Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: jakie lotnie do akrobacji?

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/06 20:18 #2000139

Przepraszam za pewien skrót myślowy. Masz rację. W istocie rzeczy chodzi, o dwie prędkości: względem ziemi, gdyż potrzebujemy przeciwstawić się sile ciężkości (napięcie zawieszenia w szczytowym punkcie figury)oraz względem powietrza, bo lotnia musi być sterowna i skrzydło musi wytwarzać odpowiednią siłę nośną. Zgranie tych dwóch prędkości w trakcie kręcenia pętli jest właśnie najtrudniejsze, jak sądzę i wymaga najwyższego kunsztu pilotażu, co podreślał już Paweł.
Pozdrawiam Marek Szafrański

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/08 19:14 #2000147

Po pierwsze dzięki za interesujące odpowiedzi.

Do kursu jeszcze daleko, wakacje prawie za rok, pewnie tam znajdę odpowiedz na wszystkie pytanie ale forum też się do tego nadaje więc mam następne.

Wspomnieliście o lotniach masztowych i bezmasztowych. Vega powiedział, że do akro lepsze bezmasztowe i to z DHV. Jaka jest różnica w pilotażu między lotniami z masztem i bez? Łatwiej się lata bezmasztowymi? Jakie są tańsze?

A np. do przelotów to jaki typ się bardziej nadaje, i jakimi cachami w tym wypadku lotnia ma się wyróżniać?

Jeszcze mnie interesuje jak się wzmacnia konstrukcję lotni. Szkielet to chyba można przez wzmocnienie miejsc łączeń, bo grubszych rurek chyba nie ma sensu dawać? A pokrycie lotni to można przez doszycie warstw?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/12 22:37 #2000157

Z tymi prędkościami się Panowie zamotaliście,w locie liczy się tylko względem powietrza.prędkość w stosunku do ziemi jest potrzebna tylko do obliczeń nawigacyjnych.
Pozdrawiam Maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/13 03:06 #2000158

vega napisał:

PS. Jak bawiłem się w fikołki, to w uprzęży miałem 2 spadochrony ratownicze...
pozdrawiam
by vega<br><br>Edytowany przez: vega, w: 2006/11/03 19:31


Czasem nawet takie zabezpieczenie nie daje szans.
http://video.google.pl/videoplay?docid=8395392178393319926&q=glider+crash

Pozdrawiam.
Tomek Poznański

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/13 05:55 #2000159

Mesiek, jednak pozostanę przy swojej teorii. Aby pokonać siłę grawitacji w celu utrzyzmania naprężenia podwieszenia w szczytowym punkcie pętli, musi na nas działać jakaś siła o przeciwnym zwrocie. Możemy to uzyskać wytwarzając siłę odśrodkową przez przez osiągnięcie odpowiednio dużej prędkości pionowej i przez odpowiednio szybką zmianę kierunku lotu (z pionowego do góry na poziomy). Zaś do tej zmiany kierunku będzie nam potrzebna odowiednia prędkość względem powietrza.
Gdyby wystarczyła sama prędkość względem powietrza moglibyśmy latać podwoziem do góry przez dowolnie długi czas, ale było by fajnie :woohoo: .
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/13 19:46 #2000161

Pętla w piktogramach




1.lot B)


__________2.rozpedzanie ;) __________________4.?:silly:

5.itd..._____________________________:evil:

___________________________________3.wyrwanie :sick:

Edytowany przez: wilk, w: 2006/11/13 20:18

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/13 20:11 #2000162

A tak na poważnie to uważam, że do wykonania petli potrzebna jest w miarę stała prędkość kątowa (pętla-okrąg) z czego winka siła odśrodkowa (dośrodkowa) utrzymująca napięcie podwieszenia. Siła ta musi byś wieksza od 1g. Prędkość (kątowa-ruch po okręgu)zależy od wielu czynników,(maasa aparatu latającego, promień pętli, itd). To wszysko można obliczyć, dlatego z tego co czyałem piloci na lotniach zaczynają robić pętlę latając z prędkościomierzem (prędkość przy wyrwaniu).
A co do prędkości "pionowych" to pomyslcie co będzie jeśli pętla będzie wykonywana w kominie np 3m/s?

Pozdrawiam

Michał

Edytowany przez: wilk, w: 2006/11/13 20:14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/13 23:33 #2000163

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Temat pętli cieszy się niemałym zainteresowaniem...
Chyba dlatego, że - jak napisał kiedyś Smyku - jest "niebezpiecznie medialny".

Słuchajcie, 18-19 listopada będzie na Żarze kolega, który pętlę wykonuje sobie ot tak, po prostu. Np. dla wytracenia wysokości przed lądowaniem. Myślę, że trzeba go wziąć w krzyżowy ogień pytań - i wszystko się błyskawicznie wyjaśni.



pozdrawiam
Agi

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:jakie lotnie do akrobacji? 2006/11/14 10:32 #2000165

oo to on tam bedzie zywy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena