Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Lądowanie

Lądowanie 2015/02/28 22:45 #2017193

  • bodzio
  • bodzio Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 410
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 37

Ruslan Bushchak napisał: Za wszelką cenę trzeba chronić głowę i szyje!!!

A tutaj co było błędem ? Gość niby robi kontrę ale chyba zbyt mały kąt natarcia nie pozwolił mu na opanowanie sytuacji ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie 2015/03/01 11:27 #2017197

  • JWracing
  • JWracing Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Pilot 400+ ŚK-brak
  • Posty: 76
  • Oklaski: -65
  • Otrzymane podziękowania: 16
Tutaj błędem była za mała prędkość i zbyt duży kąt natarcia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie 2015/03/01 13:50 #2017200

JWracing napisał: Tutaj błędem była za mała prędkość i zbyt duży kąt natarcia


Ciekawe po czym to określiłeś, że była za mała prędkość i i zbyt duży ka natarcia? Pewnie prędkość określiłeś jak kukurydza pomyka pod speedbarem a kąt natarcia określiłeś, jak lina holownicza się oparła o speedbar, czy po jego, dosyć wyluzowanych rękach ? :lol:

Moim zdaniem, to:
1 pilot zbyt pasywnie sterował w momencie, kiedy trzeba było dosyć mocno i zdecydowanie za sterować w lewo.
2 ja bym zmienił system podpięcia na linie holownicze. Ja jak się szkoliłem w Masłowie, to u nas było dwie liny, jedna nad a druga pod - speedbarem. Myślę że każdy, kto się holuję za wyciągarką, to doskonale wie jak to takie podwieszenie wygląda.
3 nu i zawinił wyciągarko-wy. Jak by w samym początku odciął linę, to możliwie że pilot by wyprowadził lotnie i normalnie wylądował.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie 2015/03/01 15:09 #2017201

  • JWracing
  • JWracing Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Pilot 400+ ŚK-brak
  • Posty: 76
  • Oklaski: -65
  • Otrzymane podziękowania: 16
Wiadomość usunięta jako obraźliwa czyli niezgodna z regulaminem strony.

Rada Forum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rada Forum.

Lądowanie 2015/03/01 17:14 #2017202

W Polsce jest więcej ekspertów od latania niż czynnych latających... Dajcie spokój ! W tak wąskim gronie potraficie tak się zachowywać, dziękuje za takie towarzystwo, które odpycha swoim zachowaniem potencjalnych adeptów latania lotnią.... Latajcie ! Pokazujcie gołe dup.. z góry z pod lotni jeden ten najwyżej będzie mógł pokazać wszystkim, w tedy wyjdzie, który z Was jest mądrzejszy, bystrzejszy, inteligentniejszy, lepszy i bluzgajcie na siebie w powietrzu nie tutaj ! Jeśli jesteście tacy doświadczeni i mądrzy to czemu Was teraz nie ma w Meksyku ??

z poważaniem, pierwsze i ostatnie ostre słowa mojego autorstwa

ps. róbcie tak dalej to na pewno lotniarzy przybędzie...
Obawiam się że będą komentarze apropo treści powyżej, z kultury przemilczę ewentualne posty. Proszę wiedzieć, że na tą sytuacje patrzę bardzo obiektywnie, a mam podstawy do takiego podejścia.

See you in airspace ;)
Podziękowali: Mesiek, bartek, endrju

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie 2015/03/01 18:35 #2017204

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38

Matthew napisał: ps. róbcie tak dalej to na pewno lotniarzy przybędzie...


Mam nadzieję, że te słowa kierujesz tylko do autorów powyższych wypowiedzi. Mam nadzieję, że nie "mierzysz" wszystkich jedną miarą.
Wydaję mi się, że większość społeczności lotniowej jest jednak po "jasnej stronie mocy".
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Lądowanie 2015/03/01 18:58 #2017205

Nie był bym skłonny do napisania takich słów.. takiego postu, gdyby nie zachowanie niewielu, którzy powinni w końcu zacisnąć wargi, efekty przyjdą same. Ogień gasi się wodą, a nie benzyną. Mamy 40dniowy okres odpowiedni do zmian na lepsze więc TUTAJ do Wszystkich róbmy wszystko by było nam lepiej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie 2015/03/01 20:13 #2017208

Ruslan, mam wrazenie, ze na sile chcesz wywolywac konflikty. Rozdrazniasz wszystkich piszac, ze widzisz strachowki, ktorych de facto nie ma. Albo zadajesz pytania, na ktore ktos z gruntowna, wieloletnia wiedza Ci odpowiada, a Ty mu na to, ze glupoty pisze.. No wez chlopie uszanuj zdanie autorytetow, bo jak oni cos pisza, a Ty sie z tym nie zgadzasz, to w rzeczywistosci znaczy, ze pewnikiem to Ty jestes w bledzie.
Fajnie, ze zamieszczasz filmy z sytuacjami, ktorych powinnismy sie wystrzegac, i miec je przeanalizowane, ale juz przestaje byc fajnie, jak kazda wymiane pogladow traktujesz jako atak na siebie.
Wez pobiegac idz, poplywaj na basenie, czy tam inaczej jeszcze sie rozladuj (dowolnie, byle nie krzywdzac nikogo), a wszystkim nam bedzie lepiej. I Tobie tez. Dobrze Ci radze, bo stracisz caly szacunek jakim Cie darzy srodowisko lotniowe. A nie ma go wiele, to i żal tracic chocby mala czesc..


P.S>
Strachowki na rurze w klubie go go mozesz tez pocwiczyc, albo polecic je paniom tanczacym na rurze.. Jak nam nie, to moze im sie spodoba??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane usuniete. Powód: redajrekcja cisnien w pozytywniejszych kierunkach

Lądowanie 2015/03/01 20:24 #2017209

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Normalnie, bym tak nie napisał ale dziś, po fajnej imprezie, trochę szumi mi w głowie, czytam Rusłana, i mnie szlag trafia jego wypowiedzeniami. Kiedyś napisałem, że "zapodaje" fajne tematy ale potem brnie w "g.....o" jak mucha.
Będąc na forum pierwszy raz i przypadkiem czytając takie posty, pomyślałbym - "same debile"
Ale siedzę tu, jakiś czas, spotkałem bezpośrednio, naprawdę fajnych "ludzisków" oddanych lotniarstwu. I pytam się po co mając fajną stronę, Rusłan, zawsze masz jakieś "coś", że niby każdy wchodzi na Ciebie, atakuje Cię. Ja pierdzielę, Ty masz jakieś badanie psychologiczne, czy coś ( bo ja mam i wychodzą pozytywnie, taką mam pracę) Po prostu pewnych rzeczy, proszę Cię, nie komentuj na swój sposób, bo odstraszasz innych użytkowników, co nie znają inyych, a chcą zacząć przygodę z lotniarstwem.
Spotykajmy się na starcie, w górach, w Pińczowie, w Mieroszowie, gdziekolwiek, ale gadajmy i komentujmy na forum normalnie.

pozdrawiam
Piotr
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie 2015/03/01 20:45 #2017210

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35
Myślę, ze na tym forum brakuje dwóch emotów :woohoo:

- po osiągnięciu celu dyskusji:


- oraz dla tych niezgadzających się:

najlepiej z tekstem - "Nie znasz się - Rób Jeszcze Raz Licencję!"
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: sterylnyLeslawmichalo
Zasilane przez Forum Kunena