Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Szkolenie we Wrocku?

Odp:Szkolenie we Wrocku? 2009/04/01 23:37 #2007774

  • migor
  • migor Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 61
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
No tak, a mialo byc tak pieknie!!
Mirek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie we Wrocku? 2009/04/02 00:12 #2007775

A ja uczylem sie latac paralotnia od razu na holu i lotnia od razu na holu. Coprawda pare lat wczesniej jako biedny student bez czasu i kasy probowalem w gorach ale z braku powyzszych odpuscilem. Po paru latach wlasciwie zaczynalem od zera. I moje zdanie jest takie, ze kuku mozna sobie zrobic i tu i tu, wystarczy miec pecha. ja na szkoleniu nie mialem pecha wiec bylo dobrze i na tym ledwie rozpoczetym w gorach i na tym rozpoczetym i dokonczonym za wyciagarka. Pecha mialem jako 14 latek skaczac ze schodow w szkole, zlamalem reke, ale nikt wczesniej nie skoczyl z samej gory szkolnych schodow. Pozniej tez nikt..
Napewno szkolenie czy w gorach czy za wyciagarka jest stresujace dla instruktora, dlatego mysle ze najlepsze metody maja jednak amerykanie. Wyglada to zupelnie inaczej niz u nas i napewno jest latwiejsze dla ucznia, prawie bezstresowe dla instruktora i napewno duzo przyjemniejsze dla obu. Jest tylko jedna wada - cena i potrzebna infrastruktura.
Jak sie ma Wallaby Ranch z paroma holowkami typu motolotnia czy ulm, kilka lotni tandemow i doswiadczonych instruktorow, to mozna trzaskac loty pasazerskie i szkolic potem tych pasazerow ktorym sie spodobalo. Jak sie ma mozliwosci robic kase na wozeniu pasazerow lotnia to mozna zarobic na infrastrukture.
A w naszym kraju oficjalnie nie wolno wozic pasazerow zarobkowo ani motolotnia ani lotnia. Rynek nie znosi prozni wiec kombinuje sie jak sie da, ale ta metoda nie mozna wyjsc z marazmu.
A wystarczylyby odpowiednie przepisy, ludzkie, nie takie niemozliwe do spelnienia. Ilez jest filmow na youtubie jak kursuja w brazylii tandemy z pasazerami i kamera. Placisz, lecisz, a po locie dostajesz filmik.
W polsce taki filmik bylby dowodem przestepstwa popelnionego przez pilota ktory taki lot z pasazerem wykonal, w rozumniejszych krajach i pasazer i pilot sa zadowoleni, w Polsce moge znajomym tylko nieoficjalnie powiedziec gdzie moga sie przeleciec na lotni jako pasazerowie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie we Wrocku? 2009/04/02 00:28 #2007776

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148

No tak, a mialo byc tak pieknie!!

Mirek


Nadal jest pięknie :-)
Jutro ślicznie i ciepło ma być.

...I moje zdanie jest takie, ze kuku mozna sobie zrobic i tu i tu...


I moje jest dokładnie takie samo.

Twoj sposob wyszkolenia jako uczen przeszedl do historii!!!!!!!!. Niestety te sposoby nauki kosztowaly niepotrzebnie zycie ludzkie


1. Przestań krzyczeć. To męczy.
2. Trochę się boję tego pytania. Jeśli można prosić o odpowiedź w innym dziale/wątku.O czym piszesz w drugim zdaniu tak dokładnie?
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie we Wrocku? 2009/04/02 04:05 #2007778

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Piotrolot: RAZ!
Wszystkie posty nie na temat zostały z tego wątku usunięte.


Edytowany przez: smyk, w: 2009/04/03 11:10
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie we Wrocku? 2009/04/02 12:24 #2007782

Kurde, możecie mnie pocholować nawet za odrzutowcem, mam to gdzieś... Jestem domorosłym pirotechnikiem, od dziecka detonuję bomby z metalowych pojemników i kryję się przed odłamkami - nie mam cykora! :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie we Wrocku? 2009/04/02 12:27 #2007783

vega napisał:

No i o co, myślicie że się nie da?
Do tego we Wrocławiu?!
Da się, a myślicie, że gdzie się uczyłem latać?
We Wrocławiu, na górce zwanej "Kilimandżaro" za kąpieliskiem Morskie Oko. Dojeżdżałem z akademika tramwajem Nr 17 wysiadając na ul. Kochanowskiego przed mostem na Odrze. Potem na piechotę jakieś 500m.
Szkielet osobno składany na długość 3,3m (aby tylnymi drzwiami wejść do tramwaju) na ramieniu, pokrycie i reszta w plecaku i heja!!!
Zapis z książki lotów z dnia 22.02.1976r. Kilimandżaro, wysokość startu - 15m, czas lotu 3-4 sekundy, długość lotu -30m, 12 lotów, lotnia Seagull III.

No i co, nie da się?
I to nie było 1 kwietnia...


Podobasz mi się koleś, powiedz mi jak zacząć Cię naśladować? Przecież sam nie kupię sobie lotni i nie zacznę skakać z wrocławskich górek bez przygotowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Szkolenie we Wrocku? 2009/04/05 14:54 #2007859

No i co? Pies zdechł? :angry: Wszystko grało, aż się usrało? :angry: Już ktoś zaczął mi odpowiadać na temat szkolenia we Wroc i nagle zamilkł? Co jest...?

Edytowany przez: Zbignief, w: 2009/04/05 14:54

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena