Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: za radą admina...

Odp:za radą admina... 2009/04/07 19:10 #2007922

A jak uczysz się jeździć samochodem, to od razu idziesz do szkoły jazdy? :P Wtedy wydałbyś majątek na naukę! Najpierw szkolisz się pod okiem ojca / starszego brata / kolegi, który już ma samochód, a dopiero jak się nauczysz, idziesz do szkoły jazdy ;)

Ja właśnie chcę analogicznie z lotnią - najpierw szkolenie "po znajomości za piwo", a potem oficjalny egzamin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:za radą admina... 2009/04/07 19:33 #2007923

  • migor
  • migor Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 61
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
To ja prosze najpierw o to "pifo" a potem idziemy na szkolenie, juz mi lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:za radą admina... 2009/04/07 20:32 #2007924

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Może podaj Zbignief maila do siebie. Szkolenie bez papierów jest przestępstwem, chyba. Ten ktoś musiałby być niewidzialny.

A wręcz musiałbyś mu powiedzieć, że posiadasz stosowne uprawnienia, a jego prosisz JEDYNIE o wspólny wyjazd i opowiedzenie paru opowieści ze starych czasów.

A zatem - wspólny wyjazd dwóch równoprawnych pilotów TAK.
Nielegalne szkolenie NIE.

Ponieważ w razie wypadku (w naszym sporcie wszyscy boją się wypadku) dana osoba może powiedzieć prokuratorowi, że
a) Nie miała prawa sprawdzać Twoich uprawnień, dlatego poprzestała na Twoim ustnym zapewnieniu, że masz papier (dlatego np. nie dzwoniła na policję, widząc właśnie popełniane przestępstwo, bo wg Twoich ustnych zapewnień (których nie mogła podważyć) go nie było ;) ).

b) nie uczyła Cię wcale, tylko współlatała.

c) a właściwie, sam fakt zapytania Cię o uprawnienia nie musiał mieć miejsca, bo tak jak nie ma obowiązku pytać się wszystkich wsiadajacych do samochodu o prawo jazdy, tak nie ma obowiazku pytać się wszystkich siadających do lotni o ŚK

Jak widzisz, żeby zacząć latanie na lotni, potrzeba wiele determinacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:za radą admina... 2009/04/08 01:48 #2007932

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Zbignief,
jak widać (do tej pory) chyba nie ma żadnego instruktora we Wrocławiu, który podjąłby się "szkolenia" wg Twoich wyobrażeń. Nikt się nie zgłosił i nikt nie zna takowego śmiałka. W odpowiedzi na Twoje pytanie - na tym dyskusja by się mogła zakończyć.

Rozumiem, że Twoją wyobraźnię rozgrzał Vega, ale:
- porównanie z Pudzianem jest jak najbardziej na miejscu (poczytaj trochę o Vedze, :P )
- zwróć uwagę, w którym to było roku! To były same początki: inne czasy, inni ludzie, inny sprzęt i jego możliwości (ograniczenia), inne wymogi odnośnie wyszkolenia.
Podsumowując, to co kiedyś mogło być możliwe na 15. metrowej górce, dzisiaj nie ma po prostu sensu. Poza kwestią odpowiedzialności szkolącego i w ogóle legalności takiego "szkolenia" musi być infrastruktura i odpowiednie warunki - właśnie po to, byś mógł przez szkolenie przejść w miarę szybko (zakładając, że w ogóle chcesz latać, a nie miło spędzić kilku weekendów).

pozdr
bartek
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:za radą admina... 2009/04/08 14:18 #2007943

To jest dosłownie podcinanie mi skrzydeł... Na szczęście paralotniarze nie robią takich fochów - płacisz im 300 zł i szkolą Cię na najbliższej górce / hałdzie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:za radą admina... 2009/04/08 15:16 #2007944

  • migor
  • migor Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 61
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
W ten swiateczny czas zycze Ci tyle samo startow co ladowan, bezpiecznych.
Mirek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena