Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lotniowy Puchar Przelotowy 2015

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 11:51 #2016138

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207

Daruś napisał: 1-można zapytać czy właściciel nazwy ma coś przeciw, jeżeli mi powiesz kto to mogę sam porozmawiać


W tej chwili właściciel strona lotnie.pl to Aeroklub Pińczowski (z czego bardzo sie cieszę)
Każdy lotniarz członek aeroklubu ma coś do powiedzenia w sprawie strona lotnie.pl, także wątpie żeby była jakikolwiek bariera dla kogoś kto chcę coś robić dla lotniarstwa w polsce, tak jak n.p. jest LPP.
Potrzeba tylko chęć dogadanie sie, postawić stary wojne i pretensje na bok i mimo rożnica zdań potrafić coś od siebie dać....a z tym już trudniej bywa.
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 12:02 #2016139

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207

Daruś napisał: ...a zależy nam na wspieraniu "młodych "pilotów również finansowo i mentalnie


Według mnie, najlepszy sposób wspieranie "młodych" to jest wspólne wyjazdy na latanie (nieważne czy w polsce czy zagranica), latać pierwszy raz w nieznamy miejscu jest dosyć stresująca rzecz, wsparcie starszów w postacie tłumaczenia gdzie i co robić żeby bezpiecznie startować, szukać noszeń i lądować to naprawde bardzo ważna i wartościowa pomoc.

...niż nakręcać do opuszczenia pępowina i się zapuścic na przelot, jakiemos n.p. pilot swieżo po kursie....
jak ktoś młodego bedzie sie czuł coraz lepiej, pewny siebie i latał coraz swobodnie, to naturalnie mu przechodzi rozpoczęcia latanie przelotowa....

Ważniejszy jest dużo latać, i znać coraz lepiej siebie, powietrza i sprzęt na który sie lata...

Bez sensu na siła nakręcać na jakiś wyścig niedoświadczony piloci.....może to źle sie skonczyć......(skonczył) :-/
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 12:12 #2016140

Daruś napisał: Witam dzięki za odpowiedz
Proszę o przeanalizowanie moich propozycji jeszcze raz;
1-można zapytać czy właściciel nazwy ma coś przeciw, jeżeli mi powiesz kto to mogę sam porozmawiać

Nie wiem kto nim jest w sensie osobowym, poniewaz podobno Filip Muziński przekazal wlasnosc strony na rzecz Aeroklubu Pińczowskiego.
Po drugie Ferdi - Administrator lotnie.pl zamierza w zimie zaimplementowac modul do wrzucania trackow na lotnie.pl z tworzeniem listy, punktacji i uregulowan. Mozliwe, ze ten ranking bedzie mial jakas nazwe, zapewne zwiazane z lotnie.pl, a wiec nie osmielilibysmy sie wchodzic Ferdiemu w parade.
Po trzecie jak dotad nie wiem czy jest ktos oprocz Ciebie, kto chcialby kolejnej zmiany nazwy. Ja takiego parcia nie mam absolutnie i pewnie kilku innych zawiadowcow LPP tez nie.

Daruś napisał: Witam dzięki za odpowiedz

2-nie ma szans człowiek zaczynający latanie z takimi osobnikami jak Grzegorz C. czy Dariusz P. bo mają sprzęt, bliskość do startów ,pieniądze, czas i umiejętności a zależy nam na wspieraniu "młodych "pilotów również finansowo i mentalnie


Taki jest sens sportu i zawodow, ze wygrywaja lepsi. Jak ustanowimy zasady w ktorych chlopak po kursie wygrywac bedzie z Gerolfem Heinrichsem, to bedzie totalny bezsens.
Wspieranie to jedno, ale totalne wywracanie sensu to juz za duzo.

A czy mlodzi nie moga wygrac ze starymi wyjadaczami to pokazał Ś.P. Sławek. Jednak moga i to przy regulaminie takim jak mamy teraz. Wszystkimi lotami w Polsce. Gdyby wtedy obowiazywala Twoja propozycja o liczeniu pokrywajacej sie liczby lotow, to ten mlody Pilot - zwyciezca, mialby wtedy zero pkt.

Daruś napisał: Witam dzięki za odpowiedz

4-oczywiście że w górę-na dalszą część nie odpowiem bo jest nie merytoryczna-myślą moją było by środowisko łączyć również w taki sposób i samotnych "wilków" zmuszać do stadnego latania
Proszę jeszcze raz Radę aby na spokojnie przeanalizowała moje sugestie, bo w moim odczuciu nie kłócą się one z głównymi założeniami a je wzmacniają


LPP nikogo nie chce i nie moze zmuszac. Zacheca i owszem, ale zmuszaniu mowimy stanowcze nie. Argumenty o losowych przypadkach, ciazach, weselach i inncy jak najbardziej byly merytoryczne i nie byly to moje argumenty lecz innych.

Pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 12:24 #2016141

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207

JacekJJ napisał: Po drugie Ferdi - Administrator lotnie.pl zamierza w zimie zaimplementowac modul do wrzucania trackow na lotnie.pl z tworzeniem listy, punktacji i uregulowan. Mozliwe, ze ten ranking bedzie mial jakas nazwe, zapewne zwiazane z lotnie.pl, a wiec nie osmielilibysmy sie wchodzic Ferdiemu w parade.


Jedynie co zamierzam robić to uruchomic i udostepnić moduł do wrzucania trackow.
Po to żeby:
- móć ustalić jaki chcemy spólczyniki trójkaty (czy tak jak xccomp czy jak xcontest, czy jeszcze innaczej)
- być niezależni, czyli nawet jak autorzy xccomp będą coś niezgodny z interesy lotniarze odwalili, to nie bedziemy w ciężki d***
- móc ustalić termin koniec sezonu...a nie jak teraz że jest to zmuszony na koniec wrzesnia
- mieć tylko loty na lotnie a nie mieszać sie z glajtami
- móc wyciągać na strony lotnie.pl (czy jeszcze na inny strony który będą to chciały) ostatni wykonany przeloty według rożne parametry....n.p. ostatni przeloty w kraju; ostatni zagranicy; ostatni na lotnie sztywny, miękka; ostatni przeloty konkretnego pilota w swojem kąciku i statystiki rożne; w obrębie jakiegos klub czy co nam jeszcze przejdzie do głowy.

Rankingi, puchary czy cokolwiek inny nie mam zamiar robić bo
1) nie znam sie
2) za dużo w tym zachodu żeby wszystkim zadowolić (jak widać)

Ale jak już bedzię taki moduł u nas dzialał, to otwiera nam drzwi i dużo możliwośći dla tych który będą chcieli to robić według swoj własne zachcianki, czy to LPP, VEGA CUP, Ruslanowy-niewiadomo-co, Siwik-bocianowy-puchar, czy cos jeszcze bardziej kolorowego.... :)

Także Jacku, śmiało wchodzić w parady.... ;)
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)
Podziękowali: Mesiek, bartek, Madziar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez frnandu.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 12:36 #2016142

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207

JacekJJ napisał: A jakie my mamy prawo do uzywania nazwy lotnie.pl? Mowiac MY, mam na mysli siebie, Smyka, Andrzeja Bińkowskiego, Grzegorza Cedro i Roberta Sterylnego, czyli osoby zajmujace sie LPP. Mysle ze mamy tak samo nikle prawo do uzywanie dla LPP nazwy zaiwerajacej lotnie.pl, jak do organizacji sexparty u Ciebie w domu..


Czyżby Smyk, Cedro, Sterylny nie są członki Aeroklubu Pińczowski (własciciel strona)?

A może nawet ty Jacku jesteś członkiem ARwP...czyli skąd wniosek że nie masz(macie) prawo?

...a sexparty w Łodzie....faktycznie jakoś to nie widzę :D
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)
Podziękowali: Mesiek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 16:08 #2016143

  • sterylny
  • sterylny Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 661
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 224
Do użytkownika "Daruś" .
Ad1 Czy jest coś kurcze nie tak z nazwą: "Lotniowy Puchar Przelotowy" ? Moim zdaniem to znakomite, najbardziej kompetentne określenie. Dokładnie oddaje o co w tym wszystkim chodzi. No i "jest apolityczne" nie zawiera żadnych podtekstów ani zaszufladkowań. Nie zamyka podświadomie prawa do rywalizacji komukolwiek. Naprawdę do niczego nie można się tu przyczepić. Ja bym tę nazwę opatentował (żartuję) i tak zostawił dla przyszłych pokoleń.

Ad2 A tutaj właśnie zaczynałoby się szufladkowanie. Niezależnie od dobrych intencji zawsze byś kogoś skrzywdził. Wystarczy moim zdaniem punktowy podział na klasy skrzydeł. No ale nawet to najprostsze rozróżnienie może prowokować jakiegoś malkontenta do stwierdzenia: jak się ma moja 15 letnia masztówka, do Kowalskiego też masztówki ale nówki sztuki. Zawsze ktoś mógłby zarzucić twórcom regulaminu kumoterstwo i pisanie go dokładnie pod kogoś. Oj, bardzo, bardzo ryzykowne.

Ad3 Światowe rankingi już są, po co budować kolejne. Tak jak napisał Rusłan , koledzy paralotniarze wszystko już wymyślili. 100 kilometrowa perspektywa wokół polskich granic moim zdaniem jest wystarczająca dla aktywnego latania. Połyka przecież ulubione przez wielu, startowiska i w Czechach i na Słowacji. Wg mnie jakieś australijskie "rekordy polski" gryzłyby się z polskością rankingu (chociaż w LPP jest miejsce dla 2 takich lotów)

Ad4. Za coś takiego nikt nie oczekuje dodatkowej gratyfikacji. To nagroda sama z siebie.

Tak na marginesie to Ciekawy jestem tego co wyprodukuje Fernando.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sterylny.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 20:11 #2016144

frnandu napisał:

JacekJJ napisał: A jakie my mamy prawo do uzywania nazwy lotnie.pl? Mowiac MY, mam na mysli siebie, Smyka, Andrzeja Bińkowskiego, Grzegorza Cedro i Roberta Sterylnego, czyli osoby zajmujace sie LPP. Mysle ze mamy tak samo nikle prawo do uzywanie dla LPP nazwy zaiwerajacej lotnie.pl, jak do organizacji sexparty u Ciebie w domu..


Czyżby Smyk, Cedro, Sterylny nie są członki Aeroklubu Pińczowski (własciciel strona)?

A może nawet ty Jacku jesteś członkiem ARwP...czyli skąd wniosek że nie masz(macie) prawo?


Akurat nie jestem, ale nawet gdybym byl, to od jednego do drugiego daleka droga i nie taka oczywista.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/06 23:55 #2016148

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
Obecnie w zakresie przelotów możemy konkurować w LPP (cel - jak ja go rozumiem: popularyzacja latania przelotowego w PL), Puchar VEGA (cel - promocja wyczynowego latania przelotowego w PL) oraz w ramach portali przelotowych takich jak: XCC, XContest, XCPortal itp.

Na pierwszy rzut oka widać, że brakuje jednego miejsca (niekoniecznie zawodów), na którym rejestrowaliby się wszyscy lotniarze (zawsze przy robieniu statystyk przelotowych miałem sporo "zabawy" ze zbieraniem danych z kilku portali) - tak, aby mieć coś w rodzaju wszechstronnego rankingu przelotowego, nie ograniczonego dla Polski, dla lotniarzy ze sportowym zacięciem. Cel - ranking przelotowy pilotów polskich, posiadających polską licencję, lub mieszkających w Polsce. LPP to inna bajka (co do obecnych zasad LPP nie wypowiadam się - to są w gruncie rzeczy szczegóły do dogadania między organizatorami i sponsorami)- jak ktoś chce startować i rozumie "misję" tych zawodów, to obecne zasady pewnie nie powinny być istotną przeszkodą), Puchar Vegi to świetny konkurs dla ścigaczy w PL - na wygraną może mieć szansę nawet ten, kto mało lata (wystarczą jedynie trzy loty).

Wcześniej, jak jeszcze XCC "dawał radę" fajnie było obserwować wszystkich na jednym portalu, mieć przegląd kto, gdzie, kiedy i dlaczego ;) . Teraz wielu z nas rozpierzchło się w różnych kierunkach i brakuje tego jednego miejsca. Czy do takiego rankingu robić jakąś imprezę, to już osobna sprawa. Szczegóły takie jak klasy, przeliczniki itp. do ustalenia. Ciekawa jest też wizja Fernando.

Swego czasu zachęcałem do wgrywania lotów na xcontest, bo jest tam ciekawy moduł zawodów narodowych właśnie ( www.xcontest.org/world/en/ranking-hg-national-teams/ ). Są jeszcze inne możliwości jak np. założenie osobnych zawodów, z czego korzystają i nasi sąsiedzi ( www.xcontest.org/national/ ). Wiem, że leonardo, z którego korzysta DHV, też daje podobne możliwości. Nie wiem tylko, czy da się taki ranking/ informacje oparte na np. xcontest zamieścić też na lotnie.pl (i w ew. innych miejscach), co by było najwygodniejsze.

Wszystko jest kwestią nakładu pracy, tej jednorazowej i tej długofalowej. Myślę, że odpowiedzialność w kwestiach technicznych, przestrzegania prawa lotniczego, protestów, wygodnie byłoby przerzucić właśnie na taki portal (np. xcontest). Pewnie warto się będzie nad tym pochylić w zimie. Fernando - czy Twoja wizja nie będzie zbyt pracochłonna (chętnie porozmawiam przy najbliżej okazji).

ps. 1
tyko proszę żeby ktoś nie wpadła na pomysł, że to będzie konkurencja dla któregokolwiek z obecnych pucharów, bo mogę pęknąć ze śmiechu. ;)

=====================
ps. 2. dyskusje czy można, czy nie można przyjąć dla LPP nazwę lotnie.pl i temu podobne są wg mnie jałowe, dopóki organizatorzy nie będę tego chcieli. Tym bardziej doszukiwanie się na siłę hipotetycznych/wydumanych przeszkód nie ma żadnego sensu.


=====================
Do Grześka -
Bravo-Delta napisał:

zaznaczyłeś, że Ty też nie uczestniczysz przez co moim zdaniem chciałeś przyklasnąć decyzji Fernando.

Nic takiego nie napisałem, ani nic takiego nie ma między wierszami.

odzczytuję, że Twoja wypowiedź nie miała czystych intencji. (...) Mam wrażenie, że to element Twojej prywatnej wojenki ze Smykiem.

Grzesiek, źle odczytujesz moje intencje. Poza tym proszę nie robić tu jakiegoś sztucznego napięcia pomiędzy Smykiem i mną. Znamy się od lat, kilka rzeczy robiliśmy wspólnie i każdy z nas wie co i jak. Jak jest potrzeba to myślę, że się dogadujemy, a jak będzie okazja to pewnie i razem przelot zrobimy.
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bartek.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/08 11:00 #2016165

  • LPP
  • LPP Avatar
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 64
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 41
Nagrody finansowe powinny wyjść w tym tygodniu, przypominamy zwycięzcom, że:
na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT, wolna od podatku dochodowego jest wartość wygranych w:
(...)
- konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu
(...)
jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 760 zł.

Czyli ewentualny podatek dochodowy tylko od złotówek powyżej 760 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2014/10/08 20:37 #2016170

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35

bartek napisał: Swego czasu zachęcałem do wgrywania lotów na xcontest, bo jest tam ciekawy moduł zawodów narodowych właśnie ( www.xcontest.org/world/en/ranking-hg-national-teams/ ). Są jeszcze inne możliwości jak np. założenie osobnych zawodów, z czego korzystają i nasi sąsiedzi ( www.xcontest.org/national/ ). Wiem, że leonardo, z którego korzysta DHV, też daje podobne możliwości. Nie wiem tylko, czy da się taki ranking/ informacje oparte na np. xcontest zamieścić też na lotnie.pl (i w ew. innych miejscach), co by było najwygodniejsze.

Wszystko jest kwestią nakładu pracy, tej jednorazowej i tej długofalowej. Myślę, że odpowiedzialność w kwestiach technicznych, przestrzegania prawa lotniczego, protestów, wygodnie byłoby przerzucić właśnie na taki portal (np. xcontest). Pewnie warto się będzie nad tym pochylić w zimie. Fernando - czy Twoja wizja nie będzie zbyt pracochłonna (chętnie porozmawiam przy najbliżej okazji).

XContest umożliwia umieszczanie różnych elementów na stronie. Pewnie trzeba się zwrócić do deweloperów o wskazówki jak sobie wygenerować linki do publikacji zawodów na swojej stronie.
Jak do WorldContest:
www.xcontest.org/api/css/?v=1.9.1
www.xcontest.org/api/js/?key=DDD19507522...443-157FDF09C4030048
www.xcontest.org/api/js/?&mod=contest&ke...7FDF09C4030048&v=1.9
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena