Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zderzenie w powietrzu

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/10 15:17 #2007379

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/10 15:18 #2007380

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/10 15:57 #2007381

Witam!
Panowie widzę ze dalej się nie rozumiemy. Ja omawiam tylko sytuacje na żaglu, koło zbocza. Nie raz obserwowałem szybowce na żaglu nad Żarem. I u nich zawsze jest porządek na żaglu. Każdy wie gdzie ma lecieć i niema żadnych sprzeczek. I jak latają razem z nimi czy paralotnie czy lotnie to wszyscy trzymają się jednej zasady, jaka obowiązuje na żaglu.
I nie rozumiem poco teraz pokazujesz Piotrolocie foty co nie w temacie poruszania się przy zboczu za żaglu. Jak chcesz coś konkretnego powiedzieć, to powiedz a nie popisuj się ze umiesz wstawić foto na forum!
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/10 16:18 #2007382

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Hmmm..., mam wrażenie, że dyskusja zmierza na niebezpieczny teren "wycieczek osobistych".
Zdaję sobie sprawę, że brak latania przez tyle miesięcy z rzędu może być już nie do zniesienia, ale mimo to proszę jednak o zaniechanie rozładowywania napięć na Forum i używania sformułowań typu "nie popisuj się", czy "nie pisz bzdur".

A jeżeli jednak się nie da..., to proszę o kontynuowanie tej rozmowy w dziale "Pretensje, żale i inne takie tam" ;)

pozdrawiam ciepło :)
Agi

Edytowany przez: Agi, w: 2009/03/11 18:50

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/10 16:31 #2007383

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
A temat tej dyskusji to "Zderzenie w powietrzu", a nie "Prawo drogi podczas latania przy zboczu"

Tak że myślę, że wszystko jest okej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/10 18:10 #2007384

Smyku rozumiem cie doskonale. Czasami niektórym trzeba powiedzieć jaśnie i wyraźnie. Ja widzisz na filmie, to zderzenie lotni z paralotnia było za żaglu, więc zrozumiale że dyskusja będzie o poruszaniu się przy zboczu.
Co wtorku spotykamy się w knajpie i dzielimy się swoimi doświadczeniami ma temat latanie i nie tylko z latania.
Na jednym z takich spotkań poruszyłem ten tema z odnośnikiem do tego przypadku co pokazuje filmik. Jak ogromnie było moje zdziwienie, kiedy wiele z bardzo doświadczonych paralotniarzy mieli odmienne zdanie na temat prawa prawej ręki przy zboczu. Leszek Mańkowski bardzo dokładnie wszystkim wytłumaczył, ze przy zboczu wszyscy latają zgodnie z zasadą prawej ręki. Odległość między statkami powietrznymi 50m. I niema żadnego wymyślania i gadania. Le są małe wyjątki lokalne. Na przykład w specyficznym miejscu gdzie o tym dokładnie jest opisano i pokazano na tablicach. Jak ktoś przychodzi pierwszy raz na górę to mu się tłumaczy i pokazuje wszytko, żeby nie narobił kłopotów.
I jeszcze jedno co już pisałem o tym. Że jak lecisz i widzisz że kola ciora uprzężą po zboczu a ty jesteś na bezpiecznej wysokości to trzeba ustąpić i nie przeszkadzać koledze.
Piszę tyle o tym żaglu dla tego że na Krymie sporo lata się na żaglu i dosyć często w tłoku, lotnie + paralotnie. Dosyć sporo było wypadków i zderzeń na żaglu. Dla tego jestem bardzo uczulony na przepisy przy zboczu. Bo jak wszyscy w miarę dokładnie pilnują przepisów to o wiele łatwiej się lata i bezpieczniej dla wszystkich.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/10 18:20 #2007388

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583

Droga Redakcjo - Swiezbi mnie cos tam odpowiedziec w dyskusji ale na poczatku w "segregatorkach" tlumacze sie sam , nie wiem po co , ze jestem zawalony krawiectwem lotniowym :unsure: Mam pare artykulikow o tzw PENG !!! czyli Dup ale nie jestem w stanie sie do tego zabrac ( DHV info NR 69 i Nr 70 ). Wszyscy posiadamy licencje i Prawo jazdy wiec OKULISTA nas dopuscil do ruchu ;) Z tych wszystkich artykulikow wyciagam jeden sens fizyczny , ktory jest skomasowany w tekscie " ZU Auffrischung " i traktuje to jak DZIESIEC PRZYKAZAN BOZYCH ! Niestety musimy prosic Agi albo Bartka aby sie za to zabral Ku chwale Ojczyzny .

Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zderzenie w powietrzu 2009/03/11 01:48 #2007397

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Agi odpada, bo zawalona jest robotą, ale ja się za to wezmę jak tylko znajdę trochę czasu.
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena