Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Zakup Atosa VX i wizyta w AiR.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/16 21:06 #2017805

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Lesław napisał:

...tak pisales dawno temu (2007) jak ogladales moj krociotki lot na Atosie...


Lesław, artykuł to opisujący znalazłam, ale filmik się w nim gdzieś zagubił...
Masz może jeszcze gdzieś linka do niego?
lotnie.pl/index.php/kacik-pilota/leslaw/...5-lecialem-na-atosie

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/16 22:06 #2017806

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
krecil moj syn kamerka oczywiscie nie HD daaawno temu



Jacka glebokie i szczere uczucia i wyrazane sa czasami mocnymim metaforami :)

Straszenie sie ciesze jak widze przybywajacych sztywniakow w Polsce i nie trace nadziei ze tez sobie takiego kiedys kupie.
A co do czego to jade w weekend kupic Spyder za 400 Eur - zawsze to jakis postep w stosunku do Merlina na ktorym latam od paru lat a nabytym za 250 Eur. Podaje te ceny by potencjalnym mlodym przyszlym lotniarzom uzmyslowic, ze istnieje alternatywa do wydania paru tysiecy u znanych producentow lotni i ze brak duzej kasy nie musi przekreslac marzen o tym najbardziej swobodnym lataniu.
bo latanie na lotni to taki cudowny sen z ktorego nie chcemy sie wybudzic......................
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14
Podziękowali: Agi, Mesiek, Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/17 23:05 #2017829

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89
Witajcie.Leslawie skoro raduje Cie ta nasza zaraza to opisze historie zakupu mojego Atosa i szkolenia , ktora tez ma poczatek od tamtego filmiku.Pamietam glowe w chmurach, przeliczenia i swoja odpowiedz:Wiesiek ty zejdz na ziemie to nie jest sprzet dla bezrobotnego z nad Wisly wiec lataj i ciesz sie swoim Traperem PPG".Potem byl jeszcze podtrzymujacy wirus artykul Ruhle "Lotniowy eksperyment " o tygodniowej przesiadce paralotnirzy na Atosy.Minely lata i przypadkowo natknalem sie w necie na opis Piotrowego "Szerszenia" i liste naszych sztywniakow.Zaczolem czytac i czytac Lotnie.pl az wyczytalem namiary na mojego "Labedzia".. blyskawiczna termiczno-turbuletna rozmowa z Zona na temat" lotniarstwa w naszej ojczyznie" zakonczona "wzglednymi warunkami" pogodowymi ok. godz.23 nastepnie telefoniczne negocjacje na szczycie polsko-belgijsko-litewskim zakonczone zawarciem porozumienia w sprawie dostaw i odbioru po korzystnej dla poljaka cenie.O 4-tej rano budzik jazda pod Chelm....i tak mi sie rozpoczal ten nasz" cudowny lotniowy sen"...jesli nie przynudzam to jutro dopisze o szkoleniu i fantazjach konstruktorskich.Pozdrawiam Wieslaw
Podziękowali: Agi, Mesiek, Leslaw, piotr6641, JanuszHa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/18 19:40 #2017835

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89
c.d. historyjki Atosa: W drodze przypomnialem sobie o "wzglednych warunkach" uwzgledniajacych odnowienie miszkania wiec zakupilem drabine do malowania.Na miejscu poznalem bardzo sympatyczne malzenstwo,Frank rosly facet w kwiecie wieku(pod 70-tke) opowiadal jak uprawial lotniarsto od jego zarania a ostatnio penetruje przestrzen modelami z podgladem i tez jest fajnie.Zamocowalismy sprzet na nowej drabinie i jazda do nowego gniazda. Pierwsze szkolne kroki z lotnia w adidaskach stawiam w Mieroszowie pod rozwaznym okiem pasjonata sportow lotniczych Andrzeja, ktory udzielil mi kredytu zaufania porecznego za 15 lat moich lotow w PPG-ach.Jest odlotowo i kosmicznie,mam na sobie zielony polarek i dosc szybko dostaje pozwolenie przelotu i ladowania na Marsie.Ledwie co udalo mi sie wyladowac a juz podjezdza po mnie "Lunochod" z "transportowcem".Instruktor mimo chwilowych zjezen wlosow przez nasze popisy mowi zrozumiala polszczyzna bez wulgaryzmow, pasjonujaco podpowiada jak ratowac lotnie. Chcialbym juz tam wracac jednak pracujac cos nadwyrezylem w ramieniu i moja dalsza lotniowa kariera od miesiaca jest w niepewnosci.Obecnie z uwagi ze jestem z rownin dokonczam rozpoczeta przed rokiem " dzika"nanotrike(35kg) jednak docelowo fantazjuje na temat "legalnego"pomocniczego napedu do termiki(ok.30kg) o oporach zblizonych do Mosquito.Teoretycznie mialo by to miec mozliwosc startow i ladowan noznych lub kolowych podobnie jak w Millennium. Z perspektywy czasu okazalo sie ze napedowe wydumki sprawily wielokrotnie wiecej problemow i kosztow od zakupu nosnika. Leslawie zycze Ci aby nastepny podobny jak moj zbieg okolicznosci zaistnial dla zakupu Twojego Atosa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena