Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Szkolenie w Mieroszowie

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 10:06 #2008092

Do Gumi_Krakusa: Piszesz, że powinny być wprowadzone pewne zmiany, zaproponuj coś konkretnego, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, żeby Andrzej mówił coś innego niż teraz.
Bo będziemy sobie tak czytać te narzekania jednych i chwalenia innych w nieskończoność. W wątku "Zmiany w prawie" podałem pewną propozycję zmian, niestety nikt inny nie wypowiedział się na ten temat.

Zmiany są konieczne, a przemawia za tym jeden ważny fakt: Od 12.2003 kiedy weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie licencjonowania personelu lotniczego zostały wydane 3 (trzy) świadectwa kwalifikacji pilota lotni. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 10:10 #2008093

ja myślę że się nie mylisz.

kroki jakie proponuje to:

Niech każdy kto ma koncepcje poprawek w prawie napisze te poprawki lub prześle do mnie na maila.
hudy\'/@\'/projekty-online.pl
opublikuje je potem w jednym poście żeby nie robić śmietnika.
potem proponuje te poprawki skompresować w sensowne przepisy i przesłać je do ULCU, Premiera i ministra sportu,
Taka jest moja koncepcja działania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 10:14 #2008094

Do Pomorskiej Grupy ZRSL: latacie naprawdę fajnie, jesteście chyba najbardziej zdeterminowanymi lotniarzami jakich można tutaj poznać, można wam tylko pozazdrościć.
Czy możecie napisać kiedy zaczęliście swoje szkolenie, i na jakim etapie jesteście?
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 11:11 #2008095

Znam Andrzeja od lat i wiem ,że nie jest zawistnym człowiekiem i chce żeby wszyscy kursańci latali jak najlepiej,ale pomyślmy co by się stało, gdyby kturemuś z kursantów podczas samodzielnego latania się coś stało i wyszło by na jaw ,że Andrzej nie dopełnił formalności np. z ilością godzin w powietrzu tego kursanta ,podlega to pod prokuratora,ja bym się na miejścu Andrzeja też nie chciał podkładać,a jeśli ktoś jest wytrwały to na pewno zdobędie SK ,zapytajcie grupe zachodniopomorską, oni właśnie będą podchodzili do egzaminu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 11:23 #2008096

Wyjazdy doskonalące w grupie nie muszą być wcale kosztowne ,najczęściej składamy się trzy do czterech osób na paliwo i do włoszech wychodzi nam 100 do150 zł ,a jeśli po czeskich górkach to kilkanaście złotych,a latanie w kilkanaście osób jest fajniejsze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 11:28 #2008097

Właśnie dlatego, żeby Instruktor nie musiał się podkładać, a kursant w łatwiejszy sposób mógł zrobić nalot (może nawet większy niż 10godz.) należy zmienić prawo. Można się domyślać, że wielu kursantów wykonuje samodzielne loty bez nadzoru Instruktora nie ukończywszy jeszcze kursu (np. kolega J...). Jeśli chcą to robić na własne ryzyko i odpowiedzialność dlaczego nie mogą sami podjąć takiej decyzji. Odpowiednio wyższe ubezpieczenie OC i określenie kiedy i w jakich miejscach mogą wykonywać swoje smodzielne loty powinno tę sprawę załatwić.

Chyba największym hamulcem rozwoju lotniarstwa jest przepis, że szkolenie może organizować tylko szkoła z certyfikatem i odpowienim zezwoleniem od ULC. Dlaczego nie może szkolić instruktor nie będący pracownikiem czy właścielem szkoły? Czy przez to jego umiejętności są w jakiś sposób pomniejszone?

O ile dobrze pamiętam w jakimś wątku Vega napisał, że w początkach lotniarstwa na kursie w jednym sezonie wyszkolił kilkudziesięciu lotniarzy.

Edytowany przez: michalo, w: 2009/04/16 11:38
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 11:52 #2008104

Też jestem za tym ,sam wyszkoliłem się w czasach gdy po dwuch tygodniach kursu mogłem latać salodzielnie,do tego trzeba być reprezentowanym jako grupa np. w PSP , a na razie nie widzę chętnych do działania w jej szeregach,sam również się do tego nie palę bo zdaję sobię sprawę z czasochłonności tego zajęcia, wolę latać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 12:05 #2008105

widzę że komuś się humor podostrzył i zmieniliśmy też nieco płaszczyznę komunikacji, no nic cytuje smsa
z nr: 601-635-643

.." To kontakt do mnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tematyka lotnictwo.
Przepraszam do specjalisty NFZ szukaj www.pf.pl "..

Pozdrowienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 14:12 #2008110

Zbyt dużo w całej sprawie jest znaków zapytania, ogólnego zamieszania i niepewmości i wolałbym uniknąć sytuacji o których piszą koledzy gumi i j... nawet gdyby wszystko miało hipotetyczny charakter, dlatego mimo wszystko nie podejmę się szkolenia w Polsce. Póki co biorę pod uwagę UK, Krym (z Ruslanem) lub sąsiadów z południa. Pozdrówka!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/16 19:48 #2008113

Miereszów jest owiany jakąś aurą mistycyzmu, tajemniczości.
Hen za lasami, hen za górami jest takie magiczne miejsce.
Gdzie jeśli tylko znajdziesz w sobie wystarczająco dużo determinacji, siły, cierpliwości oraz samozaparcia to czeka na ciebie wymarzona nagroda.

A nie prościej podać po prostu cennik i napisać że do uzyskania licencji wymagane jest tyle a tyle godzin nalotu co przekłada sie na tyle to a tyle dni lotnych ?

Przy okazji mam prośbę do ludzi zamieszczających swoje posty w dziale "Giełda"
Czy nie można na końcu podawać ceny zamiast durnego "cena do negocjacji" ?
Może się czepiam ale strasznie wkurza mnie w naszym kraju że temat pieniędzy to temat tabu.
Wystarczy wziąść jakąś gazetę z ogłoszeniami "dam prace" i zobaczyć w ilu ogłoszeniach jest mowa o konkretnych sumach a w ilu są "atrakcyjne zarobki" Dla porównania można wziąść jakąś zachodnią i zobaczycie że na końcu w ogromnej większości pisze jakie oferują wynagrodzenie roczne.
Taki mały szczegół ale ilu ludziom zaoszczędziło by to niepotrzebnych telefonów oraz straty czasu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena