Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Zakup Atosa VX i wizyta w AiR.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/05 00:20 #2017651

Po cichu zdradze, ze powaznie rozwazam i negocjuje wyjazd do Pinczowa w nastepny weekend w celu oblotu VXa. Moze nawet uda sie przyjechac wieczorem w czwartek, zebym w piatek wypoczety mogl sie zabrac za skladanie skrzydla i pierwsze loty. Temperatury powinny juz byc znosne, slonce i ladna pogoda sie zapowiadaja. Czy ktos mial by jeszcze ochote przewietrzyc sie juz w najblizszy piatek?
Podziękowali: BOŻYDARO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/06 21:43 #2017665

Jeśli pogoda dopisze to ja również przyjadę do Pińczowa, może nawet już w piątek rano.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/09 15:32 #2017706

I niestety, prognoza skutecznie moj plan rozbila w pyl. W Pinczowie bedzie ciekawa pogoda ale teoretycznie tylko w niedziele lotna.

Dlatego bede sie staral przewietrzac za wyciagarka w Lesznie. Mam o 382km blizej na lotnisko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poznawanie sie z Atosem VX 2015/04/13 18:45 #2017755

Okazja do sprobowania sie z wyciagarka nadarzyla sie w piatek. Wolalbym co prawda za motolotnia, ale czekac nie chcialem.
W ostatnich dwoch sezonach nie holowalem sie za wyciagarka, wiec stresik byl. Tym bardziej, ze ostatni moj hol 3 lata temu skonczyl sie zerwaniem uzdy, ktora dala mi w twarz. Zdjecie widac na mojej miniaturze. Zrobilem wiec nowe uzdy z alpinistycznej certyfikowanej liny o wytrzymalosci statycznej 450kg.
Wystartowalem z wozka, bo wialo raz z tylu, raz z boku i tylko czasem w miare w twarz.
Niestety w ten piatek za bardzo sie lot nie udal.
Na udane hole musiałem poczekac do nastepnego dnia.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.

Poznawanie sie z Atosem VX 2015/04/13 23:33 #2017757

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Jacku, a czy kamerka działała również następnego dnia?

No bo jeśli tak, to nie dręcz nas czekaniem na następny filmik!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poznawanie sie z Atosem VX 2015/04/14 01:12 #2017759

Pracowała. Ale muszę podreczyc, bo jeszcze nie zmontowałem, ani nic. Jutro się zabiorę za to.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poznawanie sie z Atosem VX 2015/04/14 23:10 #2017772

Pierwszy prawdziwy lot udal sie dopiero w sobote. Wiedzialem, ze musze odpowiednio go wytrymowac, bo przy wymianie podwieszenia w AiR nie zdazylem spojrzec jak wisialo poprzednie. Sven powiedzial, ze raczej napewno bede musial przesunac do przodu i mial racje.
Bylem o wiele za bardzo z tylu, ale Atos nie przeciagal, tylko po puszczeniu sterownicy lecial stabilnie 33kmh. Dalo sie spokojnie skrecac przy tej predkosci i nic sie nie dzialo. Dopiero wypychanie z sila ok 5kg powodowalo dojscie do drzenia sygnalizujacego przeciagniecie. Niestety zapomnialem, ze dla poprzedniej lotni i wagi, mialem stall alarm ustawiony na 38kmh, wiec w tym pierwszym locie wyl prawie non stop.
A teraz hihot losu, mam skrzydlo na ktorym moglbym dotyc 60kg i byloby ok, a tymczasem zrzucilem 20kg..
Hol nr 1 w ktorym wyjechalem na 450 metrow wygladal tak:

Podziękowali: Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poznawanie sie z Atosem VX 2015/04/14 23:16 #2017773

W drugim holu tego dnia poprawilem troche trymowanie, dalem 1cm do przodu. Za wiele to nie zmienilo, wiec po lotach dolozylem jeszcze 2cm i zobaczymy jak bedzie. Wg obliczen powinno byc dobrze.
Udalo mi sie osiagnac rekordowa wysokosc jak na wyciagarke, bo az 593m agl. Latanie Atosem jest sweet. Nie moge sie doczekac nastepnego razu.

Jeszcze przynudze dluzyzna z drugiego holu, bedzie okazja do zapoznania sie z topografia leszczynskiego lotniska jak ktos nie byl..

Podziękowali: Leslaw, sterylny, Piotrolot, air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poznawanie sie z Atosem VX 2015/04/16 17:41 #2017800

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397

cholera..
prawie sie spuscilem po obejrzeniu tego filmu.
Leslaw - przepraszam.
Widac, ze to leci samo i wlasciwie nic nie trzeba bylo robic. Na poczatku chyba troszke stresu spowodowalo, ze bylo troszke korekt, ale widac ze jak sobie Leslaw dal spokoj z korektami to to zaczelo leciec jeszcze lepiej.
Ehhh trzeba by sie wybrac przy nastepnej okazji na taki lot... z kasa na zakup Atosa w kieszeni...


Jacek tak pisales dawno temu (2007) jak ogladales moj krociotki lot na Atosie... no i spelnilo sie :)
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Zakup Atosa VX i wizyta w AiR. 2015/04/16 18:12 #2017801

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
co oznacza "prawie sie spusilem" ????
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena