Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kilka pytań zainteresowanego lotniami

Kilka pytań zainteresowanego lotniami 2013/11/16 23:47 #11212

  • bodzio
  • bodzio Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 410
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 37
A tu filmik który mówi ile ma symulacja wspólnego z lataniem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bodzio.

Kilka pytań zainteresowanego lotniami 2013/11/17 11:08 #11216

Andreas napisał: Gdy brak czasu nie warto zaczynać , ale gdy są chęci warto spróbować .


Ja w tym roku zrezygnowałem z urlopu i mam cały, to na wypadek gdybym musiał mieć dużo wolnego w przyszłym roku jak się zdecyduję na szkolenie w Mieroszowie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań zainteresowanego lotniami 2013/12/01 02:28 #11374

Tutaj jest adres rzeszowskiej ekipy paralotniowej: borntofly.pl/ Nie znam ich osobiści, ale kilka razy latałem w ich towarzystwie w Bassano (na paralotni). Myślę, że śmiało możesz do nich uderzyć i popytać o miejscówki w okolicy, czy nadawałyby się na lotnię, itd. itp. Może dałoby się polatać w z nimi w tandemie?

Wiem też, że w Lublinie szkoli ta szkoła: www.gagarin.org.pl/ . Ojciec kumpla się u nich szkolił - można z nimi śmiało pogadać. Wiem też, że da się fajnie holować w Fajsławicach (cóż za fantastyczna nazwa :) ).

Ktoś kiedyś na paraglidingforum.com napisał, że wybór między lotnią a paralotnią sprowadza się do popularości danego urządzenia w Twojej okolicy, w której będziesz latał.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań zainteresowanego lotniami 2013/12/01 09:58 #11380

Wybór sprzętu do latania zalezy od wielu czynników. Przykładowo twoi koledzy latają na paralotni i ty masz większe prawdopodobieństwo, że i ty również będziesz latać a nimi. Bo to koledzy i dalej chcesz z nimi spędzać fajnie czas. A wybranie innego sprzętu, może spowodować że nie będziesz z nimi latać, bo wybrałeś lotnie a na początku zajmie ci sporo czasu na szkolenie. :) Przykładowo mój kolega Robert, lata na motolotni, ma wypasiony sprzęt i śmiga na nim. Jak się nie mylę, to chyba dwa lata temu zachciało mu się .... :lol: Nu ja mu mówię, Robert latasz na moto i nauczenia się na lotni, to kwestia kilku treningów i będziesz latać. Ale on wybrał paralotnie :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań zainteresowanego lotniami 2013/12/15 20:05 #11503

pirx napisał:
Ktoś kiedyś na paraglidingforum.com napisał, że wybór między lotnią a paralotnią sprowadza się do popularości danego urządzenia w Twojej okolicy, w której będziesz latał.


Sugerując się tym stwierdzeniem musiałbym odrazu odrzucić lotnię, bo z tego co się orientuję to chyba nie ma zbyt wielu pasjonatów lotni w mojej okolicy, może właśnie dlatego ten stan się nie zmienia bo wiekszość dokonując wyboru sugeruje sie takimi kategoriami.
Jeśli chodzi o miejscówki do latania to chyba najlepsza to Bezmiechowa, znam jeszcze wiele innych miejsc gdzie latają paralotniarze, ale przy braku jakiegokolwiek doświadczenia z lotnią trudno mi jest powiedzieć czy nadają się do latania na lotni.
Dawno temu latał koleś na lotni za moim rodzinnym domem jakieś 800m, więc tam się napewno da latać, niestety pożniej zniknoł.


Ruslan Bushchak napisał:
Wybór sprzętu do latania zalezy od wielu czynników. Przykładowo twoi koledzy latają na paralotni i ty masz większe prawdopodobieństwo, że i ty również będziesz latać a nimi. Bo to koledzy i dalej chcesz z nimi spędzać fajnie czas. A wybranie innego sprzętu, może spowodować że nie będziesz z nimi latać, bo wybrałeś lotnie a na początku zajmie ci sporo czasu na szkolenie.


Myślę że jak zaczołbym szkolić się na lotni to też miałbym kolegów, chyba że to takie hermetyczne środowisko że trudno o kolegów :)

Fakty są takie że chcąc latać czy to na lotni czy paralotni musiłbym dojechać do startowiska bo blisko mojego domu są równiny w promieniu 30km to ciężko znależć górkę na sanki a co dopiero do latania :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka pytań zainteresowanego lotniami 2013/12/15 20:51 #11505

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Dawaj, bierz sie za latanie! Czy to bedzie deska do prasowania czy sterowiec - wszystko jedno. Ale jak zaczniesz latac na lotni to przekonasz sie, ze lotniarze to swietne towarzystwo i na pewno nie zabraknie ci znajomych z ktorymi bedziesz mogl latac! Poza tym lotnie sa najlepsze :)
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena