Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Szkolenie w Mieroszowie

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/17 11:40 #2008134

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
To ja w końcu jedną rzecz chciałbym usłyszeć:
1) Po szkoleniu na Krymie dostaje się IPPI 3
2) Karta IPPI ważna jest tylko z krajową licencją uprawniającą do latania na lotni.

Moje pytanie brzmi: Czy po szkoleniu na Krymie dostaje się jakąś ukraińską licencję + IPPI?

Poza tym w Polsce wymagania do ŚK są trochę wyższe niż IPPI 3, więc papier ten może być niewystarczający, nawet w świetle uznawania licencji zagranicznych, dobrze mówię?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/17 11:40 #2008135

Tak jak wcześniej pisałem nie podważam zalet Krymu ,jest to wspaniałe miejsce ,szczegulnie na wyjazd rodzinny,twierdze tylko ,że nie można się wyszkolić w osiem lub dziesięć dni między jnnymi dlatego ,że kursant nie wytrzymuje przeważnie tego fizycznie ,po pierwszym etapie jest mocno zmęczony i najlepiej jak sobie w spokoju przetrawi nabyte doświadczenia . NIe będę dalej ciągną tego tematu .Przepraszam wszystkich ,których znudziła nasza konwersacja .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/17 17:47 #2008143

Witam!
Panowie widać że nie czytacie wątku Szkolenie na Krymie. Tam opisałem wszytko co i jak.
Smyku w regulaminie IPPI wszytko dokładnie opisano po ukończeniu każdego stopnia co można a co nie.
Po ukończeniu kursu lotniowego na Krymie kursant otrzyma ukraińską licencje i na podstawie tej licencji wystawia się kartę IPPI3
Smyku w Polsce wiele moich kolegów lata ze słowacką licencją i nikt im nie robi żadnych problemów ( nie wiedziałem Smyku że takie wiadomości muszę tobie mówić!!!)
Jeden minus szkolenia za granicą jest taki że na przykład na Słowacji co roku trzeba płacić za licencje FAI około 50e i na zawodach reprezentujesz kraj gdzie otrzymałeś licencje Sportową FAI. Słyszałem że na Ukrainie licencje FAI mogą otrzymać tylko Ukraińcy. Ale z kolei na Słowacji paralotniarzom wydaja bez problemowo licencje FAI. Co kraj to obyczaj!!!
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/17 17:54 #2008144

Witam.
Niezdrowe emocje w temacie szkolenia w Mieroszowie opadają więc, cierpliwie odczekawszy, wychodzę z podziemia i opiszę w skrócie przebieg mojego szkolenia u Andrzeja.
Szkolenie rozpoczęliśmy w 4 osoby 27.08.08-31.08.08.wykonaliśmy po ok.20 zlocików w Jeżowie i Mieroszowie pod okiem Andrzeja i Wojtka.
II etap 24.10-26.10.08 kontynujemy razem z Fernandem.Wykonujemy po 14 lotów z pod rampy i po 4 z rampy ćwicząc zakręty i lądowania.Po zimowej przerwie spotykamy się 4.04-9.04.09 wznawiamy nawyki, 2 loty zpod i 2 z rampy.Od wtorku uczymy się holować.Po dwa bezproblemowe hole bez przepięcia na ok. 100 m. następnie hole z przepięciem na ok. 200 m. ćwiczymy krążenie i planowanie lądowania.Każdy lot to nowe przeżycia,żagiel,bąble,lot między glajtami i w czwartek udaje mi się polatać na termice 23 min.i wykręcić ok.500m.Tak wygląda moje i
Fernanda szkolenie u Andrzeja.Nie czekamy na zaproszenie tylko umawiamy się przyjeżdżamy i latamy.
Do Mieroszowa mamy 300 i 400 km.Nocleg to 35-45 zł obiad 15-20 zł ceny kursu były na stronie Andrzeja Pozdrawiam Piotr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/04/17 18:10 #2008145

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Ja wiem, że wielu naszych kolegów lata w PL ze słowacką licencją.
Ale coś mi świtało w głowie, że można latać w PL z licencją z innego kraju, pod warunkiem że wymagania do niej spełniają wymagania polskie.

Ale nie jestem pewien, dlatego zadaję pytanie na forum. Do tego przecie służy ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/06/20 23:14 #2008725

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148

Ja wiem, że wielu naszych kolegów lata w PL ze słowacką licencją.

Ale coś mi świtało w głowie, że można latać w PL z licencją z innego kraju, pod warunkiem że wymagania do niej spełniają wymagania polskie.


Zgadza się. Osoba która uzyskała uprawnienia w innym kraju niż Polska może latać pod warunkiem, że posiada IPPI 4.
Jest to trochę dziwne gdyż pilot po uzyskaniu ŚK "zasługuje" jedynie na IPPI 3 (PPI 3 - Minimum 60 udanych lotów dających nalot całkowity 10 godzin. Loty z 5 różnych miejsc, z których 3 są wewnątrz lądu. Minimum 3 loty i całkowity nalot 2 godzin w noszeniach.) , a latać samodzielnie w RP może. Jednak takie są fakty. Wyciągarkowy, gospodarz startowiska może przy braku IPPI 4 w przypadku wyszkolenia w innym kraju niż RP odmówić przyjemności latania :ohmy:

Kompedium wiedzy i objaśnienia znajdziesz tu:
PSP - Co to jest IPPI?

Swoją drogą jak tam kursanci z Mieroszowa :)?
Kiedy pierwszy kolega będzie dopuszczony do egzaminów na ŚK ?
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/06/27 02:15 #2008803

W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury
z dnia 3 września 2003r
rozdz.2,
§5,
pkt.3
jest taki zapis:
"Dopuszcza się do szkolenia osoby która wykazała przed prowadzącym, że posiada niektóre wymagane wiadomości lub umiejętności, według indywidualnego toku szkolenia. Indywidualny tok szkolenia opracowuje na podstawie zatwierdzonego programu szkolenia, prowadzący szkolenia i przedstawia Prezesowi ULC do zatwierdzenia".

Dla wszystkich, którzy już coś potrafią oznacza to możliwość znacznego skrócenia czasu szkolenia. Wiadomo, że opracowanie indywidualnego programu szkolenia może dodatkowo kosztować, ale niektórym może to pomóc w zalegalizowaniu swojego latania bez przechodzenia całego programu szkoleniowego od początku.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/08/17 23:44 #2009389

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Dobra wiadomosc. W miniony piatek 7 pilotow uzyskalo SK w Mieroszowie.Czyli da sie....:P


Darek.
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/08/18 01:05 #2009391

a dwoch z nich mnie odwiedzilo nawet w drodze powrotnej, tylko oni mowili ze 6 uzyskalo i ze jeszcze 4 nastepnych na pazdziernik sie szykuje.
Droga zostala chyba przetarta wreszcie, bo to pierwsi nowi lotniarze od 2005 roku zdaje sie. Ciesze sie i czekamy na dalsza produkcje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie w Mieroszowie 2009/08/18 09:58 #2009392

Również cieszę się, że coś drgnęło w tym temacie. Składam też gratulacje wszystkim nowym lotniarzom.

Może nowi adepci sami coś napiszą o tym wydarzeniu i wstawią kilka zdjęć.

Edytowany przez: michalo, w: 2009/08/18 10:01
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena