Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Skrzyczne - Stanik - Miting

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 19:10 #2011543

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
W sobotę warun był przepiękny, ale niestety, płacąc kasę za parking, wjeżdżając na górę, czy widząc startowisko, trochę zwątpiłem w Skrzyczne.

Potem wziąłem i fajnie polatałem (co będzie wrzucone na XCC).

Natomiast potem wjeżdżając na Stranik, znowu zwątpiłem w te góry. To trochę nie na moje osobowe auto drogowe.

Ale już najbardziej zwątpiłem w te góry, jak szorowałem sterownicą po wykarczowanych pniaczkach i waliłem płytą kokonu w lotnię, która waliła krawędzią natarcia w te pniaczki, a wszystko jakieś 10m poniżej wierzchołka.

Jedyne, z czego byłem zadowolony, to bardzo dobre przygotowanie praktyczne do wykorzystania lotni jako klatki ochronnej.

No i taki wątpiący trochę wracam, choć niewykluczone, że po prostu potrzeba więcej startów, więcej wyjazdów.

Chociaż stanie w korku między Bielskiem-Białą a Katowicami jeszcze dodało mi wątpliwości...

Następne spotkanie może lepiej na nizinach ;)

Edytowany przez: smyk, w: 2010/06/07 19:11

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 20:23 #2011544

Smyku nie wątp ;p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 21:54 #2011549

W końcu polatałem na Skrzycznym ! Miałem być tam już w ubiegłym roku ale niechciana przygoda na Jaworowym wykluczyła mnie z części sezonu i nie udało się. Góra sroga - i o to właśnie chodzi :) Wystartowałem po godzinie 15, pięknie nosiło (najlepszy komin który wycentrowałem miał 3,5 m/s). Target to trochę mięśniolot więc zmęczenie dość szybko dało się we znaki- polatałem jakieś 85 minut, dokręciłem parę razy do wysokości inwersji i wylądowałem. Na Straniku było "czujnie", kominy wąskie ale dało się polatać około pół godziny. Piękny Łykient :)


Ps. Smyku, to nie góry robią błędy
Umiejętność latania samolotami:
Boeing 737 800-series
Airbus 319, 320
Embraer 175

Jak dotychczas niepokonany na zawodowych ringach bokserskich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 22:20 #2011550

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Prawda, to jeszcze może wytłumacz, na czym polegał błąd, coby inni go nie powtórzyli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 22:49 #2011552

Smyku chyba na Straniku miejsce do startu jest o wiele leprze jak na Skrzycznem! Jakoś nie do końca mi się chce wierzyć że wina za twoją kraksę leży po stronie góry! Stary nie przesadzaj:) Po prostu miałeś nieudany start i tyle. Zdarza się czasami jak robi się nie do końca tak jak należy. :)
Więcej wspólnego latania i wyjazdów dobrze nam wszystkim zrobi.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 23:00 #2011553

Parę zdań na temat moich wrażeń. Na Żarze byłem z rodziną już w czwartek, niestety deszczowy i mglisty. W sobotę było nieco lepiej jednak warunków do latania też nie było. Dopiero wieczorem wracając z krótkiej wycieczki zobaczyłem nad Żarem lotnię, która po chwili wylądowała na lotnisku. Pilotem okazał się John (emigrant z UK). Zrobił tego dnia zlot ze szczytu i mnie też do tego gorąco namawiał ale nie zdecydowałem się ponieważ była już 18:30 a poza tym nie lubię latać bez towarzystwa. Szkoda, że nie mógł dołączyć do nas następnego dnia i polatać z nami nad Skrzyczne.
Ze Skrzycznego startowałem już nie pierwszy raz i widząc jakie są warunki wiedziałem, że da się polatać chociaż trzeba będzie trochę swojej lotni pomóc, bo liczyć na sam żagiel raczej nie można było.
Wystartowałem chyba trzeci (za Smykiem). Start nie był zbyt udany, podobno na rozbiegu lekko zahaczyłem linką lub skrzydłem o jakiegoś filmującego turystę, ale jakoś z tego wyszedłem cało i już po paru minutach byłem nad startem wśród lotniarzy i paralotniarzy. Rzeczywiście latając w takim zagęszczeniu trzeba mieć oczy dookoła głowy a i to czasem nie wystarczy. W którymś momencie, krążąc sobie w lewo w kominie nad szczytem Skrzycznego i bacznie obserwując głównie lewą stronę abym nie wleciał w kogoś innego poczułem lekkie szarpnięcie za prawe skrzydło. Przez chwilę myślałem, że to jakiś poryw termiczny ale kiedy spojrzałem w prawo okazało się, :blink: że otarłem się prawą końcówką skrzydła o linki paralotni lecącej w tym samym kierunku. Do tej pory nie wiem skąd się tam wziął ten paralotniarz, wcześniej go przed sobą nie widziałem. Trzeba być naprawdę czujnym.
Poza tym drobnym incydentem latanie było naprawdę fajne, prawie dwie godziny w termicznym żagielku to doskonały trening techniki i wytrzymałości fizycznej. Muszę jeszcze tylko dopracować technikę lądowania w bezwietrznych warunkach i wysokiej trawie.
W niedzielę na Straniku byłem już tylko jako widz. Nie latałem ponieważ musiałem z rodziną wcześniej wracać do domu. Ale popatrzyłem sobie jak inni latają. Widziałem, że Mesiek radził sobie bardzo dobrze i gdy Wilk i Sterylny byli już na lądowisku on jeszcze latał. Szkoda tylko, że nie mogłem sam polatać chociaż warunki były mniej sprzyjające niż dzień wcześniej.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 23:50 #2011554

Dodam jeszcze krótką fotorelację ze Stranika:
[img size=150]

Tutaj Smyk prawdopodobnie obmyśla taktykę przelotu.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 23:53 #2011555

Sterylny i jego Discus nareszcie gotowy do startu.
[img size=150]
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 23:55 #2011556

Wilk, który prawie za każdym razem lata na innej lotni.
[img size=150]
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Skrzyczne - Stanik - Miting 2010/06/07 23:57 #2011557

Wojtek kończy składać swojego Targeta.
[img size=150]
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena