Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lotniowy Puchar Przelotowy

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/05 17:35 #2492

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Z ostatniej chwili

Lotniowy Puchar Przelotowy 2012 prawdopodobnie został zainaugurowany. Dokonał tego Fernando (i to przedwczoraj) ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/05 17:42 #2493

:)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/05 18:04 #2494

Wszystkie watki odnosnie wczesniejszego organizowania Pucharu Lotnie.pl przeniesione zostaly do Forum_Lotniowe_Zawody_Puchar Lotnie.pl - dyskusje organizacyjne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rada Forum.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/06 09:06 #2527

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Gdyby nie powoływanie się przez Michała na, w większości dziwne, przyczyny założenia nowego pucharu, powiedziałbym, że spełniły się moje wyobrażenia co do tego, w jakim kierunku powinien się rozwijać puchar: zapowiedź usprawnień technicznych, „prawdziwej” tabeli rankingowej, dalsza współpraca a wręcz jej zacieśnienie z PSP...
Przede wszystkim jednak jedno w tym wszystkim uważam za świetne, a od dawna wnioskowane przez pilotów – zaplanowanie ich wpływu na reguły przeprowadzania zawodów (Rada Pilotów).

Z innej beczki - Michał chciał żeby puchar był jego dzieckiem, doglądał go, poświęcał czas... dlatego szczerze mówiąc nie widzę powodu by nie miał prawa prowadzić pucharu dalej jak chce i gdzie chce. Jeżeli przekona do tego ludzi - to będzie OK. Cele do osiągnięcia, które wyznaczył sobie Michał, są bardzo ambitne – jeżeli uda mu się je na stałe osiągnąć to będzie to oznaczać, że zaszły ważne zmiany.

ps. Kwestia pucharu jest oczywiście sprawą pilotów a nie Rady Forum, której jestem członkiem.

pzdr
bartek
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bartek.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/08 00:52 #2605

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Tadam

Oto zasady Lotniowego Pucharu Przelotowego 2012

I Warunki wygranej
1. Trzej lotniarze, którzy do Dnia Lotniarza 2012 zdobędą największą liczbę punktów, zostaną zwycięzcami i wygrają nagrody określone w pkt. V.
2. Najlepszy z lotniarzy, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach Pucharu, otrzymuje nagrodę „Najlepszy debiutant”

II Warunki wliczenia przelotu do punktacji LPP

2.1 Przelot, aby był zaliczony do punktacji Pucharu, musi spełniać następujące warunki:
2.1.1 Zgłoszenie przelotu na portalu XCCOMP.ORG do dnia 28.09.2012;
2.1.2 Dla wszystkich lotów: miejsce lądowania poza wyznaczonym dla danego startowiska lądowiskiem lub 10 km odległości zliczone przez portal xcc;
2.1.3 Dla startów holowanych za innym statkiem powietrznym: usunięcie z tracka "holowanej" części lotu i długość przelotu zliczona przez XCC większa niż 20krotność wysokości początku tracka AGL;
2.1.4 Przelot musi być wykonany na lotni bez napędu;
2.1.5 Miejsce startu na terytorium Polski lub do 100 km od granic Polski. Od tej zasady zwalnia się do dwóch przelotów zagranicznych (wybierane będą dwa najdłuższe przeloty danego pilota);

III Sposób punktowania przelotów
3.1 Punktacja za przelot obliczana będzie przy pomocy następującego wzoru:

P=xcc * k
Gdzie:
P – punktacja za przelot
xcc to punkty zliczone przez portal xccomp.org
k= współczynnik skrzydła

Skrzydło sztywne (klasa FAI5): k=0,6
Lotnia miękka bezmasztowa: k=0,8
Lotnia miękka masztowa z zakrytym dźwigarem: k=1
Lotnia miękka masztowa z odkrytym dźwigarem: k=1,4

IV Warunki uczestnictwa w Pucharze i czas trwania Pucharu
4.1 Lotniowy Puchar Przelotowy 2012 trwa od 1 października 2011 do 28 września 2012 włącznie.
4.2 Udział w Lotniowym Pucharze Przelotowym mogą wziąć wszyscy piloci, którzy zgłosili odpowiednie przeloty na portalu XCCOMP.ORG.


V Nagroda, wpisowe i odbiór
5.1 Pula nagród podzielona będzie w następujący sposób:
- 40% puli: nagrody rzeczowe/ dalsze edycje:
- wygrawerowanie imienia i nazwiska zwycięzcy na pucharze przechodnim;
- dyplomy dla uczestników;
- 30% puli: pierwsze miejsce,
- 15% puli: drugie miejsce,
- 5% puli: trzecie miejsce,
- 10% puli: najlepszy debiutant

5.2 Wysokości będą zaokrąglane do pełnej złotówki.
5.3 Wpisowe jest dobrowolne. Przelewamy je na konto:
02 1140 2004 0000 3302 2783 7563
Michał Smyk

5.4 Odbiór nagrody następuje osobiście podczas uroczystości wręczenia nagród w Dniu Lotniarza, w ostatnią sobotę września 2012.

5.5 Nieodebrane nagrody dzielone są między obecnych zwycięzców, zgodnie z proporcjami zawartymi w pkt 5.1, pozostała kwota zasila fundusz nagród rzeczowych/ dalszych edycji.

5.6 Pilot, który zajmie pierwsze miejsce w Lotniowym Pucharze Przelotowym 2 razy z rzędu, zachowuje puchar przechodni na stałe.

VI Rozwój, zarządzanie i rozsądzanie sporów
6.1 Organem, w którego kompetencjach leży kształt zasad Pucharu, rozpatrywanie sporów, weryfikacja przelotów oraz przede wszystkim czuwanie nad zachowaniem ducha sportowej rywalizacji w Pucharze, jest Rada Pilotów, w skład której wchodzą:
1. Andrzej Binkowski
2. Grzegorz Cedro
3. Robert Ejchler
4. Jacek Juskowiak
5. Michał Smyk – przewodnicząty rady

6.2 Rada Pilotów podejmuje decyzje na podstawie głosowania, większością zwykłą, w przypadku niemożności osiągnięcia większości, głos rozstrzygający należy do przewodniczącego rady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk. Powód: Szybka narada Rady Pilotów ;)

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/08 01:00 #2606

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
W obecnej chwili tabela wyników wygląda tak:

1. Fernando Martins 12,18 pkt

Ferdi wygrywasz na razie Debiut i cały Puchar ;)
Podziękowali: frnandu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/08 06:15 #2608

Michał mam parę pytań do ciebie
1. Michał jak założyłeś swój puchar to czemu nie umieścisz tą całą informację na swojej stronie? Jak ma to wyglądać w ten sposób że na stronie lotnie.pl będziesz prowadzić własny Puchar to ja jestem przeciwny temu. Na stronie lotnie.pl jest Puchar i trzeba moim zdaniem dalej rozwijać go, a nie tworzyć kolejny taki sam, bo masz swoje widzi-misie i jak pokazałeś że nie zależy ci na stronie lotnie.pl, choć przez tyle czasu tworzyłeś ją i pracowałeś nad nią. Tego akurat nie mogę zrozumieć.
2. tak naprawdę to nikt nie powiedział na forum że robimy głosowanie i zatwierdzamy ten lub inny puchar. To czemu na siłę wpychasz się ze swoim pucharem? Czy nie warto zrobić głosowanie i wtedy wspólnie wybrać jeden puchar i walczyć w nim. Wszystkie twoje wcześniejsze tłumaczenia nie przekonało mnie do słuszności założenia nowego Pucharu. Może spróbuje jeszcze raz? I zróbmy głosowanie.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/08 08:08 #2609

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Mam nadziejej ze Michal mi wybaczy ze sie wtrace i odpowiem Ruslanowi.

Wiec Michal umiescil ta informacje na lotniach.pl bo ja i wielu innych odwiedzajacych ta strone jestesmy zainteresowani przebiegiem i rozwojem LPP.
O tym, ze trzeba rozwijac dalej Puchar Lotni.pl pisales juz w wielu wczesniejszych watkach wiec dlaczego sie powtarzasz i czemu to tak naprawde ma sluzyc?
Nie mam uczucia ze Smyk sie ze swoim pucharem gdzies w pycha. Nie przypuszczam zeby Fil mial czas i ochote robic co kroko z powodu wyimaginowanych problemow nowe ankiety. Po ogloszeniu informacji o LPP puchar spotkal sie z ogolna aprobata ,ale Ty w tym momencie wciskasz drzazgi pod paznokcie i siejesz zamet, podgrzewasz atmosfere, rozbudzasz antagonizmy. Czy myslisz ze w ten sposob sprzyjasz rozwojowi Pucharu Lotnie.pl? Ja mysle ze raczej zdrowa konkurencja i istnienie roznego rodzaju Pucharow przyczyni sie bardziej do rozwoju Pucharu Lotnie.pl niz zabranieni i torpedowanie innych inicjatyw i pomyslow pucharowych.
Daj se na wstrzymanie Ruslan i prosze nie dyskutujmy juz pod tym katem o LPP

Leslaw
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14
Podziękowali: Smyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/08 09:51 #2611

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Spokojnie. Emocje są duże. Rusłan ja też zachwycony zmianą nie jestem. Jednak przyznac muszę, że Michał organizował ten puchar dla nas. Sama formuła wydaje się byc szczytna bez względu na nazwę. Bardzo szanuję tą inicjatywę i to co Smyku zrobił w pucharze lotnie.pl. Mniejsza o proces docierania. Ta forma pucharowa jest dobra, ale nie jedyna.
Nowy Puchar Lotnie.pl może funkcjonowac niezależnie nie kolidując i nie dublując LPP. Myślę, że dobrze byłoby nie mieszac kwestii pucharów do rozpierduchy dotyczącej administracji strony. O ile w twojej wypowiedzi nie ma mowy o tej drugiej kwestii to myślę, że wszystkim nam udzielają się jej emocje. Może zastanów się czy nie dałoby się zorganizowac tak pucharu lotnie.pl żeby zaangażowac i zaprosic większą liczbę pilotów do zabawy. Zabawy, bo jednak ciągle moim zdaniem jako grupa jesteśmy słabi w tym lataniu w RP, a antagonizmy tego rodzaju są trochę jak bitwa 20 ludzi o zapałki, na małej wyspie oddalonej nieco od stałego lądu, na którym jest wszystko w supermarkecie. Może lepiej skupic się na zbudowaniu tratwy, która pozwoli nam się tam wszystkim dostac?
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl
Podziękowali: Andrelo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2011/10/08 11:27 #2613

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Poszła pierwsza wpłata na poczet LPP :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena