Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Początkujący a lotnia z napędem Mosquito

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 13:13 #2019911

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148

Odnośnie Krymu i warunków tam do szkolenia, to ty nie masz bladego pojęcia co piszesz a mimo wszystko postanowiłeś swoje 3 grosiki tu wcisnąć!!! :lol:


Rusłan, daj spokój. Wyluzuj...
Znajdę Ci na GoogleEarth 100 miejsc świetnych do szkolenia. Ba, pewnie miejsca na zbocze z 20km żaglem gdzieś na świecie też się znajdzie. Jednak raczej chodziło o to, że aktualnie mimo fajnego miejsca, to teren okupowany zbrojnie przez obce państwo i to państwo ostatnią rzeczą, którą się przejmuje to obce "statki powietrzne" na niebie. Jak ktoś chciałby doświadczyć gradu w tyłku, nie koniecznie w czasie burzy, to owszem jest to plan na 2016r ;-)

Odnośnie twojego planu na przyszłe szkolenie. 1 etap na wiosnę 2 na jesień :lol: Cudownie cudownie. :lol: Powiem tak, że po wiośnie i po jesieni, to ty nadal będzie po 1 etapie. :) I tak będzie cały czas, do puki nie zrobisz to jak należy, jednym ciągiem i po szkoleniu będziesz systematycznie, kilka razy 3-4 w miesiącu, jeździć na latanie. :) Bo na początku trzeba to robić cały czas i na dodatek pod okiem doświadczonych pilotów a najlepiej instruktora. :) Bo jak zaczniesz wymyślać rower, to możesz zapomnieć o swoich co rocznych 3000km na rowerze.


Tragizujesz Rusłan. Wszystko zależy od szkolonego, szkolącego, kasy, czasu i pogody. Jeśli te 5 czynników połączy się w zgraną ekipę, moim zdaniem jest to możliwe.

Bo do twojej przygody w lotniarstwo, mogą dołączyć, chirurg, gips, śruby w kościach i rehabilitacja.


Ja pierdziu ! Rusłan, ...brak słów....;-)

Z całej twojej wypowiedzi, to przeczytałem jedną dobrą dla ciebie informacje. :) To napisałeś - mam zamiar latać z napędem :) Jak masz taki zamiar, to zastanów się nad taką opcją. Zapisz się na kurs motolotniowy, zakończ go i kup sobie coś takiego :) Będziesz zadowolony i nalatasz się tyle ile będziesz chciał. :)


No jest to jakis pomysł, ale raczej jako uzupełnienie latania swobodnego (jak dla mnie). Pomysł zacny, ale kolega szuka chyba alternatywy dla paralotni, a nie dla ciężkiego PPG. Gdyby chciał, to zaglądnąłby na forum motolotniowe, choć przyznam, że posiadanie czegoś takiego juz dawno wpisałem na listę życzeń ;-)

P.S. Piszę tak tylko dla tego, że wiem jak to się skończy na 98% i tylko te 2% zostają lotniarzami. I najlepiej zaczynać się szkolić jak masz 18 lat :) Piszę ten teks tylko dla tego żebyś był zadowolony, nic osobistego. Ja po prostu wiem jak to jest z doświadczenia :)


Eeee tam przesadzasz. Gdyby tak było, to po tobie jeszcze nikt by się nie zdążył wyszkolić w RP. Policz sam ;-)

P.S.
Tylko się nie unoś. Wcale cię nie atakuję i nie mam niczego złego na myśli...tak na wszelki wypadek ;-)
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 13:33 #2019912

Mseiek napisałeś tekst ale nic konkretnego. Same domysły i twoje fantazje. :lol: Krótko mówiąc , to w większości co napisałeś to same brednie i nic poza tym. :lol: A tekst gdzie piszesz że da się wyszkolić 1 wiosna i 2 jesień, to gwiazdka na czubek choinki :lol:
Że tak delikatnie pozwolę sobie ciebie zapytać, z racji tego że pozwoliłeś sobie pofantazjować i jednocześnie mnie podsumować, że gdybym był instruktorem i szkolił w RP, to bla bla bla :lol: Czy ty drogi mój przyjacielu w zeszłym roku latałeś na lotni? Ile godzin wylatałeś? :lol: Chłopie :lol: statystyka i nic poza tym. :)
I po drugie ja napisałem że do takiego planu przygodowego z lotnią mogą dołączyć, chirurg, gips i tak dalej ale nie muszą :) No szansa jest dosyć duża :(

Odnośnie Krymu, to mi chodzi tylko i wyłącznie o miejsce do szkolenia. A miejsce w tym miejscu jest wprawie idealne. Jak tego nie kumasz to przeprasza bratku, ale tu nie jestem w stanie ci pomóc :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 14:40 #2019913

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148

A tekst gdzie piszesz że da się wyszkolić 1 wiosna i 2 jesień, to gwiazdka na czubek choinki :lol:


Ja i kilku kolegów wyszkoliliśmy się w czasie ok. jednego roku. Od maja-czerwca do lata następnego roku. Jesienią mieliśmy już SK. Nie byliśmy jacyś wyjątkowi, 18-kę mieliśmy już dawno za sobą, na karku małe dzieci i inne obowiązki. Szkolenie ze sporymi przerwami i weekendowo. Dlatego uważam, że to jest możliwe przy sprzyjających okolicznościach. Rozumiem, że Twoje doświadczenia są inne, ale jednak może to przebiegać tak jak u nas, a ja uważam że nawet dużo lepiej niż w naszym przypadku.

Co ma mój bardzo skromny 4-5 godzinny nalot w zeszłym roku wspólnego z tematem?

Odnośnie Krymu, to mi chodzi tylko i wyłącznie o miejsce do szkolenia...


Życie pokazuje, że co tobie chodzi po głowie rzadko na tym forum zgodne jest z tym co myślą inni...
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 15:12 #2019914

Mesiek napisał: Życie pokazuje, że co tobie chodzi po głowie rzadko na tym forum zgodne jest z tym co myślą inni...


:lol: :lol: :lol: :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 15:48 #2019915

To ty Rusłan nic nie kumasz. Być może na Krymie są świetne warunki do szkolenia,ja tego nie wiem i dopóki Rosjanie okupują Krym nie mam zamiaru tego sprawdzać. Większość ludzi na tym forum zrozumiała o co mi chodziło, ale widocznie ty jesteś inny. Resztę twoich rad pozostawiam bez komentarza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 15:59 #2019917

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)
Podziękowali: Ruslan Bushchak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 16:34 #2019918

herflik napisał: .......... widocznie ty jesteś inny.


Mów mi Mistrz Yoda :lol: :lol: :lol:




Postać mistrza Yody z filmu Gwiezdne Wojny
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 20:51 #2019919

  • fotolot
  • fotolot Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot-Uczeń, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 169
  • Oklaski: -33
  • Otrzymane podziękowania: 89

Ruslan Bushchak napisał:

herflik napisał: .......... widocznie ty jesteś inny.


Mów mi Mistrz Yoda :lol: :lol: :lol:

Bużka :kiss: . Rozumiemy herflika - gdzie Krym a gdzie Polska.....
To nie ta maska u nas nawet małe dzieci wiedzą że Yoda walczył z K G B :kiss: :kiss: :kiss:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fotolot. Powód: szyfr

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/12 21:15 #2019920

Teraz nie ma KGB jest tylko Wielki Imperator.
Podziękowali: fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący a lotnia z napędem Mosquito 2016/01/13 08:10 #2019922

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493

herflik napisał: Witam wszystkich jako że ja też jestem tu nowy. Mam takie pytanie jak dobrze trzeba biegać żeby się wyszkolić. Chciałbym w tym roku rozpocząć szkolenie ;ale niedługo stuknie mi 43 lata. Sądziłem że mam dobrą kondycję ,ale teraz to już nie wiem. Czy nie jestem za stary na latanie na lotniach?


Jesteśmy niezwykle uprzywilejowanym pokoleniem (mam na myśli obecnych czterdziestolatków), że są te wszystkie Atosy, Laminary, Moyesy oraz WillsWingi. Oraz, że są one na tak wysokim stopniu zaawansowania konstrukcyjnego. Jedynie co musisz zrobić to nauczyć się tym bezpiecznie latać. Nie ważne ile czasu Ci to zajmie: wiosnę, rok, dwa lata. Ważne by postępować metodycznie. Opanowywać nowe "sprytności", doskonalić te już opanowane. Wiedza glajciarska będzie Ci podporą ale na początku czeka Cie redefinicja tego co wiesz na temat startu oraz lądowania. Nie jest to wcale takie trudne jak się to czasami maluje ale doza zdrowego rozsądku i przytomności umysłu bardzo się przydaje...

Herflik jak nie teraz to kiedy?

Powodzenia,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez air_viking.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena