Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lotniowy Puchar Przelotowy 2015

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/05 22:42 #2016127

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Od strony technicznej, to zgłoszę tylko jeden postulat.Od jakiegoś czasu nie zamieszczałem niczego na xcc, bo ten portal stoi w miejscu. Nic tam się nie zmienia, a administratorzy mają głęboko w d... urzytkowników. W dwóch przypadkach moich przelotów pojawiły się błędy, o których poprawienie wielokrotnie i różnymi kanałami prosiłem adminów-nawet echo nie dało się usłyszeć. Naprawdę jest w tej chwili lepszy wybór w bazach przelotów. To tylko uwaga z mojej strony, nie żaden warunek.
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/05 23:13 #2016128

Nu to sytuacja jest w miarę jasna.
Proponuje Zgłaszać swoje loty na XC-Portal na normalnych zasadach, jakie maja paralotniarze. Jedynie to zrobić podział na 3 klasy.
1. Sztywniaki
2. Lotnie bez-masztowe
3. Lotnie z masztem
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/05 23:43 #2016129

Rusłan, Twoją wypowiedź obieram jako deklarację, że od dzisiaj będziesz zliczał punkty każdego kto wrzuci swój przelot na XC-portal a na koniec sezonu ogłosisz zwycięzcę. Trzymam Cię za słowo. Ale z drugiej strony po co to robić jeśli wszystkie platformy (XC-portal, X-contest, XCC) same to robią? Można z tego wyciągnąć wniosek, że Twoim pomysłem na zrobienie czegoś jest nie robienie niczego. Przyznam, że dla mnie to trochę dziwna logika.

A tymczasem w przyszłym tygodniu zapowiadają się niezłe warunki na południu Polski i Północy Słowacji, czy ktoś ma ochotę wybrać się po pierwsze punkty do LPP, Vega XC-cup i nowego pucharu, który organizuje Rusłan (Rusłan nadaj mu jakąś fajną nazwę).

Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.
Podziękowali: dane usuniete, Mesiek, frnandu, Smyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 00:09 #2016131

Michał nie przeginaj, ja nie powiedziałem że ja osobiście ogłaszam jakikolwiek Puchar, który sam organizuje. Ja tego nie zrobię i nie będę robić. Ja chce żeby warunki zgłaszania lotów, były proste i jasne. Możliwość zgłaszania lotów wszystkich, jakie zrobiłeś w danym roku z każdego miejsca gdzie latałeś. Nie ważne czy, to loty z zawodów, czy z swobodnego latania w Polsce czy zagranicą. Ważne jest, to że pilot się stara i lata w takim miejscu w jaki on chce to robić. To się nazywa - swobodnym lataniem!!!
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 00:31 #2016132

No właśnie, nie zaproponowałeś niczego nowego, napisałeś o tym co już istnieje i wszyscy, którzy wrzucają tam swoje loty biorą w tym udział (również ja). Nikt nie ma nic przeciwko temu żeby to nadal robić.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 00:52 #2016133

Szanowny Darusiu, by dac Ci odczuc jakim szacunkiem CIe darze, postanowilem sie odniesc tutaj do Twoich propozycji, zeby nie bylo, ze tylko Smyk jest hamulcowym zmian wszelakich. (bo nie jest).
ad. "1-powrót do starej nazwy - wytłumaczę po za forum"

A jakie my mamy prawo do uzywania nazwy lotnie.pl? Mowiac MY, mam na mysli siebie, Smyka, Andrzeja Bińkowskiego, Grzegorza Cedro i Roberta Sterylnego, czyli osoby zajmujace sie LPP. Mysle ze mamy tak samo nikle prawo do uzywanie dla LPP nazwy zaiwerajacej lotnie.pl, jak do organizacji sexparty u Ciebie w domu..
Czyste uzurpatorstwo by to bylo., a jeszcze do Sądu by nas pozwac mogli wlasciciele logo, nazwy itd.

ad. "2-każdy zdobywca Pucharu, albo nie może startować albo dzieli mu sie punkty przez np. 2-bo ma to promować młodych pilotów do latania za płot a nie "staruchów""

Oj to takie lewicowe bardzo. Zabrac polowe punktow krezusom i rozdac biednym, co na kursie jeszcze sa. Wiem wiem, o rozdawaniu nie wspominales, rozmarzylem sie zbytnio.
To juz lepiej tym zwyciezca podwyzszyc cene holu 2 razy, albo zdzielic przed lotem cegłówką w glowe, by utrudnic koncentracje.
Tak ironizuje, bo wprowadzenie takich elementow, powoduje zniechecenie do robienia wynikow. To karanie za cos dobrego.

ad. "3-podział po równo lotów w kraju i po za-nie każdy może wyrwać się na warun w kraju ale na kilka dni za granicę tak"

Gdyby to obowiazywalo w sezonie 2014 to w LPP bylbys sam.. I to nawet jakby zastosowac Twoje propozycje z punktu drugiego i nawet dolozyc te moje :)))
W poprzednich latach tez by ten 3 punkt zdziesiatkowal uczestnikow, a przeciez 300 ich nie mamy..

ad. " 4-współczynnik za latanie wspólne- nie wiem czy to technicznie jesteś wstanie wprowadzić"

Jesli dobrze rozumiem, chodzi o to by punkty zrobione na meetingach Pinczowskich np przemnozyc jakos, czy tak? Ale w dol czy w gore? O ile?
Pozatym zaraz przypomina mi sie argument, ktory tu juz padl, ze co jak ktos nie mogl byc na meetingu, bo mu zona rodzila, albo inna sprawa losowa nie pozwolila? Larum sie znow podniesie i na glowe Smyka znow sie pomyje poleja. A to przecie Daruś bylbys temu punktowi winny..
Propozycja ciekawa, ale klopoty czaja sie na nia juz na pierwszych krokach.

Pozdrawiam szanowny Dariuszu i gdybys odnalazl jakies wulgarne elementy w moim poscie, albo obrazliwe dla Ciebie, to wybacz prosze, albowiem cóżem winien, że taka juz natura moja, iżbym nie chcac ni troche, jednakowoz bez swiadomosci razy rozdzielal..
Podziękowali: frnandu, Mikołaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 00:53 #2016134

Jak to nie napisałem? Napisałem moje propozycje, to:
1. podzielić na 3 klasy ( sztywniaki, bez-masztowe i masztowe lotnie)
2. możliwość zgłaszania każdego loty jaki dokonałeś, z każdego miejsca. I nie ważne czy to z zawodów czy free fly. Mgą być loty nawet z Antarktydy jak się tylko ci uda tam polatać i zrobić wynik :)

Najważniejsze to latanie, latanie bezpieczne :)
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 01:29 #2016135

Mesiek napisał: Od strony technicznej, to zgłoszę tylko jeden postulat.Od jakiegoś czasu nie zamieszczałem niczego na xcc, bo ten portal stoi w miejscu. Nic tam się nie zmienia, a administratorzy mają głęboko w d... urzytkowników. W dwóch przypadkach moich przelotów pojawiły się błędy, o których poprawienie wielokrotnie i różnymi kanałami prosiłem adminów-nawet echo nie dało się usłyszeć. Naprawdę jest w tej chwili lepszy wybór w bazach przelotów. To tylko uwaga z mojej strony, nie żaden warunek.


To prawda, ale.. inne portale inaczej licza punkty w trojkatach i czasem nawet w trasach lamanych. Maja inne wspolczynniki, a jakos nie widze szans na liczenie tego recznie. Trzeba bylo wybrac jeden portal akceptujac jego wady. W tym roku opierajac sie na tradycji wybralismy xcc.
Mnie osobiscie XCportal nie przypadl do gustu. Xcontest jest super, ale lwasnie inaczej liczy. Wyniki nie bylyby tozsame z poprzednimi. Jak nam na przyszly rok xcc zlikwiduja bedziemy myslec nad innym. Poki co namniejszym zlem wydawalo nam sie jednak xcc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 10:24 #2016136

Bartek napisał:

Czyżby pojawiła się nowa definicja słowa "pieniactwo"? Pieniactwo jako brak chęci udziału w zawodach/ puchurze/ itp. itd". Dziwne... bardzo dziwne.

Bartku!
Jeżeli nie rozumiesz o co mi chodzi(w co wątpię) to ci wytłumaczę. Moja uwaga do Fernando dotyczyła tego, że niesłusznie kojarzy LPP tylko ze Smykiem i rezygnuje z uczestnictwa. Myślałem, że podejmie dyskusję i da się przekonać do udziału w LPP. Na co odezwałeś się Ty jako obrońca wolności i zaznaczyłeś, że Ty też nie uczestniczysz przez co moim zdaniem chciałeś przyklasnąć decyzji Fernando.
Oczywiście, że każdy może uczestniczyć lub nie w jakimkolwiek przedsięwzięciu. Jednak ja odzczytuję, że Twoja wypowiedź nie miała czystych intencji. A dlaczego tak uważam? Po pierwsze nie pisałem do Ciebie tylko do Fernanda, a po drugie, skoro nie uczestniczysz w LPP od to po co się odzywasz w wątku który dotyczy LPP. Mam wrażenie, że to element Twojej prywatnej wojenki ze Smykiem. Miałeś doskonałą okazję, żeby się nie odzywać, ale nie wytrzymałeś i musiałeś trochę subtelnie pojątrzyć. Dlatego napisałem o pieniactwie.

Pozdrawiam
Podziękowali: sterylny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 11:18 #2016137

  • Daruś
  • Daruś Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 122
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Witam dzięki za odpowiedz
Proszę o przeanalizowanie moich propozycji jeszcze raz;
1-można zapytać czy właściciel nazwy ma coś przeciw, jeżeli mi powiesz kto to mogę sam porozmawiać
2-nie ma szans człowiek zaczynający latanie z takimi osobnikami jak Grzegorz C. czy Dariusz P. bo mają sprzęt, bliskość do startów ,pieniądze, czas i umiejętności a zależy nam na wspieraniu "młodych "pilotów również finansowo i mentalnie
4-oczywiście że w górę-na dalszą część nie odpowiem bo jest nie merytoryczna-myślą moją było by środowisko łączyć również w taki sposób i samotnych "wilków" zmuszać do stadnego latania
Proszę jeszcze raz Radę aby na spokojnie przeanalizowała moje sugestie, bo w moim odczuciu nie kłócą się one z głównymi założeniami a je wzmacniają

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena