Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2014/02/28 18:54 #2014132

tutaj jest 10 minutowy fragment, widac pare slizgow :
chomikuj.pl/mocnyonion/filmy/polskie/--*...831308696.avi(video)
Podziękowali: cygal

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Wuu.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2014/02/28 21:51 #2014134

Agi napisał: cygal:

Może ktoś znajdzie w internecie-film `Achemik` z Bajorem w roli głównej,ja nie znalazłem.Film cieńki,ale pare minut lotu posklejane jest.




Tutaj znajdziesz wszystkie 4 odcinki "Alchemika". :)
Ale w którym lata "Pralotnia", to ja nie mam zielonego pojęcia...

freedisc.pl/ziomek72,f-362333,alchemik-sendivius-01.avi


I jeszcze foto z planu filmowego..
(sterownica robi wrażenie..) ;)



To jest ten mniejsza lotnia,która nie latała.W latającej obciąłem wystające ramiona dołem.



.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi. Powód: Korekta wyświetlania cytatu

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2014/03/02 20:36 #2014169

  • art_c
  • art_c Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot Motolotni
  • Pilot Motolotni
  • Posty: 383
  • Oklaski: 14
  • Otrzymane podziękowania: 205
Dzisiejsze, przedpołudniowe foto. 4 szybowce były na fali. Pilot holująca przekazała, że zespół miał 9 m/s wznoszenia, szybowiec po wyczepieniu 5... :whistle:
Załączniki:
Podziękowali: Piotrolot, cygal, greg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez art_c.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2014/03/12 20:05 #2014331

Ściągnąłem Alchemika, obejrzałem (słaby moim zdaniem), wyciąłem wszystkie sceny z lotu Tomka, całe 36 sekund:

Podziękowali: Agi, Piotrolot, Piotr Wuu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane_usuniete.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2014/03/12 21:37 #2014332

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Próbowałem obejrzeć ale film odrzucił mnie dziwnym "równoległym" montażem przypominającym majaczenie w malignie. Roland - gratuluję wytrwałości :)
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2014/12/01 23:05 #2016572

  • art_c
  • art_c Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot Motolotni
  • Pilot Motolotni
  • Posty: 383
  • Oklaski: 14
  • Otrzymane podziękowania: 205
Jeżów Sudecki w obiektywie Ryszarda Witkowskiego:
www.prw.pl/articles/view/38407/Wies-ze-s...REPORTAZ#prettyPhoto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2014/12/07 11:02 #2016600

Oj ja też lądowałem na drzewach, tylko na północy na Librze 1. Było to jak dobrze pamiętam w 83'. Byłem zaraz po kursie w Bezmiechowej. Nigdy nie latałem przedtem na lotni z pływającym dźwigarem, więc doszliśmy do wniosku ze śp. Leszkiem Sypkiem, że najlepiej będzie dźwigar zablokować i po kłopocie. Tak i było po kłopocie. Wiatr : tylko: 8 do 10 hihihi. Wyrwało mnie z butów i natychmiast niezłe przewyższenie. W powietrzu, jakoś lotnia mnie nie słuchała. Pomyślałem pomimo żadnego doświadczenia że, na polance się na pewno nie zmieszczę więc skierowałem się na prawo, na korony drzew, pewnie zawisnę i jakoś zejdę, to była pierwsza myśl. Rzeczywiście zawisłem. Złapałem się wybawiciela, który specjalnie nie podrapał mnie i szczęśliwy nie czując ciężaru lotni próbuję schodzić. Nagle gałęzie pode mną łamią się, zjeżdżam. Spojrzałem w dół, a tu pień usiany suchymi badylami, ostrożnie spojrzałem w tył, za mną ładna polanka i lotnia która swoim ciężarem zaprasza mnie do niej. Naśladując misia koalę tak się wczepiłem do drzewa, że ekipa która przybiegła do mnie nie mogła się ze mną porozumieć. Po całym szczęśliwym zakończeniu poszedłem na górę do namiotu, żona, której mój wygląd nie spodobał się, dała mi termometr, tylko 40 st. Taki byłem spokojny, dopóki, doputy, nie zobaczyłem gałęzi i polanki za sobą.
Poz. Witek
Podziękowali: Agi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez witek.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2015/01/01 21:47 #2016706

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Andrzej Binkowski zrobil mi niesamowita frajde poczta w Nowym Roku . Dostalem link do Filmu Pana Wojtka 1322 umieszczonego na You Tube :woohoo: To Perelka Historyczna , ktora musi obejrzec kazdy szybownik i sympatyk Sportu Lotniowego .


Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot
Podziękowali: Agi, art_c, bodzio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2015/03/07 14:06 #2017292

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Serwus Badaczom Historycznym @ . Jak to dobrze , ze koresponduje z Jezowem i Panem Blasiakiem . Odkrylem przypadkowo Pierwszego Lotniarza na Jezowie Sudeckim . To nasz jeleniogorski Pionier Grzegorz Werkowski . Latal lotnia swojej konstrukcji juz 1974 na Jezowie . Etatowy Pilot Modelarni Aeroklubu jeleniogorskiego . Zanim powstala sekcja Lotniowa Grzegorz Werkowski mial juz spore doswiadczenie w pilotazu Lotni . Co sie z nim dalej stalo i dlaczego oficjalnie nie latal z Towarzystwem lotniowym AJ musze historycznie "obadac " ;)

E-meil z Jezowa ;

Grzegorz bedac swietnym modelarzem zostal instruktorem modelarstwa lotniczego w wieku lat 16-tu (rok 1970) i został zatrudniony w Aeroklubie Jeleniogorskim. W roku 1974 zaczął latac na wlanorecznie zbudowanej lotni (patrz zdjecia). Latal jeszcze niedawno, co widzialem. Wylatal na lotniach ponad 80 godzin. Jego brat ( Zdzichu ) zaczal latac okolo 3 lata temu.














Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotrolot.

Jeżów Sudecki - Mekka Polskiego Lotniarstwa 2015/03/08 20:46 #2017313

  • Piotrolot
  • Piotrolot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 4295
  • Oklaski: -258
  • Otrzymane podziękowania: 583
Dostalem kolejna ciekawa wiadomosc z Jezowa ;



Co do pierwszenstwa w Polsce z lotniami:
nie jest prawda, ze byli nimi ci Czestochowianie, choc tak sie podawalo w prasie i nie mozna im odmowic ich zaangazowania.
Moim zdaniem pierwszym lotniarzem w Polsce byl Tadeusz Dobrocinski. Jesienia 1966 roku podczas przypadkowego spotkania sie na ulicy zaprosil mnie do swego mieszkania na Krzykach we Wroclawiu. Pokazal mi model lotni, ktora zbudowal z bambusa i plotna i puszczal te letadlo w pokoju (duzym). Pieknie to latalo!
Potem zbudowal prawdziwa lotnie i probowal na niej leciec za samochodem, ktory prowadzil Wlodek Talanczuk. Niestety, pociagnal go zbyt mocno, Tadek polecial gwaltownie w gore i spadl z duzej juz wysokosci, nie kontrolujac spadania. Efekt: przezyl, ale mial skomplikowane pokiereszowanie nogi, co skonczylo sie skomplikowana operacja, z zalozeniem drutow do nogi (chyba platynowych).
Przez to Tadeusz nie mogl juz latac. Ale np. zbudowal bardzo udana lotnie "Sep", z ktorej korzystali w Jezowie studenci specjalnosci spadochronowej Wyzszej Szkoly Wychowania Fizycznego z Wroclawia.
Staszek
Pilot Szybowcowy 326 h. Prak Instr. kl 2. Mech.Osługi s-ków do 5700 kg według CZLZ-4i-1311/4/78. Pilot Motolotni Nr. 1072 (25 h) Pilot Moskito - 1 h

Delta Piotrolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: sterylnymichaloLeslaw
Zasilane przez Forum Kunena