Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: KOMUNIKAT - zmiany na Forum

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 14:49 #6767

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38

Leslaw napisał: Fernando - widac, ze juz pare super miejsc w Europie oblatales....a ile opisales w sposob przydatny dla innych lotniarzy na lotnie.pl?

Trafna uwaga.
Zacytuje tu slowa pewnej piosenki - "...chcesz zmieniac Swiat, zacznij od siebie..."..Fernando. Poza tym tak na dobra sprawe najbardziej dokladna informacje o startowisku i warunkach mozna dostac na miejscu, od natywnych lataczy.
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 16:06 #6769

Mam wielką prośbę żeby rada forum ustaliła pewne zasady co do publikowania foto na lotnie.pl. Jak sama nazwa mówi, że to forum o lataniach na lotniach a takie foto ;) (jak na dole), to nie powinno być na lotnie.pl. Jak właściciel tego foto ma jakieś ciągotki, to na pewno znajdzie sporo forum w tym kierunku.
I jak pisałem, że nasz forum potrzebuje pewnych zmian, zmian rygorystycznych i wymagających od użytkowników pewnej dyscypliny i normalności. Bo jak sami widzicie że do niedawna nasz forum zamienił się w nie wiadomo co!!! kilka osób pisało w większości jakieś brednie, krzyży, sracze i tak dalej. Komu to potrzebne? W jaki sposób ma to pomóc nam w lataniu?
Muszą nastąpić pewne zmiany bo to co jest, to jakieś skostniałe i zamieniające się w bagienko forum. Jak rada forum tego nie widzi , to może niech zajmie się czym innym a na ich miejsce przyjdą inni!!!



Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 16:23 #6770

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207

Leslaw napisał: ...w sposob przydatny dla innych


ten sposob jest zbyt wymagajacy dla mnie, robie po swojemu w pierwszym dostepnym miejsca , jak nie przydatny to trudno.
Jezeli tu byloby tak dobrze to na pewno wiecej osob by wiecej miejsc opisywal...

Leslaw napisał: Wydaje mi sie ze nie wszystko mozna spychac na administratora, redaktorow czy rade forum.


Ja akurat spychalem raczej do wlasciciel strona i do jego slowy z artykul pod tytul "Witam Wszystkich na naszej nowej lotniowej stronie!" -> "...a kolejne nowe elementy pojawią się w przyszłości."
Mineło już prawie 2 lata, gdzie sa te nowe elementy?
Kiedy będą naprawiony wiele rózne i znany bledow informatyczny który utrudniaja i wkurzaja uzywanie serwis??

Leslaw napisał: Strona lotnie.pl jest w przeciwienstwie do innych stron o tematyce lotniowej strona bardzo zywa.


Jakie inny strony? aeromania? :)

Leslaw napisał: Moze warto zasilic napierw strone wartosciowymi informacjami a potem mozemy na Administratorze "wymuszac" przez nas zdefiniowana forme ich prezentacji.


Nie zgadzam sie z tym, uwazam ze miejsce gdzie mozna podyskutowac, wrzucic rozne opisy, relacje, fotki, filmy itd, jest mnostwo w sieci, ja oczekiwalbym od wlasciciel serwis o Lotniarstwo w polsce wiekszej angazowanie i wyobraznia do stworzenia i implementowanie funkcjonalnosci ktory zacheci a nie odpycha uzytkownikow.

To nie jest serwis wlasnosc jakiegos aeroklubu czy stowarzyszenia posiadajac statuty z ktorym mozna lub nie sie zindentyfikowac (wtedy tak, mialby sens dla mnie angazowanie sie czujac ze jestem czesc tego klub wiec takze tej strona), tylko jest wlasnosc prywatna osoba ktora z informacje jakie posiadam ani nie lata na lotnie ani nie mieszka w polsce.

Przypuszczam ze nawet rada forum czy administratorow tez by chcieli wieksza wsparcie w naprawieniu bledow oraz wprowadzeniu nowy uzyteczne funkcjonalnosci, czyz nie?

Wiem ze to nie ladniej narzekac zamiast robic cos produktywnego....chyba juz za dlugo mieszkam w polsce i sie zarazilem...albo po prostu zimowa deprecha mi dopada :)
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 16:51 #6772

Fernando to nie narzekanie, to uwagi na poprawę w lepszym kierunku. Mnie też to boli, że nic się nie poprawia i nasze strona obrasta piórami, jak kura domowa ;)
Rada forum powinna się liczyć z tym co mówimy i reagować w taki sposób, żeby było ok a nie tak jak im się widzi misie. Do tej pory rada forum przyjmowała swoje ustalenia na swoje widzimisię to tak!!! I mamy teraz co mamy.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Re: Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 16:59 #6773

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35

frnandu napisał: Nie zgadzam sie z tym, uwazam ze miejsce gdzie mozna podyskutowac, wrzucic rozne opisy, relacje, fotki, filmy itd, jest mnostwo w sieci, ja oczekiwalbym od wlasciciel serwis o Lotniarstwo w polsce wiekszej angazowanie i wyobraznia do stworzenia i implementowanie funkcjonalnosci ktory zacheci a nie odpycha uzytkownikow.

Fernando, strona jest zrobiona na szablonie joomla, nie wiem czy ktoś z forumowiczów zajmuje się rozwijaniem komponentów joomli, a z powodu ograniczonych środków przeznaczanych na stronę ktoś by je specjalnie zamawiał. Więc strona może być najłatwiej ożywiona dzięki wprowadzanemu contentowi.

Pewnie jakby założyć wątek "życzeń i wniosków" znalazłyby się tam jakieś propozycje o niewiadomym terminie realizacji ;) Np. feed na stronę startową (na pasku lub kontenerze) ze świeżymi trackami w klasie lotnie z xcontest.com lub xcc (leonardo chyba ma coś takiego) albo pogodą czy kamerkami na najbardziej popularnych startowiskach, pgearth.com ma chyba taką opcję, ale nie wiem co wyświetla:

<iframe width="680" height="600" src=" www.paraglidingearth.com/pgearth/iframe_...=7333&own_style_url= " ></iframe>

- taki portal lotniowy.
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Andrelo.

Odp: Re: Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 18:00 #6774

Fernando, Rusłan,
co nowego chcielibyście zobaczyć na naszej stronie? Proszę abyście podali konkretne pomysły, ważne jest aby przedstawiony pomysł był możliwie dokładnie opisany wtedy będzie łatwiej go zrealizować.
Może jednak coś uda się zmienić?

Michał O.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 18:49 #6775

  • endrju
  • endrju Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 290
  • Oklaski: 26
  • Otrzymane podziękowania: 164
a najlepiej by było, gdyby w realizacji tych planów i innowacji, jak już piszemy " co trzaby" każdy chciał wziąć w nich udział. Na pewno nie jest łatwo prowadzić forum i stronę dla tak małej społeczności. Chciałbym widzieć niektórych w tej roli :ohmy: .Ale cóż, taki argument może się spotkać np. z komentarzem: podjąłeś się, nikt nie mówił, że będzie łatwo....To powoduje że ktoś, kto coś robi w imię idei, pasji w końcu zadaje sobie pytanie: na cholerę mi to potrzebne? Ja osobiśce bardzo doceniam i szanuje pracę Agi i Bartka.Takie teksty w niektórych powyższych postach nie wnoszą nic konstruktywnego.Tak jak napisał Michalo "trza by" :) precyzyjnie określić oczekiwania co do formy, treści, formuły informatycznej itd. Mądralińskich na tym małym forum jest nieproporcjonalnie wielu, a może by się nie "wymandrzać" tylko coś zrobić....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 19:05 #6776

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35
Np. na wzór opisów lotni w dziale Sprzęt rozwinąć opisy startowisk z możliwością rozwijania poniżej dyskusji z opisami wyjazdów i zdjęciami.
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Re: Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 19:07 #6777

michalo napisał: co nowego chcielibyście zobaczyć na naszej stronie? Proszę abyście podali konkretne pomysły, ważne jest aby przedstawiony pomysł był możliwie dokładnie opisany wtedy będzie łatwiej go zrealizować.


Najprawdopodobniej prosta rzecz, osadzanie filmów youtube i vimeo działa na forum, ale nie działa w artykułach. Trzeba kombinować pracochłonną metodą podstawiania obrazków i linkowania do nich filmów youtube albo vimeo. Niech przykładem będzie ostatni artykuł: lotnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=295 Większość jak nie wszystkie screeny w artykułach wklejała Agi, bo nikt bez boskiej cierpliwości nie wytrzymuje z tą staroświecką metodą.

Roland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Re: Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 19:39 #6778

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Fernando napisal: ten sposob jest zbyt wymagajacy dla mnie, robie po swojemu w pierwszym dostepnym miejsca, jak nie przydatny to trudno.
Administrator moglby na Twoje zarzuty uzyc powyzszegoTwojego cytatu. Ale gdyba mial takie nastawienie to ta strona by nie istniala.
Z takim podejsciem do tematu nie musisz sie indentyfikowac ze strona lotnie pl a Twoj argument ze wlasciciel strony ani nie lata na lotni ani nie mieszka w Polsce
to argument wyjety z Naszego Dziennika lub Radia Maryji i to jeszcze jeden powod dla ktorego nie musisz sie identyfikowac z ta strona.
To moze taki polski paradoks ze jedyna w Polsce strona o lotniarstwie zrobiona zostala przez czlowieka ktory z takiego czy innego powodu na lotni nie lata.
Nie czerpie on z tej strony zadnych materialnych korzysci. Zrobil te strone dla lotniarzy, jedyna w swoim rodzaju w Polsce gdzie mieszka 40 mln ludzi.
Nikt na temat lotniarstwa w Polsce nie ma monopolu - lotnie.pl tez nie ale to lotnie.pl przyczynila sie do zjednoczenia pewnej czesci srodowiska lotniowego w Polsce.
Nie bede i nie chce wyliczac wszystkich korzysci dla lotniarstwa w Polsce zwiazanych z powstaniem tej strony. To ze nie spelnia oczekiwan wszystkich - nigdy tych oczekiwan wszystkich spelniac nie bedzie.
Zgodze sie z Toba, ze mozna i nalezy wiele jeszcze w sensie pozytywnym zmienic na stronie lotnie.pl. Konstruktywna krytyka moze byc bardzo pomocna w tych zmianach
Chcialbym zaznaczy ze jest to moje osobiste zdanie - nieskonsultowane ani z Rada Forum ani z Filipem .

Pozdrawiam

Leslaw
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14
Podziękowali: endrju, daf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena