Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 10:13 #2009789

zaczyna się jesień zima, komplikacja to jedyna zabawa :P

można by jeszcze dodać współczynnik stażu pilota, i jego wieku, no i oczywiście ilości godzin jakie wylatał więc mój wzór byłby taki ;-)

punkty = (xcc * wsp_lotni * wsp_pil_godzin * wsp_pil_wiek * wsp_pilot_staż)/[wsp_wys_holu*moc_motki]/odleglosc_holowania

każdy współczynnik powinien być jakoś wymyślnie określony.
myślę że moje szanse geometrycznie spadają z doświadczeniem takiego np Romka ;-). Można by ustawić w sumie to tak żeby taki Romek jak przeleci te 500km nie miał w ogóle szans z moim 5km zlotem ze Skrzyczniaka :P

Na poważnie. Współczynnik lotni to dobry pomysł, ale powinien być policzony a nie wymyślony. Proponowałbym policzyć go wg doskonałości i przyjąć wartości średnie ze sprzętu który lata w Polsce. Każdy wie na czym lata, i co mu tam producent wymyślił. Z drugiej strony, jak się zapędzimy w to "równouprawnienie" to może się okazać że ukarzemy ludzi którzy chcą się rozwijać i zdobywać doświadczenie.

Kategorie Rusłana to dobra sprawa jakby lotniarzy było 50 na takich zawodach, wtedy faktycznie super i po 3 miejsca.
teraz stety-niestety musimy się ścigać razem - co nie jest takie złe bo np każdy ma ambicje ze takiego Smyka czy Romka przeleci jednak ;-) i działa to mobilizująco do zmiany sprzętu nauki itd.

takie moje przemyślenia
pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 10:40 #2009790

Jacek nie masz raje i uparłem się nie ja a ty razem ze Smykiem. Jeżeli Wam nie szkoda przyszłego sezonu to lepiej wprowadzić zmiany raz a dobrze i dalej rozwijać się w lataniu a nie co roku prowadzić nie potrzebne napięcia między nami przy wprowadzaniu kolejnego regulaminu.
Michało a nie zastanawiałeś się czemu tak mało było uczestników?
W regulaminie jest wiele nieprawidłowości. Korzystajcie z regulaminu XCC i będzie ok, poco te kombinacje. Jak komuś nie podoba się że ktoś staruje za moto to nikt mu nie zabrania tego robić. Jacek, Michało - nauczcie się holować za moto i Wasz pseudo problem z głowy. Lot się liczy od momentu wypięcia się od holówki.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
P.S. Jasku przypomni sobie naszą dyskusje na temat podział naszego forum na różne kategorie. Smyku krzyczał poco a naco i tak dale. I co? jest podział i jest ok. Problem jest z Pucharem Smyka a nie z Pucharem Lotnie.pl
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 10:47 #2009791

Rusłan, myślę, że uczestników było tylu, bo pilotów jest mało ;-)
Jak to w demokracji można by zrobić głosowanie - podział na klasy - współczynniki i zobaczymy ile osób weźmie udział w zawodach opartych na współczynnikach a ile na kategoriach i myślę, że rozwiąże to nam problem na przyszłe zawody.

Ja jestem za współczynnikiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 10:55 #2009792

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
.
Gumi:

Jak to w demokracji można by zrobić głosowanie


Trąbię o tym od pół roku.
GLOSOWANIE - i święty spokój.
;) :laugh:

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 11:00 #2009793

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
W pewnych kwestiach demokracja niestety się nie sprawdza. Popatrz na merytorykę komentarzy pod artykułami na gazeta.pl ;)

To prawda, że najpierw z Rusłanem gadaliśmy o zrobieniu pucharu lotniowego opierającego się na XCC, więc nie ja go wymyśliłem. Ale wymyśliłem już kategorie i konkretne zasady ;)

No i wygląda na to, że te zasady się sprawdziły, tak? Puchar 2009 się udał nadspodziewanie dobrze, wszyscy byli zadowoleni, protesty dotyczyły tylko właśnie kilku nielicznych lotów.

Idea Pucharu jest ciągle taka sama: zachęcać do latania na przeloty, żeby tego latania było jak najwięcej. No i dla mnie kwintesencją przelotu jest odlot od lotniska w miejsce, z którego bez pomocy termiki nie da się wrócić.
Przełożenie na doskonałość brzmi nieźle, ale nawet najlepsza lotnia, jeśli w poszukiwaniu termiki opuści się na 170m z wiatrem, to już nie wróci bez pomocy tej termiki. Więc taki lot powinien się kwalifikować do Pucharu...

Problemy były drobne: np. niektórzy chcieli większej zachęty dla pilotów latających na skrzydłach słabszych, przy równoczesnym umożliwieniu udziału pilotom na skrzydłach lepszych. Rozwiązanie stosowane przez paralotniarzy, czyli kategorie, w naszych warunkach (mniej niż 20 osób), nie sprawdziłoby się.

Myślę, że największą zachętą do udziału powinna być nie nagroda, nie możliwość zwycięstwa, tylko możliwość porównania się z innymi, żeby nawet podczas samotnego przelotu gdzieś na Dzikim Zachodzie czuć kolegów oddechy na plecach, albo deptać kolegom po piętach.

A bariera, dlaczego nie było dużo zawodników, jest moim zdaniem prosta: nie jest łatwo zabrać gpsa w powietrze, zgrać tracka i opublikować go na xcc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 11:13 #2009794

  • migor
  • migor Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 61
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Podzielam zdanie Michala, jak chcecie to juz zacznijcie "mierzyc" lotnie i dokonywac skomplikowanych przeliczen zamiast cieszyc sie z przelotow. Ja na paralotni tez robie przeloty i to dosc spore jednak nie robie tego dla rywalizacji, tylko dla przyjemnosci i nigdzie ich nie zapisuje, nawet nie uzywam GPS. Wiem ze i w lotniarstwie sa rowniez tacy piloci, jedynie trzeba ich przekonac aby zechcieli je rejestrowac. Moim zdaniem nalezy sie skupic nad edukacja sprzetowa i technikami przelotowymi a nie jak klasyfikowac dana lotnie.
I tak wyloni sie grupa aktywnych i zdolnych pilotow niezaleznie od sprzetu na jakim lataja. I jeszcze jedno nalezy sie zastanowic w jakim celu ma byc prowadzony ten ranking pilotow.
Mirek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 11:24 #2009795

Smyku - nasze forum jest jakie jest, ale nie porównujmy jednak tej strony z portalami gdzie Zenek Bochenek może powiedzieć co mu ślina na język przyniesie.

Mimo wszystko tu panuje jakiś poziom ;-) /no może czasem jest słabiej ale zwykle jest lepiej. ;-)

W każdym razie Głosowanie spoko loko załatwi problem, a skoro to ma być wspólny puchar i w ogóle pełna komuna ;-) to proponuje jednak metody demokratyczne ;P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 11:34 #2009796

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
OK, jasne, jeśli będzie co głosować. Kwestia przeliczników do głosowania się nie nadaje ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 11:38 #2009797

w sensie, że kategorie czy przeliczniki ? a dlaczego ?
myślę że przeliczniki wygrają, a to utnie dyskusje na ten temat, jeżeli przegrają - to znaczy że należy przemyśleć ich koncepcje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II edycja Pucharu Lotnie.pl - propozycja zasad 2009/10/06 11:46 #2009798

  • migor
  • migor Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 61
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dlaczego nie glosowac przelicznikow, jezeli demokracja to wszedzie.
Moim skromnym zdaniem troche przesadzacie, ale to tylko moje zdanie.
Przypominam jeszcze raz to nie sprzet lata tylko pilot i jezeli pilot lata na super szybkiej lotni i osaga na niej doskonale wyniki to i na wolniejszej rowniez bedzie osagal doskonale wyniki. Odwrotnie jakos nie bardzo. Rywalizacja musi byc uczciwa, jednak nie koniecznie sprawiedliwa. Wygrywa ten kto jest lepszy, pozostalym pozostaja nagrody pocieszenia.
Mirek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena