Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pińczów 2016

Pińczów 2016 2016/08/09 16:46 #2021049

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
I skutkiem tego Vega w końcu w niedzielę nie poleciał..
Polecieli natomiast Michał i Bartek, chociaż pi....ło jak w Kieleckim. :)





"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"
Załączniki:
Podziękowali: sterylny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pińczów 2016 2016/08/19 21:42 #2021099

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pińczów 2016 2016/09/12 09:30 #2021211

W miniony weekend w Pińczowie też trochę się działo, może nie były to wyczyny tak spektakularne jak nad Cerną Holą ale i tak warto było pojechać. Od soboty mamy w swoim gronie nowego pilota, który rozpoczął swoją przygodę w holowaniu się za motolotnią. Mam nadzieję, że Piotr napisze parę słów o swoich wrażeniach.
Sam też trochę polatałem ćwicząc wykręcanie podstaw ale nie zdecydowałem się pójść na przelot, według mnie warunki były zbyt słabe. W najbliższych dniach wstawię tu jakiś krótki filmik.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pińczów 2016 2016/09/12 12:56 #2021213

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Świetna wiadomość!
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pińczów 2016 2016/09/13 10:04 #2021222

Hej witajcie :)
Michał lekko przywołał do tablicy, nie będę się uchylał.
Małe wprowadzenie. Swoje lata mam uf, uf. Lotnie kocham od dawna. Jednak jak to w życiu… różnie bywało. Obecnie jestem na etapie nauki i zbierania doświadczeń. Tu podziękowanie dla Andrzeja z Miero za poświęcony czas i utwierdzenie w przekonaniu, że chęci są ważne, bo wiek każdy ma na jaki zasłużył.
Do Pińczowa jechałem ze szczerym zamiarem wykonania pierwszych holi za motolotnią. Po obgadaniu tematu z Andrzejem i zapewnieniu przez Michała, że będzie i pomoże przy starcie.
Skrzydełko mam małe, lekkie Icaro RX2(S). Po głowie chodziły wątpliwości, czy jednopokryciówka da się sensownie holować? czy umiejętności i refleksu wystarczy, no i po co taką lotnie holować skoro i tak wyczynu nie będzie ;)
W mojej ocenie eksperyment wypadł pozytywnie. Holować się da :) Tak jest przynajmniej w warunkach lait. Umiejętności jakoś starczyło... ale jest i nad czym myśleć i nad czym pracować, to jest fajne. A co z sensownością holowania? Warto zaczynać, próbować na sprzęcie który wybacza błędy, chodzi prosto. Wtedy stres mniejszy. A gdyby tak trochę sympatycznej termiki było, to lotnia jednopokryciowa wystarczy żeby chwilę w powietrzu wisieć i na piękną dolinę z góry patrzeć.
Michał przekazał potrzebną wiedzę i tajniki holowania za moto, Grzesiek doradził… Andrzej orzekł, że problemu nie będzie, bo nie widzi… :P i super poholował. Udało się.
W sobotę, pod wieczór w spokojnym powietrzu były dwie pierwsze próby. W niedzielę kolejna. Ta również w warunkach spokojnych, z drobnymi dziurami w powietrzu. Termy nie było, zapodziała się. A właściwie to wiadomo gdzie była. Gratulacje, piękne loty Panowie.
Dwa spostrzeżenia , które może się przydadzą próbującym holu za moto na lotniach szkolnych.
Koncentracja w czasie holu jest najważniejsza, co jest niemal oczywiste, a jednak się zapomina. Trzeba starć się trzymać „równoległość”, z lekkim przewyższeniem w stosunku do holownika. Korygować lot spokojnie, na czas, bez opóźnień i bez wyczekiwania na efekt… tak żeby nie wejść w rozkołys. Gapiostwo bardzo niewskazane, a dolina Nidy kusi i rozprasza uwagę.
W przypadku jednopokryciówki skrzydło ma stałą chęć uciekania do góry. Chwila i jest się zbyt wysoko … więc koncentracja B) . Ściąganie i niwelowanie „szybowania” wymaga wysiłku. Nie jest to jednak jakieś szczególnie wymagające siłowanie. Tak to przynajmniej jest w warunkach spokojnych i prawie spokojnych, na RX2
Andrzej, Michał dzięki.
W złączniku filmik z wykonanych prób.
Pozdrawiam
Piotr Dzierżanowski




Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi. Powód: Wgranie zdjęcia

Pińczów 2016 2016/09/17 09:58 #2021246

  • ARwP
  • ARwP Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 28
  • Oklaski: 6
  • Otrzymane podziękowania: 67
Zapraszamy wszystkich na Zakończenie Sezonu 2016 w ARwP i Dzień Lotniarza!

Więcej szczegółów na naszej stronie: Zakończenie Sezonu 2016 w ARwP i Dzień Lotniarza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pińczów 2016 2016/09/17 10:06 #2021247

ARwP napisał: Zapraszamy wszystkich na Zakończenie Sezonu 2016 w ARwP i Dzień Lotniarza!

Więcej szczegółów na naszej stronie: Zakończenie Sezonu 2016 w ARwP i Dzień Lotniarza


Patrząc na pogodę, to wygląda na to że ma lać przez najbliższy tydzień z ogonkiem. Czy nie lepiej przenieść spotkanie na 1-2 października?
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pińczów 2016 2016/09/17 14:59 #2021248

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493
Hej,

Bill Moyes w grudniu będzie obchodził 50 lecie swojego lotniarstwa. Jest to wynik nie w kij dmuchał! Z inicjatywy Viki Cain jest ogólnoświatowy spisek ("tajne łamane przez poufne więc nie mówcie nikomu w domu") wysyłania fotek z 50 jako motywem głównym dla uświetnienia tej rocznicy. Nie wyobrażam sobie abyśmy podczas Dnia Lotniarza wyjechali bez "niepodrabialnej" pińczowskiej foty dla Billa ;-)

Pozdrawiam,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez air_viking.

Pińczów 2016 2016/09/17 15:25 #2021249

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Świetny pomysł!
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pińczów 2016 2016/09/17 17:24 #2021252

  • bartek
  • bartek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Wprawdzie nigdy nie latałem na moyesie ;) , ale postać zacna. Z chęcią się przyłączę.

__________________
Rusłan - jedną z niewielu rzeczy pewnych w tych niepewnych czasach jest to, kiedy świętujemy Dzień Lotniarza. Jest to niezmiennie od 10 lat ostatni weekend września. :)
Wg mnie właśnie to ma urok..., że przede wszystkim przyjeżdżamy, żeby się spotkać, a nie polatać.

ps. tym nie mniej trzymam kciuki również za pogodę :D
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena