Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zderzenie z paralotnia

Zderzenie z paralotnia 2015/07/23 13:33 #2018479

  • greg
  • greg Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 104
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 62

Mikołaj napisał: Zasady krążenia w kominie niby każdy zna ale zastosowanie ich w powietrzu wymaga dobrych umiejętności pilotażu i uważności. A to przychodzi z doświadczeniem (przynajmniej u mnie).
Dlatego przyłączam się i podkreślam, że dla mnie najważniejsza zasada to: "żaden z niniejszych przepisów nie zwalnia go od odpowiedzialności za podjęcie działań, które najskuteczniej zapobiegną ewentualnej kolizji"


Ja również dziękuję Lesławowi, bo wywołał bardzo ciekawą dyskusję.
Zgodnie z przepisami zasady są następujące:
- w lotach termicznych obowiązuje 50 m separacji pionowej przy zgodnym kierunku krążenia w jednym kominie;
- 300 m separacji pionowej w przypadku krążenia w przeciwnych kierunkach w jednym kominie;
- wejście do krążenia: po stycznej do zewnętrznego obwodu innych krążących, z zachowaniem kierunku krążenia i separacji.
- za utrzymanie separacji odpowiada każdy użytkownik przestrzeni G (nie działa ATC).
"Latanie dostarcza wrażeń najrozmaitszych - od strachu do zachwytu, od radości i satysfakcji do znużenia i zniechęcenia. Mają one wspólną cechę: zawsze są autentyczne, dotyczą rzeczywistości i nas samych." - Jacek Kibiński "Lotniarstwo dla każdego"
Lotnie: Libre-II, Vega SST, Zefir-2
KL-1988 - Jeżów Sudecki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez greg.

Zderzenie z paralotnia 2015/09/10 19:40 #2018843

  • greg
  • greg Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 104
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 62
Na DHV jest niezły artykuł Dirka Soboll'a w języku angielskim pt.: Flying together – paragliders and hanggliders
Autor i Simon Winkler-trener DHV SIV wyjaśniają jak unikać niebezpiecznych sytuacji:
www.dhv.de/web/fileadmin/user_upload/fil.../06/mischbetrieb.pdf
"Latanie dostarcza wrażeń najrozmaitszych - od strachu do zachwytu, od radości i satysfakcji do znużenia i zniechęcenia. Mają one wspólną cechę: zawsze są autentyczne, dotyczą rzeczywistości i nas samych." - Jacek Kibiński "Lotniarstwo dla każdego"
Lotnie: Libre-II, Vega SST, Zefir-2
KL-1988 - Jeżów Sudecki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: sterylnyLeslawmichalo
Zasilane przez Forum Kunena