Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: KOMUNIKAT - zmiany na Forum

KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 07:13 #6709

  • Agi
  • Agi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
.

Witajcie,


Idąc za propozycją Rolanda, postanowiliśmy (RF + Admin) wprowadzić małą modyfikację w oknie profilu Użytkownika.
W zamian za dotychczasowe, (niewiele wnoszące) rangi, zależne od ilości napisanych postów (świeży Użytkownik, Junior na forum, Senior na forum, srebrny Forumowicz, złoty Forumowicz, platynowy Forumowicz), wprowadzamy rangi zależne od "stażu lotniowego" Użytkownika.
Tym samym nowe kategorie to: 1. Sympatyk, 2. Pilot-Uczeń, 3. Pilot, 4. Pilot 100+, 5. Instruktor, 6. Pilot Motolotni.

1. Użytkownicy, o których wiadomo, że nie latają na lotni, bądź motolotni, otrzymają rangę "Sympatyk",
2. Użytkownicy, o których wiadomo, że rozpoczęli kurs lotniowy, otrzymają rangę "Pilot-Uczeń",
3. Użytkownicy, o których wiadomo, że ukończyli kurs lotniowy, otrzymają rangę "Pilot",
4. Użytkownicy, którzy są Pilotami lotni i mają nalot ponad 100h, proszeni są o krótką wiadomość do RF lub Admina, otrzymają rangę "Pilot 100+",
5. Użytkownicy, którzy ukończyli (kiedykolwiek) kurs Instruktora lotniowego lub motolotniowego, proszeni są o krótką wiadomość do RF lub Admina, otrzymają rangę "Instruktor",
6. Użytkownicy, którzy latają wyłącznie na motolotni, otrzymają rangę "Pilot Motolotni".

Liczniki napisanych postów pozostają bez zmian.

Ponieważ nie mamy informacji o wszystkich Użytkownikach, na jakim kto jest etapie "stażu lotniowego", potrzebna będzie Wasza pomoc.
Pomóżcie uzupełnić brakujące rangi, zgłaszajcie ew. pomyłki.
Za przejściowe utrudnienia w trakcie zmieniania rang - przepraszamy.


.

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 07:44 #6710

Było dobrze dla forum jak każdy z użytkowników będzie się podpisywać własnym imieniem i nazwiskiem, plus real foto. Ja myślę że to bardzo istotne i wtedy wiemy z kim rozmawiały.
I jeszcze jedno, co z pilotami co latają na paralotniach, lotniach, motolotniach? :)

Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 08:17 #6711

  • Agi
  • Agi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Ruslan Bushchak:

Było dobrze dla forum jak każdy z użytkowników będzie się podpisywać własnym imieniem i nazwiskiem, plus real foto. Ja myślę że to bardzo istotne i wtedy wiemy z kim rozmawiały.

Mamy na forum lotnie.pl wprowadzoną zasadę wolnego wyboru.
Jeżeli ktoś sobie życzy występować pod faktycznym imieniem i nazwiskiem + real foto, jak najbardziej może to zrobić.
Jeżeli ktoś sobie życzy występować pod Nickiem + Avatar, również jak najbardziej może wybrać taką opcję.


Ruslan Bushchak:

I jeszcze jedno, co z pilotami co latają na paralotniach, lotniach, motolotniach?

Jeżeli dobrze zrozumiałam Twoje pytanie, - chodzi o Pilotów, którzy latają zarówno na paralotniach, jak i lotniach i motolotniach..
W takiej sytuacji Użytkownik będzie się musiał określić: czy w pierwszej kolejności uważa się za Pilota lotni, motolotni czy paralotni i otrzyma zależnie od tego odpowiednią rangę. (Piloci paralotni i innych statków powietrznych: np. wiatrakowce, śmigłowce, balony, UL i inne - otrzymają rangę "Sympatyk", ponieważ nasze forum ma generalnie charakter lotniowo-motolotniowy.
Jeżeli ktoś będzie sobie życzył dopisania swoich dodatkowych kompetencji, zawsze może to zrobić w polu tzw. "Stopki", które wyświetla się pod każdym naszym postem. Można tam też dopisywać np. rodzaj skrzydła/sprzętu na którym się lata.
Przykładowo u mnie w stopce pod postami jest dopisek:
"pozdrawiam - Agi, "Dzień bez zaglądnięcia na Forum jest dniem straconym"".

.

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 08:58 #6712

To bardzo dobry pomysł aby w stopce dopisać swoje dodatkowe umiejętności związane z lotnictwem oraz aktualny rodzaj sprzętu, na kórym obecnie latamy (to często spotyka się na grupach dyskusyjnych samochodowych). Taka informacja pozwoli wszystkim obecnym i nowym osobom na forum szybciej zorientować się z kim mamy przyjemność rozmawiać.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 10:17 #6713

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Ogolnie bardzo fajny pomysl. Moze nalezaloby zastanowic sie czy ranga np Pilot 50+ i moze 30+ powinna tez istniec. Wydaje mi sie, ze ostatnio sporo ludzi zaczelo sie szkolic i ten podzial bedzie bardziej rozdrobniony. Poza tym pilot z 5 godzinami to nie pilot z 30stoma na dodatek latajacym w gorach..Chodzi o zwiekszenie precyzji. Mozna by tez np. dodac tez sufiks "XC" jak ktos ma przeloty >30-50km za soba czy moze stopien karty IPPI. Niby mozna to zrobic w stopce, ale rzucam propozycje do rozpatrzenia.
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 10:32 #6715

I bardzo dobrze!
Jakis czas temu czytałem teksty Andreli z otwarta buzia, myslalem ze jest ptakiem dającym rade nawet na zawietrznej! Rady bralem do siebie!
a jak na to patrze teraz to mysle sobie
MOGLEM SIĘ ZABIC! :)
ŚK - od 9/2011
Lotnia: Seedwings Crossover 15
Podziękowali: dane_usuniete, frnandu, Krasy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 13:31 #6716

Moim zdaniem powinno się napisać o sobie całą informacje, imię, nazwisko, nalot, na czym latasz, jaka odznaka FAI, jak taka posiada. Również można dopisać w jakich zawodach brał udział i jakie ma osiągnięcia na nich i nie tylko. Nasze forum to forum dla nas, dla pilotów i ja nie mam nic do ukrycia przed Wami. Bez żadnych problemów napiszę swoje nazwisko i dam swoje foto. Lepiej wiedzieć jak człowiek wygląda i z kim się rozmawia. Głównie tu chodzi o rozmowę jak ktoś kogoś nie zna osobiście, bo w większości to my się znamy, i co latają.
Nu jeszcze jedno co mnie strasznie drażni na naszym forum. To trzeba troszeczku posprzątać nasz forum od różnego rodzaju śmieci. Dupy w stringach, konserwy, krzyży i tak dalej. Bo nasz forum lotniowy powoli zamienia się jakieś coś, że nawet nie wiem co!!!

Serdecznie pozdrawiam Ruslan
P.S. Jak komuś nie pasują nowe warunki, to nikt go tu nie trzyma. Są inne forum, o kuchniach o majtkach, o narzekaniu i tak dalej. To forum ma być lotniowe a nie podwórkowe.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 13:55 #6718

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35

Wojtek S. napisał: I bardzo dobrze!
Jakis czas temu czytałem teksty Andreli z otwarta buzia, myslalem ze jest ptakiem dającym rade nawet na zawietrznej! Rady bralem do siebie!
a jak na to patrze teraz to mysle sobie
MOGLEM SIĘ ZABIC! :)

Gdzie miałaś rady na zawietrzną??? Jak ktoś nie myśli to jej problem

A jak ktoś znajdzie coś na zawietrznej, 5km od grzbietu na wysokości +1000m to jego zysk.
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Andrelo.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 15:17 #6721

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/19 16:01 #6724

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Roland, to moim zdaniem bardzo dobry pomysł z tą odrobiną więcej informacji o użytkowniku strony. I rzyczywiście ta odrobina więcej w zupełności wystarczy. Przecież to nie CV o dobrą pracę. Nie ma co pisać życiorysu itp Jeszcze raz podpisuję się pod pomysłem oboma skrzydłami (albo obiema ;) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena