Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Mosquito NRG

Odp:Mosquito NRG 2010/10/26 11:05 #2012899

Witam
Mam dość pilną sprawę dla użytkowników mosquito nrg

Mam okazje zakupić takowy egzemplarz, jednak w rozmiarze 6xl, Dla mnie był by odpowiedni 5L, czy istnieje możliwość bezproblemowego skrócenia uprzęży, zarówno na długość, jak i obwód w klatce? Co by trzeba było przerobić?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/10/26 20:10 #2012905

podejrzewam ze byloby to trudniejsze w przypadku moskito niz zwyklego kokonu, bo jednak mozkito to wiecej elementow zabudowanych w kokonie..
Ja sie kiedys pytalem producenta woody valley jak by to bylo i niestety w zwyklym kokonie kwestia jest prawie nie do ruszenia.

Ja coprawda pytalem tylko o zwezenie, bo odchudzilem sie wtedy troche, ale okazalo sie ze to zbyt wiele przerobek. Jesli jeszcze dodatkowo wchodzi kwestia dlugosci to jeszcze gorzej, bo to wiaze sie nie tylko ze skroceniem, ale jeszcze ze miana trymowania. Jak kokon bedzie za dlugi i skrocisz sobie przez wlozenie plyty z tylu, to bedziesz za mocno ciezki na dziob. Z drugiej strony nie da sie wcisnac w kokon tak, zeby byc dobrze wytrymowanym, bo wtedy kazk musialby byc do polowy w srodku kokonu..

Ehhhh 6XL mowisz... to by pasowalo na mnie jak bym zrzucil ze 30kg...

Mi wlosi na kokonie napisali 6XXXXXL, zgrywusy... 6 oznacza dlugosc a literki objetosc..

A z ciekawosci, moze na priva, ile to za taki uzywany ktos chce?

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/10/26 23:46 #2012914

Dogadałem się z Wojtkiem, jego jest za mała, a moja za duża, więc będzie podmianka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/11/22 06:47 #2013319

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Czy mieliscie jakies nieprzyjemne doswiadczenia z ciagnieniem i poglebianiem zakretu w momencie lotu na pelnym gazie ??? Kolega podzielil sie tym ze mna i nie bardzo wiem czy powodem moze byc popiepszona geometria skrzydla czy moment obrotowy smigla ???:dry:
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/11/22 14:38 #2013322

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Odp:Mosquito NRG 2010/11/22 20:28 #2013330

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
I to jest trafione Roland Dzieki . W mojej instrukcji obslugi napedu wyrysowane sa linki ograniczajace ale widze , ze " stare Kozaki " lataja bez linek i dziwia sie co sie dzieje i dlaczego na termie czasami smiglo przejedzie nam po splywie oplotnienia . ( Ramis wczesnie sygnalizowal na poczatku w watku ) Potem zaczyna sie nazekanie i latanie wkoncu w klubie Motolotniowym ???? Zamierzam isc na prawdziwy kurs Moskito do uprawnien UL w klasie Moskito / Schwarze Minimum . Zona Dopinguje !!! Pozdrowka i niedlugo pobzykamy razem ;)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/11/22 23:03 #2013335

  • J77RS
  • J77RS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 243
  • Otrzymane podziękowania: 0
naped Mosquito to piękna sprawa można pójść w sam środek termiki,najlpiej tej wiosennej :silly: i szukać najmocniejszych kominów,ale Roland jak zdecydujesz się na linki podczas lotu w termice i turbulencji to radze odpościć je chociaż po pół metra,nie odbieraj sobie możliwości sterowania szczególnie w trudnych warunkach bo może cie to sporo kosztować,napiete linki (ograniczające) w poważny sposób ograniczają sterowanie,odpuść je troche i na pewno lepiej sie bedzie manewrowało i nie obawiaj się praktycznie w czasie lotu nie ma możliwości aby śmigło wpadło w poszycie,nawet jak ostro targa w powietrzu,
linki ograniczające są fajne na początku ,ale w turbulentnych warunkach i termie nie odważył bym sie na nie a w szczególności na napięte,ale jakbyś już leciał na napietych w termike to koniecznie zabierz kamere bedzie mega filmB)

pozdrawiam

Edytowany przez: J77RS, w: 2010/11/22 23:04

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/12/03 22:12 #2013421

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
A ludziska gadajo że kombaty nerwowo latajo :laugh:
Powered Hang Gliding at Burscough

Przyznam, że jeśli Combat tak może latac z Mosquito, to chętnie spróbowałbym swobodnie :P.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/12/03 23:01 #2013422

Maciek niema problemów, w Krakowie można wypożyczyć na próbny lot jakiego chcesz Combata:)
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Mosquito NRG 2010/12/03 23:20 #2013423

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148

Przyznam, że jeśli Combat tak może latac z Mosquito, to chętnie spróbowałbym swobodnie .


Rusłan ale dałeś się złapac na permanentną prowokację ;) :laugh:

Niemniej miło. Dzięki.

Offtopic (sorki):
Tak z innej beczki, to wszystkiego najlepszego, bo chyba miałeś przedwczoraj okrągłe urodziny :) (?)
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena