Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Harness - co kupic?

Harness - co kupic? 2013/10/13 23:49 #10748

  • leszek
  • leszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • pilot, lotnie: Ballans,KanionB,Falcon, Freedom170
  • Posty: 45
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 12
Nosze sie z zamiarem zakupu novego harnesu, powaznie rozwazam kupno WV Cosmic ale bede wdzieczny za opinie na temat kazdej uprzezy.
lotnie: Seagul, Ballans, Kanion B, Falcon 3, Freedom 170

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Harness - co kupic? 2013/10/14 06:34 #10749

Witam!
Nie znam dokładnie tego modelu ale znam kokon Tenax2 i 3. Firma Woody Valley robi super kokony. Bardzo starannie je dopracowuje. Materiały używa z górnej półki a jakość wykonania nie ma nic sobie do zarzucenia. Najlepiej dla ciebie będzie jak gdzieś u kogoś przymierzysz taki kokon i dokładnie pooglądasz go z każdej strony. Przy zamówieniu trzeba dokładnie wypełnić tabliczkę z pomiarami i najlepiej skonsultować się w tej sprawie z producentem. Napisać do nich i dokładnie wypytać jak masz to w prawidłowy sposób pomierzyć. Bo w przeciwnym wypadku zrobią nie tak jak chciałeś. W moim kokonie Tenax 2 muszę dokładać podkładkę 5cm w nogach. Dobrze by było wypełnić tabliczkę z kimś kto się zna na tym, bo samemu można narobić bigosu i będziesz nie zadowolony. Taki kokon posłużę ci spokojnie z 10 lat jak będziesz dbać o niego. Tak jak pisałem, że użyte materiały do produkcji są bardzo dobrej jakości.
Podsumowując, firma Woody Valley robi super kokony godne polecenia ale i sporo kosztują w detalu 4713 zł.
Przed zamówieniem kokonu skontaktuj się z producentem lub dilerem tej firmy, żeby ci pomógł w dokładnych pomiarach, to bardzo ważne.


Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:
Podziękowali: leszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Harness - co kupic? 2013/10/14 06:44 #10750

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Hej!
Ja używam uprzęży zrobionej według wzoru Cedry. Ma ona płytę i system regulujący położenie ciała w locie obsługiwany pośladkiem. Dobrze zaprojektowana i wykonana, niestety to troszkę nie mój rozmiar i po ok. 2 godzinach w powietrzu zaczynam odczuwać dyskomfort. Dlatego każdą uprząż warto dbrze przetestować przed zakupem - zawiesić się w niej na co najmniej dwie godziny.
Zwróć uwagę na materiały i jakość wykończenia. Jeśli będziesz latał przelotowo to bardzo istotna jest ilość miejsca na pokrowce w środku uprzęży.
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai
Podziękowali: leszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Harness - co kupic? 2013/10/14 16:44 #10753

  • leszek
  • leszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • pilot, lotnie: Ballans,KanionB,Falcon, Freedom170
  • Posty: 45
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 12
Dieki Ruslan.
Prawie wszyscy znajomi maja dobra opinie o Tenaxie, tylko cena jest u nas troche przerazajaca (ponad US $2K).
Z tego povodu myslalem o WV Cosmic albo lekko uzywanym Rotorze?
Niestety nie mamy gor wiec po wycholowaniu musimy robic wszystko aby zlapac termike i zostac w powietrzu, wiec trzeba zgubic troche linek i oporow. :=)
L
lotnie: Seagul, Ballans, Kanion B, Falcon 3, Freedom 170

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez leszek.

Harness - co kupic? 2013/10/14 17:10 #10755

  • Rusek
  • Rusek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń
  • Pilot-Uczeń
  • Posty: 234
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 62
Ja kupiłem Vipera Aerosa od Rusłana i powiem tylko tyle ,że jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru jest bardzo wygodny,sztywny, w powietrzu dopasowny (trafiło sie:)) porównania nie mam niestety ale kokon od początku miałem nowy i to był dobry wybór... jedni mówią że jest kiepski inni że b.dobry...

jestem leszczem w lataniu ale wiem że nowy kokon był by najlepszy uszyty na miarę ale wiesz jak to jest... musi się udać dopasować szycie, i tego Ci życzę:)
Merlin 158>Climax c4,Litespeed S 4.5> Litespeed S4
Viper S
Podziękowali: leszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Harness - co kupic? 2013/10/14 18:34 #10757

Powiem tak, jak jesteś początkującym pilotem, to warto zastanowić się nad kokonem używanym w dobrym stanie. Podaj swoje wymiary, to poszukam coś dla ciebie w dobrych pieniądzach. A jak jesteś nastawiony na nowy, to cenę brutto podałem ci i jak chcesz to można również zamówić Cosmic i u mnie.
Tu masz przykładowo ciekawą propozycje kokonu Aeros Myth za 300e plus koszt transportu do Polski. Wymiary wzrost 174сm, klatka 106сm, biodra 106сm, buty 43, wysokość do ramion 147сm. Jak pasuje to polecam dobry i bardzo wygodny nu co nie mało ważne jest lekki.



A tak wyglądał mój kokon Myth :)


Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:
Podziękowali: leszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Harness - co kupic? 2013/10/14 18:44 #10758

A tu mój kokon Aeros Viper S używany, jak jesteś zainteresowany to pisz, jest na sprzedaż

Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podziękowali: leszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Harness - co kupic? 2013/10/14 19:25 #10759

Tu znalazłem jeszcze Aeros Cross Country + spadochron Puch
Wzrost 165-170 cm., klatka 110см., biodra 105см. buty 41-42. kolega chce 400e myślę że to super cena i warto się zastanowić nad tym kokonem.






Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:
Podziękowali: leszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Harness - co kupic? 2013/10/14 21:54 #10760

  • leszek
  • leszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • pilot, lotnie: Ballans,KanionB,Falcon, Freedom170
  • Posty: 45
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 12
Dziekuje za rzeczowa odpowiedz,
Wiesz latam pare sezonow, po 30 letnim okresie "postoju", wiec mozna powiedziec ze jestem troszke "nowym pilotem" :).
Po nastepnym udanym sezonie, postanowilem wymienic moj cloudbase harness (ktory uwielbiam - tak na marginesie) i kupic cos bardziej oplywowego!
Bardzo Ci jestem wdzieczny za oferte, ale nie kupie z uwagi na kanadyjskie cla (wynioslo by to duzo) , a poza tym mam 182.5 wzrostu i 80kg wagi, wiec chyba musze sie sdecydowac na cos na miare. Znalazlem lokalnego dealera Aerosa w Monteralu, wiec postaram sie pogadac z nim o nowym Myth (interesujacy harness) lub uszyc sobie Cosmic na miare.
Napisze jak podejme decyzje - co nie powinno me zajac duzo czasu bo szykujemy wyprave do Ellenville i bede potrzebowal cos wygodnego :))))
lotnie: Seagul, Ballans, Kanion B, Falcon 3, Freedom 170

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez leszek.

Harness - co kupic? 2013/10/14 22:04 #10761

  • leszek
  • leszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • pilot, lotnie: Ballans,KanionB,Falcon, Freedom170
  • Posty: 45
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 12
Piekne widoki, czy to dolomity?
lotnie: Seagul, Ballans, Kanion B, Falcon 3, Freedom 170

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena