Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 08:40 #9388

Witam,
Nazywam się Adam. Piszę w sprawie zapytania czy znacie ludzi którzy latają na lotniach i są z okolic Kraków (studiuje, pracuje) Nowy Targ (mieszkam w okolicach, dom rodzinny). Ponieważ chciałbym porozmawiać z osobą juz latającą, jak to się wszystko rozgrywa. Pozatym chciałbym mieć kontakt z takimi osobami w celu późniejszy wypadów na loty (po szkoleniu oczywiście ;) ). Jak również chciałbym się dowiedzić czy ktoś z tych okolić nie ma znajomych którzy również będą chcieli tego roku rozpoczynać przygodę z lotnią, bo zawsze to razniej i lepiej się organizuje jakiś wyjazd na szkolenie bo co dwie głowy to nie jedna. Większość czasu jednak przebywam w Krakowie. Wysłucham również kilku porad i złotych myśli od osób na forum dla osoby zdeterminowanej na podjęcie szkolenia :lol: możecie mnie nawet próbować zniechęcać :P ale to strata czasu :evil:

Pozdrawiam
Adam Witkowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 09:17 #9389

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Czesc!
Z tego co wiem to obecnie sa dwie drogi szkolenia w Polsce. Obydwie zaczynaja i koncza sie w Mieroszowie. Pierwsza, z ktorej skorzystalem ja to Martin Bibko - speedbar.cz
Oczywiscie polecam :) kurs zaczalem wiosna ubieglego roku i teraz czekam na ostatnie formalnosci :) mieszkam w Warszawie dlatego tak dlugo to trwalo.
Druga to Andrzej Binkowski -aeromania.com.pl u Andrzeja sie nie szkolilem, popytaj innych.
Jakbys mial jakies dodatkowe pytania to wal smialo.
Powodzenia w szkoleniu! Wybrales wspanialy sport :)
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 09:28 #9390

Mikołaj napisał: Czesc!
Z tego co wiem to obecnie sa dwie drogi szkolenia w Polsce.


A to ciekawe stwierdzenie. Dróg do szkolenia się na lotni jest dosyć sporo i każdy wybiera sobie tą jaka mu się spodoba. Co innego z wyborem poleconym przez pilotów Polsce.
W dziale szkolenia jest sporo informacji jest co poczytać. Radze poczytać i popytać :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 09:35 #9391

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Witaj Adm,
(na początku myślałam, że się jakiś nowy Admin zalogował, taki masz zabawny Nick) ;)



poniżej w dziale LINKI znajdziesz namiary na obie szkoły lotniowe (dwie pierwsze pozycje), tam dowiesz się wszystkich szczegółów dot. szkoleń:
www.lotnie.pl/index.php?option=com_webli...gory&id=13&Itemid=25


Przeczytaj też koniecznie artykuły z działu SZKOLENIA:
www.lotnie.pl/index.php?option=com_conte...egory&id=9&Itemid=32


A tutaj, w tym artykule znajdziesz, ilu jest lotniarzy z Małopolski (całkiem sporo) ;)
www.lotnie.pl/index.php?option=com_conte...dy-relacje&Itemid=33


Powodzenia!

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 10:04 #9392

Dzięki za szybką odpowiedź. Już o lotniach czytam dużo i o szkoleniach ;) (znam wszystkie opcję szkoleń) wiem mniej więcej co i jak mnie osobiście interesuje opcja Straník bo z rodzinnego domu mam 100 km a nie 400 km jak do Mieroszowa i gdybym miał sam jeździć to logiczne że wybiorę bliższą opcję bo jest mobilna wsiadam w auto jak jest pogada i za godzinę jestem na miejscu. Mam rodzinny dom w Jabłone to jest 8km od słowackiej granicy (dlatego nie mam problemu że mam słowackie papiery na początek, a po IPPI 4 mogę latać też w polsce) pisałem w tej sprawie do Smyka bo jednak ze słabym słowackim to nie chcę zaczynać szkoleń teoretycznych dlatego chciałbym mieć polskojęzycznego instruktora na Straníku. Narazie jestem zdecydowany ze ruszam ze szkoleniami tego roku tylko muszę pozamykać kilka spraw na studiach i chciałbym zrobić I i II stopień przed zimą, a III na wiosnę.

Od przeszło pół roku czytam forum. Więc w tym poście proszę o takie konkrety jak:
1. Żywe jednoski latające na lotni z okolić Krakowa (Agi odpisała dzięki, ale jeszcze to sprawdzę)
2. Czy znacie młodych którzy chcą ze mną przetrzeć szlaki na słowackie szkolenie na Sierpień/Wrzesień jak piszę w pkt 3
3. Wiecie o polskojęzycznym słowackim, czeskim instruktorze który mnie nauczy latać do II stopnia na Straníku. Wiem że Ivan i Pavel są polsko języczni ale oni są zwiazani z www.deltaclubba.sk (choć szkolą na Straníku z tej szkoły ale to pewnie w późniejszej fazie szkoleń) a jak mam jeździć do bratysławy to mam tą samą droge do Mieroszowa. Martin to już w ogóle daleko chyba że jeźdźę z kimś.
4. Czy znacie w szkole www.rogalo.dot.sk/ polskojęzycznego instruktora

Czyli rozwijając temat jestem już dość obryty w temacie piszę na forum w celu uzyskania konkterów których nie jestem w stanie znaleść w internecie

P.S.
Z góry dziękuję wszystkim za błyskawiczną odpowiedź :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 10:55 #9393

Adm napisał: Dzięki za szybką odpowiedź. Już o lotniach czytam dużo i o szkoleniach ;) (znam wszystkie opcję szkoleń) wiem mniej więcej co i jak mnie osobiście interesuje


:ohmy: :ohmy: :ohmy:
Nie wiek jak Wy, ale mi się wydaje że edukacji, jaka płynie z naszej strony, po drodze zahaczyła ze sobą jakiś wirus i oto mamy co mamy :lol: :lol: :lol:
Założenie chyba było troszeczku inne :)
Andrzela ty wreszcie się szkolisz czy nie? Bo nie śledzę ostatnio twoich poczynań. Ale widzę już kolejnych artystów, co mają wszystko obcykane :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 11:34 #9394

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35
Rusłanko, nie wiem dlaczego tak za mną szalejesz, że aż śledzisz moje poczynania. Jeszcze fanklubu dla fanek nie zakładałem.

Adm napisał: 3. Wiecie o polskojęzycznym słowackim, czeskim instruktorze który mnie nauczy latać do II stopnia na Straníku. Wiem że Ivan i Pavel są polsko języczni ale oni są zwiazani z www.deltaclubba.sk (choć szkolą na Straníku z tej szkoły ale to pewnie w późniejszej fazie szkoleń) a jak mam jeździć do bratysławy to mam tą samą droge do Mieroszowa. Martin to już w ogóle daleko chyba że jeźdźę z kimś.
4. Czy znacie w szkole www.rogalo.dot.sk/ polskojęzycznego instruktora

Jeśli chodzi o delta.clubba to sprawdź czy Ivan lub Palo mają uprawnienia instruktorskie - Martin Bibko (btw. mieszka w Golińsku - 5km od Mieroszowa) jest egzaminatorem na Słowacji i coś wspominał, że jacyś ich kursanci mieli problem na egzaminach bo przez jakiś czas nie przedłużyli uprawnień więc formalnie nimi nie byli. Nie wiem jak jest teraz - na liście LAA ich nie ma www.laa.sk/administrativa/zoznam-inspektorov-a-instruktorov/
Z Dirim (Jano Belan) się w zasadzie powinieneś dogadać po polsku/góralsku ;)
Z Ivanem, który po polsku nie mówi można się było bez problemu dogadać, nawet podczas szkolenia teoretycznego. Pavel zna lepiej polski bo często w Polsce bywa.
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex
Podziękowali: Adm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Andrelo.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 11:48 #9395

:lol: :lol: :lol: Andrzela widzę że wszystko ok, woda płynie z góry w dół a ty Andrzelo dobrze potrafisz lać wodę, prawda nie w dosłownych znaczeniu tego słowa a tak w żartobliwym :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 12:05 #9396

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Rusłan dzisiaj w zaczepnym nastroju..?
Oj niedobrze, niedzielne polatanie powinno raczej zadziałać odwrotnie.

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początek z lotnią. Kraków, Nowy Targ. 2013/06/04 12:14 #9397

Agi napisał: Oj niedobrze, niedzielne polatanie powinno raczej zadziałać odwrotnie.

Aga to u ciebie z Bartkiem tak to działa?!!! :lol: :lol: :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena