Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/09/17 17:19 #2021251

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Ostatnie momenty lata we Wtorek 13 - go . Startuje Kobieta na Foxie . Odciazony szkielet Foxa przez Pelliciego Thomasa wazy tyle co Perfex ????








Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/09/26 11:30 #2021310

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Nocowanko z Soboty na Niedziele , Gril z Rodzina i w Niedziele po sniadanku powedrowalem na wyciag .




Fajny poczatek Jesieni i slaba termika do 1 M/S



Stefan z Pellicim zrobili czas Dnia w zerkach i max 1/m - polatali 1 1/2 godziny




Umeczony ale Szczesliwy



Na ladowisku Darko Chorwacja





Bylem piewszy na Startowisku i wialo zdecydowanie N-W . Zdecydowalem sie na Start z maty na Stronie Zachodniej Hochries , tam gdzie szmaciarze zdemontowali nam Rampe . Rozbieg w Wiatrowym " Cieniu " grzbietu scierzki - doprowadza do zawalu . Tego dnia wialo 1-2 km/h . Wyszedlem ze spinka tylka .........





Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/10/03 12:52 #2021348

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Juz drugi raz Piloci Lotniowi spotkali sie u Felixa w Firmie A-I-R . Pogoda przed Firma byla lotna , ale na Szczycie Tegelbergu mielismy caly dzien wiatr tylno boczny - na niebie ukazaly sie soczewki




Takie obrazki juz znacie , ale to cholernie cieszy oko




Przed Firma , na przeciwnej stronie jezdni zaparkowal nasz niezmordowany i pelen sil witalnych Pilot Dragona Jürgen Röder & Sylvia z Berlina . Ten dzielny Holownik przylecial do Bawarii z miedzyladowaniami a lot zajol mu 5-c godzin :blink: Jurgen Rudinger Pilot Dragona ze Szwabi nie jest taki zaciety i przyjezdza do nas czasami na przyczepie w kontenerze . Wtedy pomagamy mu wspolnie montowac platowiec .




Przyjehalem w Sobote ok 8 rano i zaparkowalem mobilny AIRPORT na duzym parkingu przed AIR . Pokolegowalem sie troche z obecnymi i o godz 11 mialem termin Z Carstenem Friedrihem , aby oblatac WW T2C. O godz 1030 odpalilem pod Wyciag Tegelberg a wczesniej ustawilem sade na ladowisku . Wlasciwie do godz 18 - tej Nie mialem kontaktu z tym co sie dzialo w Buching . Obserwowalem tylko sytuacje z gory i w znacznej odleglosci . Na Gorze atmosfere zatruwal nam Wiatr tylno boczny ok 6 km/h . Slabl krecil i ponownie sie na silal . Niebo pokryly soczewki . Czulem , ze wykupilem Bilety na kolej wsadzajac koszty w bloto . Postanowilismy z Carstenem i dwoma Pilotami Testujacymi Sport 2 i T2C pomimo wszystko przygotowac lotnie do startu . Carstem pokazal mi nowa technike napinania i odprezania koncowki eliptycznej . Nigdy nikt mi tego nie pokazywal . Zwrocil mi uwage na technike montazu tego skrzydla itp . Dopasowalismy podwieszenie . Ogolnie szerokie ramiona lotni dla czlowieka z krotkimi palcami to meka . Wiadomo , ze nosimy ten ciezar rozpierajac barki , ale ciezar T2C przypominal mi moje dawne Viagro .
Na focie sympatyczny Carsten







Sport 2






Spojrzenie na Rampe Polnocna ktora aktualnie zamknieto z powodu " zgnilej deski " . Ponoc byl jakis wypadek ???? a mnie to przyponina " interes " paradudkowy " , aby rampe zdemontowac . Tak sie zaczelo na Hochries od ponoc " zgnilej deski "




Rampa Zachodnia podnosi cisnienie w zylach




No coz ? mialem pecha . Dwaj mlodzi jeden z Linz a drugi z okolicy ryzykowali na leb i na szyje startujac z wiatrem tylnym . Przepadli z Rampy stalowej jak kamienie , ale " wyczolgali " sie na przedpole Startowiska . Carsten odpalil na Condorze kl 1 ponoc przy trzech krokach . Ja zrezygnowalem z takich Experymentow i zjechalem na dol ;) Postanowilem zarezerwowac czas na pozniej ....



Kiedy przyjechalem pod AiR holowanie trwalo . Testwoano rozne modele Sztywniakow od AIR a pomiedzy mozna bylo dac sie poholowac swoja lotnia . Pierwszenstwo mieli zainteresowani w Tescie . Moskito spalinowe nie dostalo zezwolenia na starty . Poprostu pole z ktorego startowano dostalo ograniczone zezwolenie na wykonywanie czynnosci lotniczych . Zainteresowalem sie Elektrycznym Moskitem Toniego Roth










Tu na drodze nalezalo by ustawic znak " Nisko przelatujace samoloty " ???????




Na startowisku Dragon mial pelne rece roboty .










Obok pasa Startowego Szkola Lotniowa prezentowala Nowe doswiadczenia w holowaniu ucznia na Bloczku za Quadem . Instruktor mial wiekszy kontakt z Uczniem jadac za nim i dozujac mu ciag liny . WW Condor nie zrobil krzywdy nawet przechodniom ,
ktorzy nigdy nie trzymali Lotni w rekach . Po zapoznaniu sie z ta metoda wielu zglosilo sie na kurs lotniowy do Reginy Glas DHV .
Proby obserwowal polski Instruktor Andrzej i Monika Binkowski . Nawiazano kontakty . :)







Parking byl rowniez polem wystawowym na ktorym Peter z Monachium prezentowal swoje dwie Historyczne juz lotnia . Pierwsza , ktora Micke Harker polecial z Zugspitze i Ikarus Pellici . Po krotkiej rozmowie okazalo sie , ze trafilem na Bratnia dusze i Pasjonata kolekcjonera starych lotni i instrumentow Vario. No to fajnie dodalem , bo teraz bedziemy sobie " pokazywac " na wystawach albo Jubileuszach Lotniowych . Juz pod uwage wzielem Jubileusz 40-lat lotniarstwa na Hochries !!!!










Codziennie Impreze nam upiekszal Acropilot u Austrii Johanes " Blacky"Schwarz







Tu link do jego Filmikow

vimeo.com/181845926?from=outro-embed


Wieczorkiem Dyskusja w namiocie - W Niedziele Lalo , wiec pozostal czas na Moderowanie przez Grabowskiego o Mistrzostwach Europy w Macedonii . Peter Croniger prowadzil wyklad o Sposobach Startu i Ladowania Lotniami nowej generacji . Charlie Jöst podjol trudne tematy przyszlosci lotniarstwa . Dyskusja sie podgrzala tym tematem . Pellici sie zdenerwowal , Brano pod uwage wnioski aby probowac wprowadzac Amerykanskie wspolczynniki pomiaru Pitschu lotni . To nie przejdzie bo DHV idzie na maksymalne Bezpieczenstwo sprzetu itd . Wieczorem odbyla sie Dyskoteka . Tanczylem z Monika - Grabowskim - Regina i innymi - Andrzej nie poderwal pupy z lawki do tanca ;) ......bylo fajnie




Charlie Jöst to niezmordowany Super Moderator . Robi wspaniale filmy o naszym sporcie i robi dobra Polityke . Obiecal Publicznie , ze Nie zostawi Lotniarstwa o tak sobie !!!!!!



Na pietrze zrobiono wystawe sprzetu . Przyjechali Szwajcarzy ze soja lotenka







Byl Manfred Bangerii ze Skypont , Wolfi Ganghamer Skyline , Pause Segel , Aleksander z Zona od Aeros i inni z Klubow Lotniowych







Klub Lotniowy Insbruck







Primosz zamienil mi Caravan







Nowy Tandem od Aeros












I po lataniu , znowu wspolne kolegowanie w namiocie , Piwo i kawa i dobre kielbaski oraz pyszne ciasta . Pogoda mogla byc lepsza




Impreza trwa dalej , a ja musialem wyjechac o 9 bo po poludniu musze przejac Sluzbe . Monika i Andrzej zostali do wieczora




Zapytalem Tima Grabowskiego , czy niemieckie Ministerstwo Sportu wyznaczylo mu jakas finansowa nagrode za Mistrzostwo Swiata i inne Mistrzostwa - odpowiedzial , ze NIE !!!!! a polskie Ministerstwo premiuje sportowcow np Paraolimpijskich . Pytanie ? kiedy wreszcie zauwazy ono Lotniarstwo ????

Dzisiaj ostatnia okazja zaliczyc Oktoberfest 2016 . . Do zobaczyska za Rok


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Podziękowali: sterylny, piotr6641, fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/10/05 08:52 #2021355

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Tych wspomnien @ , z tego Wspanialego Spotkania nie bedzie konca . Popatrzcie co tego Dnia wyprawiala nasza Pilotka Monika Siatkowski z Instruktorem Martinem Ackermanem ze Szkoly Lotniowej Berlin :ohmy: . Foty podeslal Andrzej Binkowski




Prezydent DHV Charlie Jöst osobiscie ustawia Kamere , czyz by Monika trafila do jego osobistej Video Biblioteki ?






Tandem Lotniowy to najlepsza forma zapoznania sie z nowosciami w technice Pilotazu Lotni . W lagodny sposob i pod okiem Instruktora przelamujemy wtedy wszystkie psychiczne bariery . Hol za Dragonem i Motolotnia to najbezpieczniejsza forma wzlotu przewyzszajaca brutalne Akcje w holowaniu za Wyciagarka










Jak relacjonuje Andrzej Monika poleciala z Martinem nad zamek Ludwika na 1000 metrow . Z tamtad mieli duzo czasu , aby zapoznac sie z Atosem i sposobem jego sterowania . Fota zamku z kabiny Kolei linowej







Jednak ICARO i ten Italiano smak












Johannes " Blacky " Schwarz z ACRO projekt znowu podbil publicznosci cisnienie w zylach - Brawo Johannes :woohoo:






Wspolnie z Klubem Bergsträßler Drachen und Gleitschirmflieger e.V oraz Trenerem Kadry Lotniowej DHV Regina Glas Obok mnie stoja nasi nowi polscy znajomi Sylwia i Frank od ICARO






Lixus -1



Luxus -2

a po wspolnych lotach i wciagajacej dyskusji w Centralnym Namiocie imprezy , chwila Relaxu w mobilnym Airport przy lampce wina


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/10/07 21:27 #2021373

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
No to szykuje sie nastepny Impreza 20 - tego Listopada ;) Gozdziki - Buziaki i usciski Lapy za wyniki


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/11/02 10:10 #2021662

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Chcialo by sie zakonczyc sezon , ale 20-26 km/h wiaterek z Zachodu i odchylkami Poludniowy zachod uniemozliwial start lotnia . Start po skosie zbocza i szorowanie koncowka skrzydla , oraz turbulentne podmuchy jak na oblot po naprawie kieszonek profili byl ryzykowny . Od 6 -go kolej linowa pauzuje , ale przy dobrej pogodzie bedzie jezdzic w Sobote i Niedziele .











Wymieniono 5 i 6 kieszonki profili obustronnie




Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/11/20 22:01 #2021863

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Dzisiaj pod Zamkiem myszki Miki , DHV podsumowalo Sezon 2016 i wreczono nagrody Top Pilotom .











Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:
Podziękowali: sterylny, JanuszHa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2016/12/03 10:07 #2021926

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Wreszcie trzech mlodych muzykantow jodlowalo i gralo tylko dla nas do zunudzenia . Wrocilem o 2 30 nad ranem z klubowych Mikolajek . Kazdy dostal od Mikolaja i Diabla jakis drobiazg . Kelnerka Sabina byla taka ladna i nachylala sie z Pieknymi Dolomitami nad nami , ze az zapieralo dech ..... Pokazalem Obraz Wozniesinskiego . Nie bylo konca dyskujom i wspomnieniom i jodlowaniu . Zdiecia pojawia sie na stronie Klubu Hochries wkrotce . Frank ukonczyl Film Reklamowy i pojawi sie rowniez na stronie klubu . Znowu uchwycono mnie w gaciach i jakis dziwnych momentach - kuzwa .......
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2017/02/21 18:49 #2022291

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Tim Grabowski i Regina Glas w Bayerischzell . Startuja na kierunek Wschod , czyli przez obnizona gran , w odwrotna strone do ladowiska . Ostatni raz bylem tam jak to jeziorko budowano a teren byl rozkopany . Jak to teraz z zielona trawka wyglada pieknie. Tim lata w najlepszej uprzezy od Skayline .

Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moje Lądowisko - Hohries, Bawaria 2017/04/02 21:59 #2022483

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Jeszcze wyciagi pozamykane ale " ciagnie wilka do lasu "








Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Załączniki:
Podziękowali: Madziar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena