Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Tenax 4

Tenax 4 2015/01/26 22:13 #2016874

  • air_viking
  • air_viking Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Informacja przedpremierowa z Big Sur Sky Park:



:whistle:

Pozdrawiam,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tenax 4 2015/01/26 23:13 #2016875

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Wow!

Wygląda pięknie!
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tenax 4 2017/03/17 13:20 #2022405

  • air_viking
  • air_viking Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Hejka,

Nieprzypadkowo napiszę w tym wątku wiadomość, że Woody Valley opublikował właśnie zmienioną szatę strony internetowej a w niej pojawił się najnowszy apartament dla lotniarzy TENAX 4 . Nieprzypadkowo... bo ten wątek to doskonałe miejsce na podzielenie się wrażeniami z pierwszej ręki... :-) Wrażeniami a nawet fotkami!

Pozdrawiam,
air_viking ciekawy pierwszego T4 w PL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tenax 4 2017/03/18 16:21 #2022407

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Czuję się wywołany do tablicy!

Na początku stycznia wyciągnąłem moją poprzednią uprząż, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Chodzi o to, że ostatnie loty na Cernej Horze uświadomiły mi boleśnie, że niedopasowana rozmiarem uprząż to wielkie ograniczenie. Mimo wszystko próbowałem... W styczniu, po kilku miesiącach przerwy, zawiesiłem się w poprzedniej uprzęży Woody Valley i od razu poczułem ból w żebrach. Zły znak.

Szybki research na rynku i analiza położenia producentów nasunęły mi wniosek, że należy trzymać się tej samej firmy. Tym bardziej, że Tenax ewoluował przez lata i w 4 odsłonie osiągnął zupełnie nową jakość.

Zamówienie złożyłem w Parapolu u Anny Kotapskiej. Bardzo sympatyczna dziewczyna! Dobrze nam lotniarzom życzy, polecam ją najgoręcej. Zaoferowana przez nią cena była według mnie najkorzystniejsza z możliwych. Po niecałym miesiącu zadzwonił do mnie kurier i nowiutka uprząż wylądowała w moim domu.

Wybrałem opcję z dwoma zapasami oraz z systemem trymowym PTS.

Pierwsze wrażenia:

- bardzo wysoka jakość wykonania
- ergonomiczna
- świetny projekt w tym przeprojektowana płyta
- nowa koncepcja zewnętrznego, wymienialnego poszycia
- nowy materiał - koniec z brudzącą się Cordurą (porowatość zastąpiona gładkim, łatwym do czyszczenia Nylonem)
- dosyć lekka jak na uprząż tej klasy

Zabrałem się za ustawianie jej pod siebie. Przeniesienie świeżo przełożonych paczek nie stanowiło problemu, mocowanie na taśmach parcianych o dużej wytrzymałości, uchwyty bardzo dobrze przemyślane. Spadochrony znikają, zostają tylko czerwone uchwyty! Podobnie jest ze spadochronem hamującym.

Po regulacjach osiągnąłem dobry balans, zmiana kąta natarcia jest dosyć prosta. PTS blokuje linkę trymową gdy nogi są wyprostowane. Ugięcie ich w kolanach zwalnia blokadę. Proste, intuicyjne.

Pozycja do lądowania wystarczająca.

Ilość miejsca wewnątrz jest dosyć duża, po spakowaniu wszystkiego uprząż jest idealnie dopasowana do mojej sylwetki. Taką właśnie opcję zamówiłem.

Pod ramionami znajdują się dwie kieszenie z neoprenu. Łatwo do nich sięgnąć! Poza tym koncepcja zewnętrznego poszycia na rzepach daje możliwość przekonfigurowania kieszeni lub dodania własnych elementów.

Dzięki szerokiej i długiej płycie bardzo wygodnie leży się w tej uprzęży. W tym sprzęcie mogę od razu latać powyżej 4 godzin. Czas na testy w powietrzu one wykażą właściwości nowego Tenaxa.

Wizualnie uprząż jest bardzo ładna, producent daje sporą gamę kolorów do wyboru.

Reasumując: świetny zakup, czuję że Tenax 4 będzie mi służył wiele lat. Tym bardziej, że ewentualne uszkodzenia zewnętrzne w tym spowodowane przez UV można usunąć poprzez wymianę zewnętrznego poszycia.

P.S.
Poprzedniego Tenaxa sprzedałem bez kłopotu.
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mikołaj.

Tenax 4 2017/03/18 16:55 #2022408

Mikołaj wybrałeś taką odlotową kolorystykę :lol: :lol: :lol:


Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tenax 4 2017/03/18 20:44 #2022410

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Do mojego opisu dodam jeszcze jedną ważną informację: wyczep i uzda chowają się w kieszonkach zamykanych zamkiem błyskawicznym. Taki detal ale cieszy.
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tenax 4 2017/03/18 22:40 #2022412

  • air_viking
  • air_viking Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Hejka!

Prawidłowo dopasowana uprząż do pilota to prawdziwy skarb i konkretne wyzwanie dla producenta. W ubiegłym roku kiedy graliśmy w Ludesch Open Suan Selenati dopieszczał zbalansowanie głównego podwieszenia T4. Nie miał co prawda płyty w Twojej wersji PTS ale, że tak powiem "jurną". Kiedy kurtuazyjnie zapytałem jak mu idzie odparł, że "efekt jest bliski ideału". Zadowolił mnie ten lakoniczny przekaz :)




Pozdrwiam,
air_viking
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tenax 4 2017/03/18 22:44 #2022413

Osobiście bym wybrał raczej w takich kolorach. Kokon wygląda rewelacyjnie :) ciekawie jaki jest wygodny w lataniu? :)
www.woodyvalley.eu/wp-content/uploads/20..._4776aR-1024x746.jpg
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tenax 4 2017/03/18 23:07 #2022414

Pozytywne kolory jak pancerz na głowę Mikołaja :) Kolory nie ważne, szybkie rozdziewiczenie ważniejsze XD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena