Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
Podforum dla wszystkich naszych lotniowych komarów.. no dobra może latających na komarach i podobnych.. Czyli tutaj specyficzne rozmowy napędowe.

TEMAT: Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku..

Latający inaczej - czyli bzykanie 2013/07/04 19:03 #9683

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55
Ostatnio dość aktywnie wykorzystuję dobrą pogodę do latania termicznego w zasadzie w od soboty jestem w powietrzu codziennie :whistle: i mimo że zaczynam późno (po pracy czyli około 17-18 jestem w powietrzu) to i tak da się pokręcić bez silnika fajne kominy :woohoo:
Wczoraj zdarzyło mi się coś co opisywał już Roland a mianowicie w czasie lotu odpiął się klips jednego z profili. Byłem zdziwiony jak przy kolejnym sprawdzeniu skrzydła (mam taką zasadę że raz na jakiś czas rzucam w powietrzu okiem na skrzydło, spływ, węzły etc) zauważyłem że ostatni profil ma odpięty klips. Jestem na 100% pewny że przez pierwszą część lotu był na swoim miejscu.
Zastanawiałem się jak to się stało, że się odpiął bo przecież na 100% zapiąłem go dobrze, są prawie nowe bo ostatnio wymieniałem 6 klipsów, i dochodzę do wniosku że przy przenoszeniu lotni musiałem musnąć końcówką skrzydła o trawę co spowodowało odblokowanie tego klipsa, a że w powietrzu było trochę turbulentnie to się wziął i odpiął łobuz jeden, musiałem zostawić taki fajny komin i lądować....
Tak to wyglądało po wylądowaniu:



Oczywiście za chwilę znowu byłem w powietrzu:)
Pozdrawiam
Tomek
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latający inaczej - czyli bzykanie 2013/07/04 20:13 #9685

Cieszę się że się odezwałeś, bo już dosłownie chwytałem za telefon aby dowiedzieć się co tam u Ciebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Latający inaczej - czyli bzykanie 2013/07/05 12:14 #9702

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55
Takich baranków jak na Twoim zdjęciu to może nie mam ale nie narzekam :P




Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latający inaczej czyli bzykanie po szczecińsk 2013/08/08 01:51 #10131

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55
Jak się zmotoryzowałem w zeszłym roku to mój zapał do lotniowych wyjazdów bardzo osłabł, przecież teraz mogę latać praktycznie pod domem.... No ale mimo wszystko troszkę ckni się za innymi widokami i czasami myślę aby śmignąć gdzieś dalej. Dlatego jak pod koniec lipca zadzwonił do mnie Piotrolot że jest w Jeleniej Górze i szuka kompana do moskicenia za wiele się nie zastanawiałem i wybrałem się na 2 dniowy wypad do Jeżowa Sudeckiego i Mieroszowa.
W Jeżowie głównie bzykałem po okolicy, natomiast w Mieroszowie to już było super termiczne latanie. W sumie w ciągu tych 2 dni spędziłem w powietrzu przeszło 7 godzin z czego więcej jak połowę ze złożonym śmigłem:)
Nadal zabieram ze sobą gopro więc powstał nawet jakiś materiał filmowy:

Jeżów start zbocze południowe

Jeżów start zbocze północne

No i Mieroszów

Piotrek jeszcze raz wielkie dzięki za użyczenie zbiornika zewnętrznego i przewodów, niestety mój korek od zbiornika paliwa odmówił posłuszeństwa.... gdyby nie Piotr bzykanie skończyłbym po pierwszym razie w Jeżowie.

Pozdrawiam
Tomek
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)
Podziękowali: Piotrolot, Rusek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latający inaczej czyli bzykanie po szczecińsk 2013/08/08 15:57 #10156

Bardzo pięknie,nie pozostaje nic innego jak tylko pozazdrościć. :P
Pilot lotniowy od 1998 r.
Up-comet , Icaro XS , Moyes XS , Enterprise Wings Desire, Icaro Laminar 14ST , Flight Design GhostBuster , Atos V . Napęd własnej konstrukcji Solo 210, Napęd własnej konstrukcji Radne Raket 120 . Mini trajka własnej konstrukcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latający inaczej czyli bzykanie po szczecińs 2013/11/11 12:42 #11129

  • TomekP
  • TomekP Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 338
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 55
W ostatni czwartek zadzwonił do mnie Piotr (piotr6641) trochę sobie pogawędziliśmy o naszych ostatnich wyczynach lotniarskich. Piotrek zmotywował mnie do zabrania na najbliższe latanie kamery, jakoś moja pasja filmowca ostatnio trochę osłabła:(, po rozmowie z nim obiecałem sobie, że w najbliższy weekend zabiorę ten zapomniany przeze mnie sprzęt. Jednak okazało się że zabrać to trochę za mało, trzeba jeszcze zadbać aby był sprawny czyli naładować baterię.... Z 1,5 h lotu ostało się może 20 min, więc nie będzie ujęć jak się wpakowałem w chmurkę czy na podejściu do lądowania miałem duszenie 6 m/s w dół :oops:.
Trochę wczoraj wiało jak już byłem rozłożony to nawet jakiś szkwalik przyszedł i już myślałem, że będę się składał, ale nabyta w lotniarstwie cierpliwość się przydała, wyczekałem na trochę spokojniejsze warunki i odpaliłem, pobzykałem po okolicy nawet jakoś strasznie nie zmarzłem (na 500 m 4oC), do 150 m było bardzo nerwowo powietrze pełne dziur i trochę mną porzucało, w dodatku było jeszcze sporo silnych podmuchów, ale im wyżej tym przyjemniej:).
Parę ujęć z wczorajszego bzykania:




Pozdrawiam
Tomek

PS
Piotrek mam nadzieję że udało Ci się przetestować swoją maszynę z nowym śmigłem?
Obecnie:
Swobodnie - Exxtacy
Z Mosquito NRG - Exxtacy
Wcześniej:
Merlin 158 - Seedwings, Funky 17 - Seedwings, Firebird Uno, Polaris, Stratus R11, Kanion Brawo, Gryf by Dasiu
Waga: 104kg ;)
Podziękowali: piotr6641

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TomekP. Powód: problem z wrzuceniem linku do filmu

Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2013/11/11 13:36 #11131

Stary - w tym kasku wyglądasz jak Maciej Stuhr. Nawet usmiech ten sam :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2013/11/11 18:21 #11132

  • piotr6641
  • piotr6641 Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 585
  • Oklaski: 29
  • Otrzymane podziękowania: 452
Niestety jeszcze nie :( Boję się często wydzwaniać do pana Sznapki bo się wkurzy i jeszcze moje pokrycie potnie na szmaty... ;)
Lotnia: Atos, Seedwings Merlin 158, Atlas,
napęd własnej konstrukcji
ŚK od 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2013/11/11 18:47 #11133

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
Tomek, jak zwykly pozdrawiasz nielotow, a lotow nie.... ;)

Fajna bzykanie :)
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latający inaczej - czyli bzykanie po szczecińsku.. 2013/11/11 23:38 #11136

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583

Tomek@ obys puscil w spodnie za to dogadywanie nam Tu ! Wiesz dobrze , ze latamy jak zimnolubni caly rok . Najgorsze przed nami - ciemnica od polowy listopada do 10 Stycznia . Potem Slonce , mroz i dupozloty mikolajowe . Na to czekam a w miare mozliwosci oczywiscie Bzykam .

Ps i sciagnij wreszcie te stare majtki zony z filtru powietrza na Moskito - Pozdrowka :)
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena