Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wiosenne Latanie

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/20 23:32 #2008727

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
J77RS
jest takie powiedzenia sa odwazni lotniarze i ci co sie zestarzja...........pewnie cos przekrecilem ale kazdy wie o co chodzi.
Ogladajac filmik z Twoim lataniem nalezysz moim zdaniem do odwaznych.............
ale sa tacy ludzie ktorzy strasznie nie lubia starosci - mozna ich spotkac w basejumping wsrod himalaistow i no i w innych sportach ktore nie lubia wybaczac bledow wynikajacych najczesciej z lekkomyslnosci
A zycie J77RS moze byc dlugie i takie piekne.........


z lotniarskim pozdrowieniem

leslaw

Edytowany przez: Leslaw, w: 2009/06/20 23:32
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 00:19 #2008730

  • J77RS
  • J77RS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 243
  • Otrzymane podziękowania: 0
leslaw,michalo,5150-teraz ja wam coś doradze z perspektywy moich lotow-UWAŻAJCIE BO TEN SPORT WYMAGA NAPRAWDE SZYBKIEGO MYŚLENIA:)

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 01:24

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 00:33 #2008731

  • J77RS
  • J77RS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 243
  • Otrzymane podziękowania: 0
...żaden z was nie ma ani na imie Paweł a nazwisko się nie zaczyna na W także nie wymądzajcie siś bo naprawde jak grochem o ściane szkoda energi tzn zachwajcie ja na katastroficzny komentarz tych filmow co naprawde włos sie zjeży na glowie ktore nadejda, cierpliwości nie wszystko odrazu...spokoj i opanowanie to nas może tylko uratować;) :) :) :) ;)

pozdrawiam

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 00:47

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 01:00

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 01:01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 03:16 #2008733

  • VEGA
  • VEGA Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 990
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 295
Jeśli w ten sposób wywołałeś mnie do tablicy, (a może akurat tylko mam takie same inicjały), to Ci się udało.
A mi się podoba Twoja fascynacja, fantazja i konsekwencja w tym co robisz. Widać na filmie, że latanie sprawia Ci wielką frajdę. Widać też, że masz wylatane "dopiero" 60 godzin... ale w tym tempie niedługo będzie 360, 460 itd.
w przeciwieństwie do większości...
Tylko trening czyni mistrza, a zdobyte doświadczenie procentuje pewnością i bezpieczeństwem.
I tu jest pewien problem, aby bez jakichkolwiek zdarzeń osiągnąć ten pułap, po przekroczeniu którego może być tylko lepiej.
Ja zawsze swoim uczniom przekazywałem jedną podstawową zasadę, której się trzymałem i staram się zawsze trzymać w lataniu.
"Jeżeli zbliżasz się do granicy bezpieczeństwa i jedną nogą ją już przekraczasz, to patrz żeby jednak ciężar ciała spoczywał pewnie na tej drugiej, która jest po tej bezpiecznej stronie!
Ale jak nie będziesz wiedział, gdzie jest ta granica, to zawsze będziesz latał jak wróbel i nigdy nie będziesz orłem...
No i wychodzi na to, że namawiam do ryzykownego latania? NIE!
Namawiam do latania!!!

PS. Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć. Nigdy nie przeciągaj lotni na małej wysokości w locie z wiatrem. Nagły podmuch wiatru w plecy i kaplica...
Najmocniejszy silnik Ci nie pomoże! To mi się nasunęło na myśl po obejrzeniu pierwszego filmu.
Pozdrawiam Pawel by VEGA
Lotniowe aktualności z Austrii i Niemiec, wyniki VEGA XC-CUP, historia lotniarstwa, zawody, techniczne porady itp - zapraszam na:
www.vega-lotnie.eu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 10:45 #2008740

  • J77RS
  • J77RS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 243
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!,nie przez przypadek,po dogłebnym przeanalizowaniu lotnie.pl,jesteś Paweł osoba ,która daj
Boże jak spotkam to zasypie pytaniami:) moje pytania robia sie coraz bardziej skomplikowane i coraz to mniej osob widze że jest w stanie na nie sensownie odpowiadać.


-Paweł to właśnie była sytuacja w tym locie co dogłebnie analizuje bo czułem że nie miałem kontroli w przypadku potrzeby ratowania,

ja bardzo sie ciesze na ktytyke i kometarze-ale takie co coś mi i innym lotniarzom (przyszłym) wniosa tzn osoba co obejzy moj filmik i przeczyta komentarze to sie czegoś nauczy,zobaczy dokładnie momenty niebezpieczne,

ale niestety nie moge słuchac powiedzeń typu:nosil dzban razy kilka .....boło takich wielu...tak mowi moja babcia a nie jest pilotem i daleko jej do tego,

przepraszam jak ktoś poczuł sie przezemnie urażony,
pozdrawiam serdecznie

p.s. nie denerwojcie sie daje już sobie spokoj z filmami na lotnie.pl za dużo negatywnych emocji nie o to mi chodziło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 10:45 #2008741

  • J77RS
  • J77RS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 243
  • Otrzymane podziękowania: 0
probowalem wykonywać rożne manewry wysoko i mam z tym problem bo ciezko sie tak uczyc nie widac predkości i opadania i wznoszenia, te niskie loty daly mi tyle że ciezko mi to wyrazic slowami poprostu z dnia na dzien cos nowego dochodzi do analizy w korze mózgowej
niestety jest to ryzykowne ,ale tempo nauki za to piorunujace.

chodzi o to mi że- na dużej wysokości wykonywalem manewr przeciagniecia z wiatrem kilkanascie razy ale bylo to na 600m a dopiero po tych lotach nad łaka zobaczylem i poczulem(silami na sterownicy i wzrokowo) jajakie to niebezpieczne,tzn jak bardzo wypchnalem sterownice i jakie znikome reakcje skrzydla były i ile w wtedy silnik mi dal ze nie pier.. o ziemie.

no dobra my tu gadu gadu a tu terma sie rozwija w niezlym tempie,ide polatać

pozdrawiam serdecznie




Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 10:45

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 11:07

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 11:16

Edytowany przez: J77RS, w: 2009/06/21 11:18

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 17:49 #2008751

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Kolego J77RS nie odniosę się tutaj do Twojego latania. "Ciekawy" na krzykaczu zauważył, że na lotnie.pl nie masz przyjaciół. Spostrzegawczy Ten "ciekawy". Od samego początku Twojego zaistnienia na stronie czytam zamieszczone przez Ciebie wątki. Odnoszę wrażenie (a nie jestem w tym jedyny),że jesteś bardzo arogancki i jeśli zadajesz jakieś pytania to nie po to aby uzyskać na nie odpowiedzi a chyba jedynie po to by się pokazać,zabłyszczeć. Czy Cię nie lubili w szkole albo wytykali palcami,że teraz w odwecie dla samodowartościowania,często znacznie bardziej doświadczonym pilotom, sugerujesz wolne myślenie. Nie bierz tak wszystkiego do siebie. A jeśli już musisz, to odczekaj chwilę zanim w emocjach napiszesz jakąś głupotę. Słowo "przepraszam" kilka postów później już nie wystarczy. Z wieloma z nas pasjonatami (jak ty) latania przyjdzie Ci się kiedyś spotkać. Może przyszłe dobre relacje czas zacząć już teraz. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 18:06 #2008752

  • J77RS
  • J77RS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 243
  • Otrzymane podziękowania: 0
jak slowo przepraszam nie wystarczy to cofam to slowo..
jak bedziesz czytal to nastepny raz to wyobraz sobie ze go tam nie ma..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Wiosenne Latanie 2009/06/21 23:42 #2008758

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Moim zdaniem Ciekawy przesadził z tym brakiem przyjaciół. Wg mnie bardziej z tych wypowiedzi przebija troska. Jurek na tym filmie pokazał lot, którego większość z nas po prostu nie umiałoby zrobić. I on tak lata po 60 godzinach. I to jest jego hmm, drugi sezon?
Jasne, że zazdrość trochę na ten widok chwyta, ale nie sądzę, żeby z wypowiedzi na portalu aż tak się ta zazdrość wylewała... ;) Jurek, po prostu lataj z głową, szybkie branie się za pewne ryzykowne manewry robi wrażenie, ale czasem lepiej poczekać, nalatać się...

I jako admin zobowiązuję Cię do publikowania filmów z Twojego latania na lotnie.pl!! :D

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena