Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Spotkanie bezpieczenstwa w PT

Spotkanie bezpieczenstwa w PT 2013/12/19 11:38 #11560

  • frnandu
  • frnandu Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
W Portugalii co roku trzeba odnowic licencja pilota (ŚK), i do tego trzeba egzamin medyczny.
Na szczescia jeden z najlepszy pilot lotniowe jest lekarz i bez wielkiego problemu ani koszt pomaga w tym kazdy ktory przechodzi na taka spotkanie.
Oprocz to, omawiali różne wypadki lotniowe, w PT i na Świecie (w tym roku niestety jeden portugalski pilot miał na tyle twardy lądowanie że lezy od tamtej pora w śpiące bez wielkiego nadzieja obudzenia)

Jeszcze podwiesieli sie zeby sie nauczyc rzucic zapasy w sytuacje awaryjne, i na koncu przelozyli zapasy.



W Polsce probalismy w tym roku na poczatku wiosna cos takiego robic (dzieki inicjatywa Meśka i Endrju) Spotkanie łączona z roboty przygotowanie Aeruklubu Pinczowski i pas startowy do sezonu.
Aeroklubu troche pomoglismy przygotowac, zapasy przelozylismy, ale szkoda ze nie wyszlo plan zeby sie gdzies podpinac i tez posprobowac rzucic paczki. Też warto myślę bybył omawiac jakiś wypadki, niekonieczny z ofiarami, ale po prostu podzielic sie bledami ktory ktos popelnil w sezonie, z celem zeby inny unikali popelnienia taki samy blędy.

Coraz bardziej uswiadamiam sobie ze wiekszosc lotniarze maja ogromna duma osobista i raczej staraja sie ukryc swoje bledy zeby nie wychodzic na slabszy czy gorszy, ale kurna czy naprawde jestesmy taki okropnymi osobami ze wolimi nie ujawnic swoje bledy niz uratowac komus zycie?

Oczywiscie nie kazdy tak jest, i wiem ze niektory z was bez problemu pokazują nawet na filmu swoje blędy, skromnie posluchaja opinie i uwagi piloci bardziej doswiadczeni, i chwała wam za to.

Ale jezeli nawet sie zdarza zeby instruktor popelnil blad (na oczach kursanta), to wcale nie znacze ze jest kiepski instruktor czy kiepski pilot tylko po prostu zwykly czlowiek i jak kazdy z nas popelni bledy. Dobry znak osobowosc i kolezenski miedzy pilotow byłby omawiac taki bledy publicznie i schowac własna głupia duma do kieszenia.
Innaczej nie wzbudza moja zaufanie i chęć do wspolnego latanie ani kolegowanie sie.

Nie powiniśmy latać żeby się tego chwalić, lecz żeby czuć że żyjemy i że jesteśmy wolni.
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)
Podziękowali: JEmil, grzybol, Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.

Spotkanie bezpieczenstwa w PT 2013/12/19 12:19 #11561

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Chce uczestniczyc w takim spotkaniu i moge pokazac moja nauke holowania, widac na filmach jak wpadam w holendrow ie
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: sterylnyLeslawmichalo
Zasilane przez Forum Kunena