Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: KOMUNIKAT - zmiany na Forum

Odp: Re: Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 20:01 #6779

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38

frnandu napisał: Nie zgadzam sie z tym, uwazam ze miejsce gdzie mozna podyskutowac, wrzucic rozne opisy, relacje, fotki, filmy itd, jest mnostwo w sieci, ja oczekiwalbym od wlasciciel serwis o Lotniarstwo w polsce wiekszej angazowanie i wyobraznia do stworzenia i implementowanie funkcjonalnosci ktory zacheci a nie odpycha uzytkownikow.


Lesław wyłożył istotę rzeczy, ale jeszcze coś mnie tkneło.

Primo.
Dziwi mnie, że osoba pracująca na co dzień w IT - jak można wywnioskować z wypowiedzi - nie bierze pod uwagę ile czasem pracy wymaga uzyskanie nawet małej funkcjonalności, w dodatku bazując jeszcze na open source i dodatkowo robiąc to - zapewne - w czasie prywatnym i darmo. Nie mówiąc już o czymś większym. Nie każdy musi być deweloperem z zacięciem siedzącym po nocach żeby coś udowodnić. Takie podejście jest nie fair. Jednak dużo pracy już wykonano.

Secondo.
A jak poznałeś ludzi, z którymi teraz latasz w Pińczowie i nie tylko?
Przez te "..mnóstwo innych miejsc w sieci..."? Taka argumentacja jest też nie fair.
To bagatelizowanie znaczenia tej witryny, a także zasług ludzi pracujących nad jej powstaniem oraz utrzymaniem zarówno technicznym jak i merytorycznym.

PS. Post niesponsorowany, napisany w pełni władz umysłowych i bez wpływu osób trzecich.
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Odp: Re: Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 20:33 #6780

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Do Ruslana
Jak wiesz strona lotnie.pl jest strona zalozana i w pewni zrobiona przez Filipa.
Kazdy, komu lezy na sercu strona lotnie.pl i ma ku temu takie lub inne srodki wspomaga istnienie tej strony - do osob wspomagajacych zaliczasz sie rowniez Ty.
Robimy to na warunkach Filipa tzn wspomagajac te strone zaakceptowalismy te warunki.
Nie jest wykluczone ze jak sponsorow zabraknie to ta strona umrze smiercia naturalna. Ale ta strona nie powstala na zasadzie glosowania demokratycznego - nie powstal zaden komitet zalozycielski- byl jeden Filip ktory bezinteresownie poswiecil swoja energie czas i pieniadze aby ta strona ruszyla. I jako zalozyciel administrator i architekt tej strony on decyduje jak ta strona funkcjonuje i on dobiera sobie Rade Forum. I kazdy ktoremu ta strona nie odpowiada a dysponuje srodkami energia i checia moze zalozyc strone wg. wlasnego zyczenia. Mam nadziejej ze Ruslan zrozumiesz ze ani ja ani Ty ani nikt inny nie bedzie decydowal o koncepcie strony lotnie.pl poza Filipem. Wiesz ze Filip jest bardzo otwarty na wszystkie propozycje i daleko mu do roli dyktatora strony lotnie.pl Ale to on ustalil Rade Forum i tylko on jak bedzie chcial to zmieni jej czlonkow: moze to zrobic jednym kliknieciem myszy. Ale watpie aby Twoje aktualne argumenty go do tego przekonaly.

Pozdrawiam

Leslaw

ps Straszeni to smutne ze Ruslan nie widzisz i nie doceniasz olbrzymiej i bezinteresownej pracy najaktywnieszych czlonkow Rady Forum - po prostu rzygac sie chce.....
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Leslaw.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 21:02 #6781

Mimo, iż w dziedzinie lotniarstwa przysługuje mi na dzień dzisiejszy ranga kibica, czy sympatyka, jak to nazwano, na prawdę uważam, że istnienie tej strony jest bardzo ważne dla tego sportu w naszym kraju, szczególnie dla ludzi interesujących się lotniarstwen. Dla tych, którzy, tak jak ja, stoją przed decyzją rozpoczęcia szkolenia okazuje się być jednym z najlepszych źródeł informacji na temat lotniarstwa w języku polskim.
Sam jestem zaangażowany w rożne projekty poza pracą zawodową i wiem, jak cieżko jest czasami znaleźć chwilę czasu, niejednokrotnie ukraść go rodzinie, żeby poświęcić ja takiej działalności, jak n.p. prowadzenie tego forum.
Nie ma więc co przesadzać z krytyką, bo zawsze łatwo gadać.

Nie wiem, czy to faktycznie coś wnosi do trwającej tu dyskusji, ale chciałem to zaznaczyć.
PG-pilot
PL (G)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 21:19 #6782

  • Leslaw
  • Leslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 809
  • Oklaski: 13
  • Otrzymane podziękowania: 397
Nie trzeba byc pilotem i miec nie wiem ile godzin nalotu aby rozpoznac ze przeprowadzona tu krytyka czesci uczestnikow dyskusji to poprostu kopy ponizej pasa......

Leslaw
Lotnia: Wills Wing RamAir 154
Seedwings Merlin 148
Finsterwalder Funfex
Seedwings Spyder 14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 21:57 #6783

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Tylko spokojnie koleżanki, koledzy ;-) Emocje są zbyteczne.
Ja jako użytkownik, chciałbym widzieć na stronie również fantastyczne rzeczy tyle, że ja w przeciwieństwie do kolegów, jestem w stanie sprecyzować o co mi chodzi. Już widzę taki fajny moduł z mapą, na której będę mógł zobaczyć, na podstawie danych przesyłanych z komórek użytkowników forum, kto właśnie gdzieś leci (online). Tylko napisać programy na kilkanaście systemów (lub wykorzystać istniejący jakiś) i stworzyć podstronę z mapą gdzie to wszystko będzie widoczne. Inny temat. Na stronie głównej ranking najlepszych pilotów wg, xcontest z ostatnim przelotem i punktacją. Artykuł na stronę główną, przynajmniej raz w tygodniu. Puchar lotnie.pl nie kolidujący ze Smykowym, który obfitowałby w nagrody, puchary itd.
Wszystko to fajnie, ale za każdą taką zmianą/inicjatywą musi stać kilku ludzi, którzy się tym zajmą FIZYCZNIE! Strona nie ma charakteru komercyjnego. Funkcjonuje dzięki pasjonatom, którzy na miarę swoich możliwości poświęcają jej czas swój i swoich rodzin. Krytyka oczywiście jest mile widziana tyle, że konstruktywna. Jeśli ktoś pisze, że strona się nie rozwija, że powinna posiadać udogodnienia, techniczne nowinki i inne rzeczy i nie precyzuje dokładnie o co mu chodzi, to widocznie sam nie wie czego chce. Zwykłe zrzędzenie i tyle. Co do pomysłu Ruslan odnośnie rygoru i pisania tylko o lotniach, to słonko ty moje :-D pamiętaj, że nie samymi lotniami człowiek żyje. Po drugie, nie pamieta wół jak cielęciem był? Podać linka? Chcesz wracać do swoich nieco starszych wypowiedzi? Eee tam ;-)
Ja mimo pewnych niedoskonałości strony zagladam tu w większości z przyjemnością. Fajnie że jest. Byli i są ludzie, którzy w różnym czasie jej istnienia, poświęcali/poświęcają jej duzo czasu i energii. Ja jedyne co mógłbym powiedzieć tym osobom (wszystkom bez wyjątku)to - dziękuję! Proponujcie zmiany możliwe do przeprowadzenia, a możecie być pewni, że zarówno RF, czy każdy moderator z osobna, chętnie przyjży im się dokładnie. Nawet jeśli aktualnie będą bardzo trudne lub nawet niemożliwe do przeprowadzenia, to do dobrych pomysłów zawsze można wrócić.

Pozdrawiam
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl
Podziękowali: endrju, piotr6641

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mesiek.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/20 22:41 #6784

Jest taka strona:
LIVETRACK
na której można obserwować na żywo loty każdego kto uruchomi na swojej komórce odpowiedni program wysyłający aktulaną pozycję.
Może ktoś z forumowiczów potrafiłby wstawić coś takiego na naszej stronie tak aby zawsze gdy ktoś z nas jest w powietrzu można było tutaj śledzić jego położenie. Oprócz fajnego oglądania byłoby to bardzo pożyteczne przy organizowaniu zwózki dla kogoś kto poleci na przelot.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.
Podziękowali: Andrelo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez michalo.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/21 00:17 #6785

Mesiek napisał: Tylko spokojnie koleżanki, koledzy ;-) Emocje są zbyteczne.
Ja jako użytkownik, chciałbym widzieć na stronie również fantastyczne rzeczy tyle, że ja w przeciwieństwie do kolegów, jestem w stanie sprecyzować o co mi chodzi. Już widzę taki fajny moduł z mapą, na której będę mógł zobaczyć, na podstawie danych przesyłanych z komórek użytkowników forum, kto właśnie gdzieś leci (online). Tylko napisać programy na kilkanaście systemów (lub wykorzystać istniejący jakiś) i stworzyć podstronę z mapą gdzie to wszystko będzie widoczne. Inny temat. Na stronie głównej ranking najlepszych pilotów wg, xcontest z ostatnim przelotem i punktacją. Artykuł na stronę główną, przynajmniej raz w tygodniu. Puchar lotnie.pl nie kolidujący ze Smykowym, który obfitowałby w nagrody, puchary itd.
Wszystko to fajnie, ale za każdą taką zmianą/inicjatywą musi stać kilku ludzi, którzy się tym zajmą FIZYCZNIE! Strona nie ma charakteru komercyjnego. Funkcjonuje dzięki pasjonatom, którzy na miarę swoich możliwości poświęcają jej czas swój i swoich rodzin. Krytyka oczywiście jest mile widziana tyle, że konstruktywna. Jeśli ktoś pisze, że strona się nie rozwija, że powinna posiadać udogodnienia, techniczne nowinki i inne rzeczy i nie precyzuje dokładnie o co mu chodzi, to widocznie sam nie wie czego chce. Zwykłe zrzędzenie i tyle. Co do pomysłu Ruslan odnośnie rygoru i pisania tylko o lotniach, to słonko ty moje :-D pamiętaj, że nie samymi lotniami człowiek żyje. Po drugie, nie pamieta wół jak cielęciem był? Podać linka? Chcesz wracać do swoich nieco starszych wypowiedzi? Eee tam ;-)
Ja mimo pewnych niedoskonałości strony zagladam tu w większości z przyjemnością. Fajnie że jest. Byli i są ludzie, którzy w różnym czasie jej istnienia, poświęcali/poświęcają jej duzo czasu i energii. Ja jedyne co mógłbym powiedzieć tym osobom (wszystkom bez wyjątku)to - dziękuję! Proponujcie zmiany możliwe do przeprowadzenia, a możecie być pewni, że zarówno RF, czy każdy moderator z osobna, chętnie przyjży im się dokładnie. Nawet jeśli aktualnie będą bardzo trudne lub nawet niemożliwe do przeprowadzenia, to do dobrych pomysłów zawsze można wrócić.

Pozdrawiam


Mesiek ja nie twierdzę że jestem aniołem!!! Ale czasy się zmieniają i my razem z nim też. Moja krytyka jest opisana jasno i klarownie, co ja chce zmienić. Od jakiegoś czasu nic nie pisałem na forum bo widziałem że dzieje się coś nie ciekawego i nie do końca zrozumiałego. A rada forum nic z tym nie robiła i było wprawie zero reakcji. Zauważ że wiele pilotów przestało pisać tu bo mieli niechęć do tego co się dzieje. Wystarczyło wbić kij w mrowisko a od razu posypały się tłumaczenia i tak dalej. Jakie to trudne i że ja też mam nie wszystko ok. Do czego to było napisane? ze co ja nie rozumiem że praca z stroną to wymagająca praca i poświecenie wiele godzin?!!! Wiem że tak jest. Ale jak już to robicie, to róbcie to jak należy.
Co do tekstu że nie tylko pilot żyje lataniem. Jak chcesz opisywać swoje przygody seksualne, to pisz to na innym forum. Ja osobiście nie mam ochotę ani oglądać idiotycznych foto ani czytać opisów na ten temat.
Doskonale zdajemy sobie sprawę że strona jest bardzo potrzebna i przynosi nam wszystkim wiele korzyści i pomocy. To jasne jak słońce i nie trzeba tu opisywać tego w 5 postach.
Pytacie co konkretnie che, to już napisałem
-Zrobić porządek z wklejanymi fot
-Żeby każdy zarejestrowany był widoczny aktualnym foto, imię i nazwisko. Żeby było widać z kim gadasz i komu odpowiadasz.
-Zorganizować w sezonie 2013 Puchar Lotnie.pl
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/21 01:21 #6786

  • Agi
  • Agi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Ruslan Bushchak napisał:

Pytacie co konkretnie che, to już napisałem
-Zrobić porządek z wklejanymi fot
-Żeby każdy zarejestrowany był widoczny aktualnym foto, imię i nazwisko. Żeby było widać z kim gadasz i komu odpowiadasz.
-Zorganizować w sezonie 2013 Puchar Lotnie.pl


ad.1.
Rusłan, ale z fotami to już od dawna robimy porządek.
Zapomniałeś, że mamy wątek "Kosmos i okolice"???
Tam wystrzeliwujemy to i owo. Oczywiście wg zasad, o których mowa w Regulaminie.
http://lotnie.nazwa.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=14&id=671&Itemid=2

ad.2.
Na ten temat już Ci odpowiedziałam przecież.
http://www.lotnie.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=14&id=6709&Itemid=2#6711

ad.3.
To zbyt ogólnikowo.
Proszę przedstaw konkretny projekt. A nie tylko "Chodźmy i zróbcie".

.

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/21 01:39 #6787

  • Agi
  • Agi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
frnandu napisał:

(…) Szkoda ze lotnie.pl sie nie rozwia ... nic nowego sie nie pojawia (...)
(…) Kiedy będą naprawiony wiele rózne i znany bledow informatyczny który utrudniaja i wkurzaja uzywanie serwis?? (...)
(…) Wyglada jakby wlasciciel strona nie za bardzo zalezalo zeby wymyslic nowy fukncje (...)
(…) Chyba wlasciciel nie jest aktywna latajaca na lotnia osoba, moze wtedy by mu bardziej zalezalo (...)
(…) osoba ktora z informacje jakie posiadam ani nie lata na lotnie ani nie mieszka w polsce (...)



Wiesz Fernando, przykro czytać to, co piszesz...
To, że właściciel strony lotnie.pl nie jest osobą aktywnie latającą na lotni, a mimo tego od wielu lat robi coś fajnego dla lotniarzy, to tylko wielki szacun i chwała Mu za to.

Spróbuję Ci odpowiedzieć na Twoje zarzuty, używając tzw. "osobistej analogii”.

Fernando, spróbuj może postawić na nogi portal dla... powiedzmy Karateków i skutecznie prowadzić go przez pierwszych 7 lat tylko z własnych środków.
Spróbuj, - jak Ci się to uda, to za 7 lat pogadamy ponownie i wtedy Twoje argumenty będą czymś uzasadnione.

Albo inna propozycja:
Spróbuj może namówić swoją dziewczynę/żonę/przyjaciółkę do bieżącego prowadzenia jakiegoś związanego z wyłącznie Twoją pasją portalu. I niech to robi przez co najmniej 5 lat, kosztem czasu spędzonego z Tobą.
Jak Ci się to uda, za 5 lat pogadamy ponownie i wtedy Twoje argumenty potraktuję poważnie.
Bo na chwilę obecną, to są one jedynie (jak trafnie napisał Lesław) kopami poniżej pasa, lub (jak napisał Mesiek) – zwykłym zrzędzeniem.


A tak poza tym, to moi liczni Przedmówcy w zasadzie już wszystko napisali. Dużo naprawdę mądrych i ciepłych słów.
Ja chciałam Ci przypomnieć jeszcze tylko dwa cytaty, oba z działu "O stronie" .

Cytat:

Pamiętajmy cały czas, że lotnie.pl to portal tworzony dla nas wszystkich, przez nas wszystkich.
I choć wkład poszczególnych Użytkowników może być mały lub ogromny, łączy nas jedna zasada - wszyscy działamy społecznie dla wspólnej idei.
Idea ta brzmi: Popularyzowanie Lotniarstwa w Polsce.
Jeżeli ktoś ze względów czasowych lub innych, nie jest w stanie aktywnie współtworzyć portalu, może pomóc inaczej - na przykład dokładając się do kosztów utrzymania serwerów.

Fernando, odpowiedz sobie na pytanie, na ile Ty w jeden czy drugi sposób pomogłeś..



Cytat:

Proszę, szanujcie to miejsce i pracę, którą włożyliśmy w jego stworzenie.. niech stanie się ono, tak jak dotychczasowa strona, miejscem Waszych spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń, opowieści... 

Fernando, odpowiedz sobie na pytanie, czy Ty to miejsce szanujesz..

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: KOMUNIKAT - zmiany na Forum 2012/11/21 01:39 #6788

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
Wyobrazam sobie takie scenariusz (moze malo realystyczny, ale coż, trzeba sobie pomarzyc wysoko, w koncu jestesmy lotniarze, jestesmy przyzwyczajeni do wysokosc, wrecz ja pragniemy):

Jest polskie stowarzyszenia/klub lotniowe ktora byloba miedzy nimi wlasciciel serwisu internetowego dedykowany lotniarstwie w polsce.
Wiem ze juz jest PSP, a lotniarze jest nas malo, ale i tak mogl powstac po to zeby w takim serwis internetowy mogl byc wplyw demokratyczny. A kto wie, moze jakby coraz nas wiecej to pole dzialan ten klub moglby sie rozszerzyć, n.p. o podobnym cely jaki PSP posiada. Moze nawet wspolna dzialanie w kwestie ktory i lotniarze i paralotniarze dotyczy razem.
By posiadal swoj statut, i kazdy ktory by sie identyfikowal z tym moglby zostac czlonkiem.
Wtedy wsrod czlonkow, by sie na pewno znalazl pary osob ktory by dysponowali czas i umietnosci do
1) rozwianie serwis z strona programistycno-techniczna
2) redagowanie tresc
3) moderowanie forum i inny takie zadanie.

Do niektory z tych punktow juz sa taki osoby. A wedlug ankieta pozytywnie jest odbierana ich praca.

Wiadomo ze w takim sposobym osoby prowadzaca klub lub stowarzyszenia (nie mylic z prowadzeniem/administrowanie serwisem) mogliby byc wybrani przez czlonkow i jezeli ich dzialanie i podejmowany decyzje sie nie spodobalo przez ostatni czas to bylaby mozliwosc zmiana przez wybory.
Chyba nie musze szczegolowo tlumaczyc podstawa dzialanie klub czy stowarzyszenia.

Ale wazne jest to ze czlonkow ktory by poswiecili swoj prywatny czas na osiagniecia wspolny cely klubu, mieliby poczucia ze robia cos nie dla kogos prywatny ktory moze w kazdej chwili doisc do wniosku ze "na cholerę mi to potrzebne?" tylko byliby częsc czegos wspolnego. W mojem przypadku duzo bardziej zmotywuje do praca.

endrju napisał: Ja osobiśce bardzo doceniam i szanuje pracę Agi i Bartka.Takie teksty w niektórych powyższych postach nie wnoszą nic konstruktywnego


Domyslam sie ze chodzilo o tekst "Juz chyba lepiej bylo jak Smyk tu kombinowal", wiec wyjasniam:
chodzi mi tylko i wylacznie o kwestia techniczno-programistyczny tego serwis, w zaden sposob sie nie odnosilem do praca redaktorska. Z tego co wiem to Smyk z czasy stara wersja serwisu cos tam dlubal, poniewaz byl i jest pasjonatem ten nasz sport, to staral sie w miary swoje mozliwosci poprawic i prowadzic zmiane programistyczny. Na pewno nie w idealnie sposoby, ale ja porownam do tego co sie dzialalo tu przez 2 lata. Czy cokolwiek zostalo naprawiony, wprowadzony nowego? To mialem jedynnie na mysl.
Jezeli ktos ma to robic w swoj czas prywatnym i za darmo, to juz wole zeby byl ktos ktory na codzien zyje ta pasja, a jezeli go moge spotkac na jakis startowisko, lotnisko lub w powietrze to juz git. Wtedy jest jasne dla mnie dlaczego to robi, bo widze ze naprawde sie pasjonuje lotniarstwem i rowniez bedzie wymyslal co mozna zmienic w serwisie co by sie nam przydalo. Innaczej nie znajac osoba i wiedzac ze ta pasja jezeli jest to w stanie pasywny, to sie zastnawiam czemu wlasciwie to robi, i czy jeszcze mu daleko do "na cholerę mi to potrzebne?".

daf napisał: ...nie bierze pod uwagę ile czasem pracy wymaga uzyskanie nawet małej funkcjonalności, w dodatku bazując jeszcze na open source i dodatkowo robiąc to - zapewne - w czasie prywatnym i darmo.


jezeli tak jest (co tez bym polemizowal), to tym bardziej byloby sensowny zeby wiecej osob mogl brac udzial w te pracy (jezeli tylko maja do tego umietnosci). Ale odnoszac sie do moj utopijny opis na poczatku, to moze sie jednak zdarzyc ze pary osob ktory mogliby tego robic nie czuja ufnosc zeby wlozyc kawal swojej praca do czegos co nie jest wlasnoc wspolna.
Ale odnosze wrazenia ze ty nie podzielisz ta moja opinia....a bedac ty, z tego co sie orientuje rowniez w branze IT, to czemu do tej pora i przez ostatni pary lat Cie sie nie zachcialo pomagac w stronie techniczna serwisu? wydaje mi sie ze jednak intensywnie zyjes ta pasja do lotniarstwo (chociaz nie pojawienia sie w dniu lotniarza nie rozumiem ;) ), wiec dla mnie byloby jak najbardziej na miejscu i zrozumialo zebys to robil?

daf napisał: Jednak dużo pracy już wykonano.

to nie jest argument zeby nic nie naprawiac ani doskonalic przez 2 lata....

daf napisał: A jak poznałeś ludzi, z którymi teraz latasz w Pińczowie i nie tylko?


Smyk poznalem z....miejsc praca :)
I z nim przyjechalem do Pinczowa. Zadna lotnie.pl mi nie byla potrzebna do tego.

daf napisał: Przez te "..mnóstwo innych miejsc w sieci..."? Taka argumentacja jest też nie fair.
To bagatelizowanie znaczenia tej witryny, a także zasług ludzi pracujących nad jej powstaniem oraz utrzymaniem zarówno technicznym jak i merytorycznym.


Zeby ludzie ktory sie interesuja czegos spolnego sie spotkali i o czyms dyskutowali, nie potrzeba duzo.
Jestem przekonany ze jakby nie bylo lotnie.pl to na pewno gdzies indziej lotniarze by potrafili sie wymienic swoje emocje i wiedza. Nie traktujmy cos jako swieta krowa tylko dlatego ze jest. Fajnie ze bylo i jest. Ale jeszcze fajniejszy jakby mogl sie dalej rozwiac. A wedlug mnie powino sie rozwiac w kierunku jaki opisalem, wtedy wieksza szansa ze wiecej osob byloby w stanie, nasilowani swoja pasja, inwestowac swoj czas w tym. Jezeli sie znajda tacy ktory jednak wedlug schemat obecnym czyli prywatny wlasciciel czuja ze moga pomagac z strona programystycznie to swietnie.
Ja nie czuje.

Leslaw napisał: Robimy to na warunkach Filipa tzn wspomagajac te strone zaakceptowalismy te warunki.

Ja nie znam te warunki i moze dlatego nie czuje chec wspomagac.

Rozumiem ze jak ktos zna dobrze osobiscie wlasciciel to innaczej moze na to patrzyc.
Ale zakladajac ze nas bedzie coraz wiecej, i nie kazdy bedzie mial mozliwosc poznac dobrze wlasciciel i miec ufnosc do jego intencje i zapał do rozwianie serwis, to sie powino miec te warunki jasno okreslony i nie uzalezniony od jedna prywatna osoba.

Leslaw napisał: Mam nadziejej ze Ruslan zrozumiesz ze ani ja ani Ty ani nikt inny nie bedzie decydowal o koncepcie strony lotnie.pl poza Filipem


I w tym problem.
Mozna oczywiscie mowic ze "zamiast krytykowac, zrob cos, zaproponuj poprawki, wyrysuj sobie nowa koncepcja...a nie tylko niekonstruktywna krytyka".
Bardzo chetnie, ale moge to robic w ramie czegos co czuje ze bedzie chociaz czesciowo moja wlasnosc, czyli n.p. klub czy stowarzyszenia z ktorej bede czlonkiem.
Nie dla kogos ktory nie znam i do kogo mam miec dobrej wiary ze to kiedys nie zostanie wyrzucony do jakas "stara nowa lotnie.pl" bo nie dalo sie przekonwertowac do "nowa nowa lotnie.pl".

---
Resumujac zeby nie bylo watpliwosci do moja postawa:

Nie chcialbym byc zle odebrany ze przez to ze na cos zwracam uwaga (brak praca programistyczna w ciagu 2 lata) uwazam lotnie.pl za cos zlego.
Oczywiscie ze dobrze ze jest cos takiego jak lotnie.pl, jest bez watpliwosci najlepszych zrodel informacji na temat lotniarstwa w jezyku polskim.
Jest to skupisko ludzie zainteresowanym lotniarstwo i to jest nam przydatny.
Pomysly co moznaby tu robic fajnego jest mnostwo, kilka wiemy juz bo miedzy soba o tym gadalismy, inny sa tu podany przez niektory z was.
Jeden przyklad od mnie jest system wyliczenia i archiwizowanie tracki loty dedykowany dla nas, n.p. leonardoxc
Wtedy moznaby ustalic dokladnie jaki parametry chcemy do wyliczenia dlugosc trasi, punkt za trojkaty itd, a nie byc uzalezniony od xccomp czy xcontest (platny za uzywanie go w ramie wlasny liga/kraj). Umozliwialby tez lepsza zarzadzanie wszelki organizowany w polsce puchary, liga, zawody, itp.

Mesiek napisał: Jeśli ktoś pisze, że strona się nie rozwija, że powinna posiadać udogodnienia, techniczne nowinki i inne rzeczy i nie precyzuje dokładnie o co mu chodzi, to widocznie sam nie wie czego chce


Nie w tym kwestia zeby wymienic co mozna ulepszyc, to akurat jest latwo, jak widac. Trudniej wydaje mi sie ustalic czy jest wogole kto to bedzie robil i na jakie zasady, skoro przez 2 lata nic takiego nie zostal zrobiony (podkreslam ze mi chodzi o techniczno-informatyczny, nie redakcyjne).
A nie wierze zeby przez 2 lata nie bylo ani podany pomyslow lub usterki od uzytkownikow forum, ani ze zalozyciel serwis nie mial zaden swoj wlasny pomysly co by chcial wprowadzic.

Maciek, wiem co chcę, chcę mieć miejsca w sieć gdzie wrzucanie swoje przedmioty zwiazane z latanie (tracki, relacje, fotki, filmiki) bedzie robiony w sposob uzyteczna i wygodna. Chcę zeby to miejsce byl regulowany i przywiazany to jakis statut ustalony w sposob demokratyczna a nie do dobrej woli osoba prywatna.
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena