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20051070904&type=2&name=D20050904.pdf

Gdyby link nie zadziałał szukaj w sieci pod hasłem:

Dz.U. 2005 nr 107 poz. 904
"Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2005 r. w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy - Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków"
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Budowa 2008/05/27 23:05 #2004447

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Tak, jak będziesz miał "świadectwo kwalifikacji", możesz latać wszędzie, gdzie nie jest to specjalnie zabronione (nad miastem, w strefach wokół dużych lotnisk, czy w strefach zarezerwowanych przez wojsko).

Ale zdobycie tego papierka niestety, o ile nie posiadasz bogatych rodziców i 5 miesięcy czasu... no kurde, marnie to widzę.

Prawda jest taka, że nasze przepisy stawiają bardzo wysoko poprzeczkę biurokratyczną.

Strasznie dziwne. Osobiście podejrzewam, że maczali w tworzeniu tej mentalności palce Hitlerowcy.

:unsure:

Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena