Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Zakup Atosa VX i wizyta w AiR.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/29 21:00 #2017576

Kiedy pierwszy raz zobaczylem Exxtacy Wilkowe, jak lata, a potem jak sie je trzyma w rekach, pomyslem sobie, ze lata to faktycznie wyraznie lepiej niz lotnia klasyczna, ale nosi sie to kiepsko, a kosztuje to o wiele za duzo.
Potem obserwowalem, jak lataja Atosy, coraz lepsze i coraz wiecej. Widzalem zadowolonych i nie zmeczonych pilotow po calkiem dlugich lotach na sztywniaku, kiedy ja po tak samo dlugim locie na lotni klasycznej, czujem sie naprawde zuzyty. Az pewnego dnia nadazyla sie okazja. TomekP powiedzial, chcesz, to lec, no i przelecialem sie na jego Exxtacy.

Od tego czasu juz nie moglem przestac myslec o sztywniaku. Sil mi nie brakuje, to jak inni to nosza to ja tez moge, ale.. Niestety jak pewnie niektorzy zauwazyli, wazy mi sie troche duzo.. To oznaczalo, ze nie moge kupic i tak drogich Atosow B, C, czy V. Wiedzialem, ze jestem skazany na te niestety jeszcze drozsze, bo tylko one dadza rade z pilotem 100kg+.
Odtad sie rozgladalem po ogloszeniach. Niestety, za duzo sie tego nie sprzedaje, a jak juz, to albo cena jest bardzo wysoka, albo jeszcze wyzsza.

Wkoncu wpadl mi w oko Atos VX i kiedy wspomnialem TomkowiP, ze taki to by mi pasowal, to on powiedzial, zadzwon do wlasciciela i pogadaj, pojade z Toba po niego. Ja na to, ze nie, ze szkoda mi wydawac tylu pieniedzy.
Myslalem tak i myslalem, dzwieczaly mi w glowie slowa Maestro: "a kiedy Ty sobie kupisz takiego Atosa jesli nie teraz, jak bedziesz mial 60 lat?" No to ogarnalem temat i korzstajac z uprzejmosci Tomka (a wielką ona jest, zaprawde powiadam wam) pojechalem z Nim do Worth am Rain.

Na miejscu mialem mieszane uczucia. Jednak moj Talon jest czysciutki, ladniutki, a tu pokrycie bylo mniej czyste niz bym sobie zyczyl. Odbylem narade z samym soba w toalecie i po telefonicznej konsultacji z Maestro, kupilem. Zadba sie i wyprowadzi na lepsze.

Ruszylismy w trase do AiR, gdzie chcialem zmienic ogon na regulowany tak jak w VR i poprosic Svena Muhlberga o opinie o pokryciu i generalnie stanie skrzydla.
Sven okazal sie byc niesamowicie milym i pomocnym czlowiekiem. Nie sprawilo mu problemu nasze spoznienie z powodu korkow i mojego dlugiego myslenia nad zakupem. Przesuwalismy mu godzine spotkania z 14 az do 17, a mimo to powiedzial, ze nie ma problemu, bo skoczy sobie w tym czasie jeszcze raz poleciec. Na miejscu poswiecil nie 10 minut tak jak sie zapowiadalo, lecz dwie godziny na pokazanie mi kilku trikow, tego na co zwrocic uwage i oczywiscie na przebudowe ogona na regulowany. Dodatkowo poprawil kilka drobiazgow, m.in. spontanicznie zakleil dziure w pokrowcu i wymienil kilka gum przy sterownicy.
Martwilem sie, ze bedzie mnie to sporo kosztowac bo serwis Air jest w niemczech synonimem slowa kosztowny. Bylem milo zaskoczony, bo mimo wszystko policzyl mi tylko za czesci. Powiedzial, ze moje wrazenie bylo mylne, zagiel oprocz tego ze ma kilka sladow przybrudzenia, jest jednak z bardzo dobrym stanie i nie ma jeszcze dlugo co myslec o wymianie.

Kosztem przejechanych 2000 km, 29 godzin na chodzie, Tomkowej uprzejmosci i zaangazowania, oraz dwoch kieszeni Euro zostalem kolejnym Polskim Atosistą, oby szczesliwym jak poprzednicy.
Teraz wreszcie pierwszy raz w zyciu, bede latal na lotni dla ktorej bede leciutki, bo da sie na nia doladowac jeszcze kilkadziesiat kilogramow pasazera.

Zniecierpliwiony czekam na pogode do pierwszego lotu. Tymczasem studiuje instrukcje rozkladania VXa i filmy ktore Tomek cieprliwie robil podczas ogladania na miejscu.





Na zdjeciu: pierwsza przymiarka.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/29 21:46 #2017578

Gratulacje za VXa !!!.Latalem na szkoleniu na VX w 2 osoby, dla mnie rewelacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/30 08:30 #2017588

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Przylaczam sie do gratulacji kupna Atosa i zycze wielu radosci z latania na tym pieknym skrzydle.


Pozdrawiam i moze na koniec maja Greifenburg?
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/30 09:51 #2017589

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Gratulacje! Życzę cierpliwości w oczekiwaniu na oblot.
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotr6641.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/30 11:27 #2017591

Gratulacje, piękne koła na sterownicy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/31 02:27 #2017601

Robert, ja tym Twoim filmem żyje teraz w oczekiwaniu na latanie. Jestem ciekawy ile wazyliscie z instruktorem i uprzezami zuladungujac się na VXa.
Chyba pokombinuje tez z lina wywalając spadochronik.

Leslaw, kto wie, marzy mi się LijakoBassanoGreifenburg.

Piotr, drażniles tymi swoimi filmami i tez tak chciałem.. Czekam z bólami.

Roland, nie wyczułem do końca, czy to aby nie ironia, bo ja chciałem je najpierw zmieniać na te mniejsze, lub na kufy. I kto wie, może kiedyś w jakieś kettenkufen zainwestuje. Ale po tym jak widziałem na filmie Roberta, jak na tych kolkach się laduje i jak potem zamiast nieść Atosa z wiatrem, można poprostu go przyjemnie wieźć na tych kolkach, to chyba jednak je sobie zostawię.

Ps. Wracaliśmy blisko Monachium i chcieliśmy zadzwonić do Piotrolota z informacja, ze poprosimy kolacje na 21.30, ale Piotrolot przytomnie to wyczuł i nie odbierał telefonu.. :)) spoko i tak nie mieliśmy czasu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/31 23:44 #2017612

Waga moja i Martina (instruktora) to 98+87=185 kg.
A to moje nowe kochanie!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/03/31 23:56 #2017613

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Piękna...na pewno będzie wam razem dobrze..;)
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/01 00:08 #2017614

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Piękne loteńki sobie sprawiliście Panowie - będziecie zadowoleni. ;)
Jestem b.ciekawy porównania nowego VR+ z VR - na ile reklamowe hasła będą miały zastosowanie w praktyce => przerobiona płetwa ogonowa - wyżej i nieco mniejsza, mniejsze zwichrzenie i wznios końcówek + technora. Doskonałość lepsza - przyjmuję na wiarę, ciekawe jak krążenie...
Gorsza będzie jednak na pewno widoczność w powietrzu przy tej technorze...
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bartek.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/01 02:10 #2017615

  • VEGA
  • VEGA Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 990
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 295
...i jak tu nie być zazdrosnym! :huh:
Robert, wygląda wspaniale. Też jestem ciekaw różnic.
Przyłączam się do powitania Cię w naszym światku.

PS. Ja też sobie coś kupiłem, :P kółka do Atosa, a co!
Aha, i dłuższego... :woohoo:

... Espace Grand do wożenia Atosa.
Pozdrawiam Pawel by VEGA
Lotniowe aktualności z Austrii i Niemiec, wyniki VEGA XC-CUP, historia lotniarstwa, zawody, techniczne porady itp - zapraszam na:
www.vega-lotnie.eu
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez VEGA.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena