Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: "żywotność" poszycia i ogólnie lotni

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/12 18:22 #2007435

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
smyk napisał:

O ile mnie pamięć nie myli, to nie mamy. Dobry pomysł na nowy wątek.


Otoz to! Zwazywszy, ze ja nie jestem jeszcze lotniarzem - choc zamierzam - i taki opis na pewno by pomogl przy nabywaniu/eksploatacji sprzetu. Poki co zaslyszalem tylko kilka nazw : mylar - starsze lotnie, dakron - obecne, matrix(cos myle?) - obecne/przyszle.Tyle..;)
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/12 18:44 #2007436

Ruslan, czy mozesz napisac cos wiecej o wersji M(oto) Targeta 16?
pozdrawiam
K.Gajda(cra3y)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/13 13:47 #2007448

Witam!
Różnica niewielka między moto a zwykłym Targetem. W wersji moto wzmocnione ramiona 28/2mm a w zwykłym 28/1,5mm. W moto odpinana rura kilowa z tyłu a w normalnej nie, ale to bardzo łatwo się odpina. Ja pytałem u konstruktora, czy można latać z napędem na zwykłej wersji? Odpowiedział ze tak spokojnie można latać.





Serdecznie pozdrawiam Ruslan Bushchak
www.aeros.com.ua
www.kievprop.com.ua
www.avasportcentral.com
www.solparagliders.com.br
Skype: ruslan-b
GG6964149
+48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Edytowany przez: Ruslan Bushchak, w: 2009/03/13 14:14
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/13 17:11 #2007449

Rusłan, czy możesz zapytać konstruktora jaką maksymalną prędkość osiąga Target z Mosquito (17KM) w locie poziomym. Oczywiśie w warunkach bez termiki.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/13 23:41 #2007453

Witam!
Nie wiem czy da odpowiedz na twoje pytanie. Ale w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić to. JA mam Targeta i jak masz napęd to możemy się umówić i sprawdzimy to w realu a nie na papierkach.
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/14 01:10 #2007455

  • J77RS
  • J77RS Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 243
  • Otrzymane podziękowania: 0
tu widac jak target fajnie lata i w tle ppg


pozdro

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/03/14 01:11

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/14 04:31 #2007456

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583

tu widac jak target fajnie lata i w tle ppg


Moim zdaniem to lataja tak lotnie " Relaksowe " klasy 1 . Lotnie te z mocno wysklepionym profilem zachowuja wlasciwosci swietnego startu i ladowania . To nic Boskiego kiedy sprzet taki posiada homologacje . Naped dodatkowo przesowa ciezar pilota do tylu co poprawia kapitalnie wlasciwosci przy ladowaniu . Meczace jest natomiast ciagle latanie na sciagnietej sterownicy .

Edytowany przez: piotrolot, w: 2009/03/14 04:32
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/14 10:40 #2007457

Witam!
Piotrolot jak możesz cokolwiek mówić na temat innej lotni jak ani razu na niej nie latałeś? A tym bardziej z napędem!!! A może ty masz takie czary mary jak Kaszpirowski? Popatrzysz na foto i od razu wydajesz swoja opinie na temat tego sprzętu. TWOIM ZDANIE!!! - Jakim twoim?
Denerwują mnie coście co się wypowiadają w podobny sposób. Dosyć często się trafiają na różnych forach a zwłaszcza na paralotniowym podobne fachury, co mu wystarcza popatrzyć na foto i już wydala swoja opinie jak to skrzydło będzie się zachowywać w lotnie!!!;)
Wiec Piotrolocie daruj sobie swoje wypowiedzi na temat lotni jak nie latałeś na niej i nie próbowałeś w różnych warunkach.
Target fantastycznie się sprzedaje na cały świat do tej pory, jest bardzo lubiany wśród wielu pilotów. Dla jednego z wielu przykładów jest filmik z szkolenia Krym jesień 2008. Na filmiku leci Wojtek Smoleń, lotnia Target, 4 dzień szkolenia :)

Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/14 15:17 #2007458

Witam kol. Rusłan
Z całym szacunkiem dla twojej osoby,ale nie spodobała mi Twoja wypowiedz Piotrolotowi na temat lotni" Target".:( Więc chwyciłem za pióro[ czytaj klawisze ].Nie żebym kogoś musiał bronić na forum. .Cytuję twoje zdanie " popatrzysz na foto i od razu wydajesz swoją opinię na temat tego sprzętu. TWOIM ZDANIEM jakim twoim. Denerwują mnie ci co się wypowiadają w podobny sposób."Koniec cytatu. Otóż kol. Rusłan pisałeś,ze nie jesteś narodowości polskiej to chcę ci powiedzieć,ze w naszym kręgu kulturowym jeżeli ktoś wypowiada się podczas dyskusji MOIM ZDANIEM to znaczy,ze ma szacunek do tego kogoś.Innymi słowy daje znać,ze może się mylić.KOL.Rusłan w POLSCE to się nazywa kultura osobista.:ohmy: Dalej piszesz,ze denerwują cię fachury,którzy tylko spojrzą i wydają opinię- pytam to do kogo masz pretensję,ze jeszcze nie jesteś FACHURĄ.Jak będziesz miał okazje to spytaj kolegów, którzy zęby zjedli w lotniarstwie czy nie wystarczy im spojrzenie na skrzydło i już będą mogli wyrażić opinię pozytywną bądż negatywną. Podam ci przykład zeby zobrazować ci to. Dawno temu mój kolega poprosił mnie żebym pomógł mu kupić motolotnie bo latałem już parę lat i znałem się na tym. Po przyjeżdzie na miejsce jeden rzut oka wystarczył mnie ,żebym podziękował sprzędającemu za ten złom. Na tym tylko można było jedną rzecz zrobić mianowicie ZABIĆ się. I widzisz wcale nie trzeba lecieć żeby wyrazić opinię o czymś. Ale warunek jak napisałem trzeba się znać.Myślę,ze koledzy się zemną zgodzą. Co do kol. Piotrolota myślę kol.Rusłan ,ze dzieli cię od NIEGO duza różnica wiedzy praktyki i kompetęncji. Sam piszesz ,ze dopiero się uczysz to do licha trochę pokory już INNI koledzy oto samo cię PROSILI i co dalej teroryzujesz wszystkich.:woohoo: :woohoo: :woohoo: z lotniarskim pozdrowienim Pulsar. PS. KOL. RUSŁAN POWYŻSZY TEKST JEST MOIM WYRAŻONYM ZDANIEM I W CALE NIE MUSISZ SIĘ Z NIM ZGADZAĆ.:) :) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"żywotność" poszycia i ogólnie lotni 2009/03/14 18:11 #2007459

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Pulasar. Witam :-)
Myślę, że trochę problem tej dyskusji polega na tym, że obaj panowie bardzo alergicznie na siebie reagują.
Nawet jeśli w wypowiedzi jednego nie było żadnych podtekstów, to wzajemne doświadczenia w dyskusjach na forum powodują, że drugi nadpobudliwie reaguje i mamy początek serii wypowiedzi nie na temat, którego finał jest nam dobrze znany. Raz zacznie jeden, raz drugi. Nie oceniam żadnego z nich, bo mnie też czasami ponosi ale myślę, że powinni się spotkać w realu i wyjaśnić sobie w czym maja kłopot.
Internet z uwagi na to, że prowadzimy tu dyskusje posługując się często skrótami myślowymi i nie możemy płynnie ich kontynuować, doprowadzają do niepotrzebnych nieporozumień. Do tego dochodzą jeszcze antagonizmy nie wynikające z dyskusji i mamy klops.

Tylko spokój nas uratuje. Teraz nie ma znaczenia kto kogo tym razem sprowokował, ale to że takie "dyskusje" nie służą forum. Ostatnio jest tu wyjątkowo konstruktywnie i rzeczowo. Proszę, nie zmieniajmy tego.

Spokojnie sezon tuż, tuż u progu :-) Co prawda dzisiaj byłem w Szczyrku, no i niestety tu ciągle króluje zima, ale jeszcze odrobinę cierpliwości ;) :P

OCZYWIŚCIE KOLEDZY TO JEST TYLKO MOJE ZDANIE I NIKT NIE MUSI SIĘ Z NIM ZGADZAĆ :evil: :P ;) ;)

Edytowany przez: Mesiek, w: 2009/03/14 18:15
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena