Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Seminarium przelotowy

Odp:Seminarium przelotowy 2008/05/26 00:36 #2004420

Witam!
To super bardzo sie ciesz ze sa osoby co rowniez maja taka potrzbe na wspulne spodkanie i wspulne latanie. Data 21-23 czerwca mozna uznac wstepnie za termin naszego wspulnego wyjazdu na takie seminarium.
Pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowy 2008/05/26 01:10 #2004421

Witam. Mam takie pytanie , czy mogl bym przyjsc na take seminarium,jestem bez doswiadczenia i bez kursu a w przyszlosci chcialem isc na szkolenie lotniowe. Moze doswiadczeni koledzy by doradzili, pomogli, pokazali na sucho co i jak :).



A tak na boku to mieszkam w porabce nie daleko Żaru i zaowazylem iz lotniarze to naprawde nie liczna grupa, kiedys a bylo to dawno mozna ich bylo ogladac w powietrzu a teraz to albo paralotniaze albo szybowce a szkoda by bylo aby lotniarze odchodzili w niepamiec na gorze ŻAR :( wiec moze do zobaczenia akorat bede w polsce

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowy 2008/05/26 10:17 #2004422

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Niech przyjdą wszyscy nowi, na pewno nas rozpoznacie. Na samochodach będziemy mieli takie dłuuugie pakunki.

Ja będę jechał z Warszawy, jedno miejsce dla nielota pewnie się znajdzie. Uważam, że np. kolega Żurek powinien się wybrać i popatrzeć ;)

Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowy 2008/06/06 16:29 #2004496

Prosze wszytkich zainteresowanych zglosic sie na nasze wspulne spodkanie na Zarze z 21 po 23 czerwca.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan

Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowy 2008/06/06 16:32 #2004497

widok ladowiska z pod szkoly szybowcowej na Zarze:)

Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowy 2008/06/11 00:27 #2004512

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Jako że mam najbliżej na południe Polski ;) troszeczkę się porządziłem za Rusłana który ogłosił seminarium i ubiegłem go nieco w organizacji części spotkania.
Mam nadzieję że nie pogniewa się na mnie ;)

1. Propozycja Rusłana odnośnie południa, a dokładniej okolic Bielska-Białej wydaje się najbardziej korzystna.
Żar - start N-NW
Jaworowy - start N-NE
Skrzyczne - start E-NE
Stranik - start S-SE może nawet SW ;)
Wszystkie w odległości max 106 km od B-B (Stranik)

2. W tej chwili osoby zainteresowane (które osobiście zdecydowały o swym przyjeździe) to:
Michało
Smyku
Mesiek :-)
JacekJ
Kamil
Rusłan
Norbert
Wojciech D.
Jeśli kogoś pominąłem to proszę o aktualizację :-)

3. Do chwili obecnej zgłosił chęć w przekazaniu swej wiedzy teoretycznej i praktycznej (w powietrzu :laugh::kiss: ) jedynie Vega!!(w sobotę/niedzielę) Mam jednak nadzieję że uda się zachęcić jeszcze kogoś z doświadczonych pilotów do wspólnego latania i pomocy słabszym kolegom.
Tu jednak dotychczasowi chętni do wspólnego latania wyżej wymienieni postanowili lub zgodzili się :) na pokrycie kosztów pobytu i przyjazdu tych (tego ??) powiedzmy "szkolącego" (piszę szkolącego w cudzysłowiu, ale wyjaśnię zaraz dlaczego w następnym punkcie). Nie wiedząc ilu będzie chętnych na takie wspólne latanie ustaliliśmy wstępnie kwotę 100zł od osoby. Kwota ta pozwoli pokryć "szkolącym" tak jak napisałem pobyt a ewentualna nadwyżka zostanie rozliczona co do złotówki .

4. Udział w seminarium, a właściwie spotkaniu pilotów mniej doświadczonych z bardzo doświadczonymi :) którego celem jest podniesienie umiejętności tych pierwszych nie jest równoznaczne ze szkoleniem zgodnym z jakimkolwiek oficjalnym programem. Każdy uczestnik przyjeżdża na WłASNą ODPOWIEDZIALNOść I RYZYKO!! Nikt nikogo nie będzie pytał o papiery i ubezpieczenie bo jesteśmy dorośli a to podkreślam jest spotkanie chcących podnieść swe umiejętności.
Rusłan nazwał to spotkanie Seminarium nadając mu rangę
bardzo oficjalną którą nie jest! Należy to spotkanie traktować jako lepiej zorganizowane od innych, ale ciągle jako towarzyskie. Prościej - "szkolący" nie biorą za nikogo odpowiedzialności i tyle.

5. Ja jako że jestem na miejscu postaram się objechać możliwe dużą ilość potencjalnych lądowisk w okolicach Żaru i Skrzycznego i nanieść je na mapy które prześlę zainteresowanym. Ponadto postaram się zorganizować większy (8 osobowy) samochód z przyczepą do zwózki z ewentualnego udanego dnia lotnego:laugh: Sprawa jest w trakcie więc nie mogę tego na razie obiecać.

6. Jutro rozeznam sytuację jaka w będzie w tym terminie w SSG Żar i opcjonalnie innym miejscu w kwestii noclegów.

Wszelkie uwagi mile widziane, a deklaracje przyjazdu jeszcze milej!!!:laugh:
Patrzmy na prognozy i nastawmy się na udane spotkanie.

Za parę dni jak będzie więcej danych, informacja o spotkaniu powędruje myślę że na pierwszą stronę na lotnie.pl
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowy 2008/06/11 07:59 #2004513

Witam!
Maciek jak dobrze przeczytasz moj post to zobaczysz ze pisze o wspulnym spodkaniu, lataniu i wspulnym seminarium. Samo spodkanie w wiekszym gronie to juz swego rodzaju seminarium dla nas. Nie mialem na mysli zmuszac kogokolwiek na wydawanie kasy i placenie za wspulnie gadanie na startowisku.
Spodkanie w wiekszym gronie i podzielenie sie swoja informacja to wlasnie to czego nam potrzeba. Potrzeba kontaktu i poznania w miare mozliwosci innych pilotow.
Poziom naszego latania bardzo mocno podnosi sie na zawodach i wlasnie tego pragne dla nas wszytkich, podniesienie naszych umiejetnosci. A wspulnie spodkanie w wiekszym gronie pomoze nam zrobic ducha rewalizacji kiedy ustalimy wspulnie trase przelotu. Tak jak pisales Maciek ze kazdy jest dorosly i sam odpowiada za swoje czyny. I to co ja zaproponowalem to nie komercyjna organizacja seminaria przelotowego a wspulne spodkanie i wspulne latania. A to jak polecimy i gdzie to wlasnie i bedzie dla nas seminarium przelotowy.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowy 2008/06/11 12:58 #2004514

Cześć Rusłan, pomysł żeby się spotkac jest bardzo dobry. Uważam jednak, że zaproszenie doświadczonego instruktora ma bardzo duże znaczenie bo jeśli nie będzie kogoś takiego na tym spotkaniu, to co nam przyjdzie z tego, że ja opowiem Ci o swoich umiejętnościach a Ty mi o swoich, po takiej wymianie informacji mogłoby się okazać, że będziemy wiedzieć jeszcze mniej niż do tej pory.
Spotkanie nie ma charakteru komercyjnego, nikt na tym nie chce zarabiać, a zwrot kosztów przyjazdu i pobytu dla instruktora jest chyba normalną sprawą, w końcu w tym czasie mógłby zostać w domu z rodziną albo sam sobie gdzieś polatać nie tracąc czasu dla nas.
Jak napisał Mesiek prawdopodobnie uda się też zorganizować samochód z przyczepą a to też kosztuje.
Rusłan, mieszkasz na południu Polski to może znasz kogoś kto mógłby zostać na te dwa dni kierowcą? Może ten ktoś ma też samochód, albo przyczepę?
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowe 2008/06/15 23:10 #2004522

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Zmiany/aktualizacje na pierwszej stronie lotnie.pl w pkt.5 i 6 :laugh:
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp:Seminarium przelotowe 2008/06/18 13:41 #2004557

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
W rejonie Wysp Brytyjskich znajduje się centrum niżu, który jest głównym kandydatem do rozdawania kart w naszym kraju w momencie seminarium.

Ten niż ma przesuwać się nad Norwegię, a jego frontowe "wpustki" (wirujące przeciwnie do wskazówek zegara) zahaczą o Polskę w okolicach piątku. Czyli w piątek nasze niebo się zachmurzy
Dalsze prognozy pokazują jednak, że połączą się dwa wyże: z południa Europy (Baleary) i znad Moskwy. Więc w sobotę wpływy niżu znad Skandynawii będą z naszego kraju wyparte.

I będziemy mieli na nasze seminarium fajny warun po przejściu frontu.

Edytowany przez: smyk, w: 2008/06/18 13:46

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena