Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zainteresowany lotniarstwem

Zainteresowany lotniarstwem 2007/02/09 18:34 #2000567

Witam wszystkich lotniarzy,

mam ogromną prośbę do was abyście opisali mi w jaki sposób mogę rozpocząć przygodę w tym jakże fascynującym sporcie? Interesują mnie presyspozycje fizyczne, sprawnościowe, intelektualne no i finansowe. Czy potrzebuję zaświadczennia lekarskiego aby rozpocząć kurs? Jaką wiedzę o meteorologii powiniemem posiadac? No i gdzie mogłbym kupić / wypożyczyć sprzęt do nauki, gdzie mogą odbyć kurs itp. Proszę was bardzo o pomoc na mój e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. linki itp.
Zawsze marzyłem o możliwości latania ale nigdy wcześniej nie było mnie na to stać, teraz mam dobrą pracę więc mam nadzieje że mógłnbym spełnić to marzenie...

Pozdrawiam,

Daniel K.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zainteresowany lotniarstwem 2007/02/09 19:11 #2000568

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Drodzy Administratorzy,

doceniam bardzo Wasza prace wlozona w budowe tej strony.
Przdalby sie moze jeszcze topic jak zostac lotniarzem w Polsce w ktorym znalazly by sie odpowiedzi na postawione przez Daniela pytania.

Pozdrawiam

Leslaw
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Zainteresowany lotniarstwem 2007/02/09 19:59 #2000569

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
No tak....w zasadzie odpowiedź jest prosta i nie ;-)
Czeka cię dużo samozaparcia aby latać na lotni czego serdecznie Ci życzę. Nie możesz się zrażać tym że jedyne miejsce w którym na dzień dzisiejszy można w Polsce się wyszkolić to www.aerostar.com.pl/
W zależności od tego gdzie mieszkasz będziesz musiał dalej lub bliżej jechać.
Co do fizycznych predyspozycji to musisz być świadom, że lotnia waży ok 30kg (szkolne są lżejsze)a ty musisz w trakcie szkolenia wielokrotnie ją nosić, biegać...eee...szybko biegać:laugh: ....hmmmm...bardzo szybko biegaćB). Tak serio to trudno to jednoznacznie określić. Osoby niezbyt czynne ruchowo w życiu, z nadwagą i co za tym idzie słabą kondycją mają z reguły spore trudności. Trudności te najczęściej mają wpływ na czas szkolenia i w dużym stopniu na bezpieczeństwo.
Ot jeśli przebiegnięcie 10km lub przejechanie 20km na rowerze nie zniechęca cię do oddychania :lol: to powinno być ok.
Absolutnie nie są wymagane żadne szczególne zdolności choć dobra koordynacja ruchowa bardzo pomaga.
Lotni nie wypożycza się. Na czas szkolenia zapewnia ją instruktor.
Jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą latania to obowiązek jej przekazania spada w całości na instruktora.
Jeśli chciałbyś już zacząć swoją edukację z części teoretycznej to polecam "Motolotniarstwo dla Każdego" Jacka Kibińskiego. Zdecydowana większość zawartości tej książki dotyczy nas.
Jeśli mieszkasz gdzieś na południu to możesz pokusić się o szkolenie na Słowacji lub w Czechach, choć ja nie mam dobrych doświadczeń.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce o własne skrzydła. Lotniarstwo to długa i często kręta droga, ale kto go zasmakował jego skrzydła już na zawsze pozostają z nim. Marzymy o nich, latamy na nich lub do nich tęsknimy.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena