Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Latanie w Płocku.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 15:22 #11813

Witam,

Jako, ze zlapalem bakcyla do latania i raczej bedzie to lotnia, chcialem Was, doswiadczonych lotniarzy zapytac o mozliwosci latania na nizinach, okolice Warszawy. Rozmawialem z niektorymi z Was i padly miejscowosci Siedlce, Lukow. Ale wiem, ze przynajmniej dla glajciarzy sa dobre warunki do latania ze skarpy w Plocku. Sam pochodze z Plocka, teraz jestem warszawskim sloikiem i widzialem paralotniarzy wiszacych nad i startujacych ze skarpy. Zreszta, na youtube sa filmiki, wystarczy wpisac "paralotnia Płock" (np. Uzytkownik ParaSzu). Skarpa w Plocku jest o tyle dobra, ze zawsze tam wieje wiatr z dolu, znad Wisly do gory. Czy ktos z Was ma doswiadczenie latania tam i czy wedlug Was mozna tam rowniez startowac na lotni?
Szczerze mowiac, dla tych, ktorzy sa z Mazowsza, jesli z tej skarpy da sie latac na lotni, moze to byc niezle miejsce do polatania sobie, raptem 110 km od Warszawy.
Jesli nikt z Was nie probowal tam latac, to moze moglibyscie zobaczyc te filmiki i ocenic, czy wedlug Was da sie tam latac na lotni? Skarpa jest dosc wysoka, robi wrazenie. Ten gosciu z youtuba ParaSzu ma w swojej kolekcji takze ratowanie sie paką, gdyz wpadl w komin i mu poskladalo skrzydlo. W termice wiec mozna by sie wywindowac w gore i polatac po okolicy, jak myslicie? Jestem na razie w fazie planowania kursu na lotnie, wiec wybaczcie, jesli moje pomysly sa od czapy, po prostu chce zbadac, czy zyjac w Warszawie, majac uprawnienia do latania na lotni w przyszlosci, zeby polatac bede musial wyjezdzac daleko w gory, robiac ogromne odleglosci samochodem. Moze taki wyjazd do rodziny w Plocku da sie pogodzic z lataniem...?
Z gory dziekuje za pomoc.
"Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" (Kol 3,2).

Chcę latać na lotni. Jestem na kursie, mam niewielki nalot. Po kawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 15:23 #11814

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Z tego co widziałem na filmach to bez rampy startowej nie ma co myśleć o lataniu na lotni w Płocku. Skarpa jest dosyć niska, na drodze do rozbiegu jest płotek... Tylko rampa startowa i mocny wiatr.
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 15:26 #11815

Mozna stanac za plotkiem i wtedy jest przed pilotem niezla przepasc... Ale pewnie masz racje. :(
"Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" (Kol 3,2).

Chcę latać na lotni. Jestem na kursie, mam niewielki nalot. Po kawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 15:34 #11816

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Przenoszenie lotni przez plotek przy mocnym wietrze byloby niezlym wyczynem. Jak zaczniesz latac to uda sie doprowadzic do budowy rampy i przy odpowiedniej sile wiatru bedziemy tam mogli startowac
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 16:08 #11817

Zeby wybudowac rampe, pewnie trzeba by uzyskac zgody od roznej masci waznych ludzi. Ze swojej strony moglbym sie tego podjac, ale koniecznie musialby ktos z doswiadczonych pilotow zobaczyc na wlasne oczy jak to wyglada i pokierowac w ktorym miejscu byloby najlepiej ustawic rampe. Moge tez pogadac z paralotniarzami i zachecic ich do dzialania. Sprawa otwarta.

Na filmikach tego nie widac, ale skarpa schodzi stopniowo w dol az do betonowej ulicy na linii plazy przy Wisle. Filmy nie oddaja wysokosci.
"Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" (Kol 3,2).

Chcę latać na lotni. Jestem na kursie, mam niewielki nalot. Po kawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Marshall.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 16:15 #11818

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35
Sprawdź lotnią okolice Bydgoszczy aktywninowe.pl i daj znać:)
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 16:20 #11819

Latacie tez na lotniach, czy tylko paralotnie?
"Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" (Kol 3,2).

Chcę latać na lotni. Jestem na kursie, mam niewielki nalot. Po kawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 17:52 #11822

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Chyba chodzilo ci o to czy latamy tez na paralotniach??? :)))

Niektorzy tak, ja nie.

Zalatwiaj jak masz takie mozliwosci, rampe mozna zbudowac taka z ktorej wystartuje i lotniarz i paralotniarz. Zakladam, ze gdyby byla zgoda wladz to PSP znajdzie pieniadze na budowe.
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/06 20:25 #11826

Sorki, powinienem zacytowac to, o co pytam. To pytanie bylo do Andrelo. Zgodnie ze strona, ktora podal, sympatycy tworza grupe paralotniarzy, dlatego zapytalem, czy tez lataja na lotniach.
Byc moze jest gdzies na forum, ale jestem swiezy, jakas mapa miejsc, gdzie mozna polatac bez napedu na lotniach. Mam na mysli miejsca, gdzie mozna ze wzniesienia wystartowac oraz takie, gdzie mozna skorzystac z wyciagarki albo holu.
"Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" (Kol 3,2).

Chcę latać na lotni. Jestem na kursie, mam niewielki nalot. Po kawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Latanie w Płocku. 2014/01/07 11:56 #11845

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Żeby udzielić Ci wartościowej odpowiedzi na pytanie o miejsca do latania na lotni, należałoby zacząć od doprecyzowania, czy jesteś zainteresowany lataniem, czy polatywaniem. Jeśli tym drugim, to lepsza do tego jest paralotnia lub lotnia typu Funky (Target też), która poleci na skarpie, na klifie, wyląduje na przysłowiowej chustce do nosa.

Jeśli jesteś zainteresowany lataniem, to z Płocka masz nidaleko na Kaszuby, w Borsku działa Romek Rocławski, a gdy Romek jest gdzie indziej, to holownicy też są "etatowi" do holowania lotni. Myślę, że w to miejsce najlepiej będzie Ci celować.
Z innych miejscówek:
Zach od Wawy, Łęki Kościelne - osobiście polecam tylko w przypadku desperacji. Sokół jest trochę uprzedzony do lotniarzy i ma dziwne wymagania.
Wschód: Siedlce, ale są wyzwania organizacyjne...
Północ: Konopki - miejscówka w fazie wstępnego rozpoznania...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena