Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2011 Pinczow

Odp: 2011 Pinczow 2011/08/11 07:02 #1895

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Teraz poszycia szyje u nich(Pause) Seedwings na wszystkie swoje skrzydla.
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/08/15 21:00 #1911

  • bartek
  • bartek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot 100+, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 1236
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 263
My tu w przedjesiennej depresji a w Pińczowie się lata.
115,5 km
xcc.paragliding.pl/module.php?id=21&l=pl...nce=1311834bcc4d2694

Gratulacje Grzesiek - wylądowałeś prawie w moich rodzinnych stronach. Czy ktoś tam w niedzielę jeszcze w Pińczowie latał (lotniarze, glajciarze?).

pzdr
bartek
Atos VR, Aeros Discus C, Mosquito NRG
(wcześniej Aeros Discus, UP TRX, Kanion Bravo)
ŚK 2001

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/08/16 11:52 #1913

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Mam info, że latali Fernando, Mesiek i Ciosku.
Niech może potwierdzą lub zaprzeczą ;)

Jakiej depresji? ;)

Naliczyłem 5 osób w następny weekend. Jeśli pogoda dopisze, może polatamy trasy zawodnicze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Odp: 2011 Pinczow 2011/08/16 12:25 #1915

  • frnandu
  • frnandu Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • POLtugalczyk
  • Posty: 716
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 207
W soboty wszyscy polatalismy po trochu, ja sufit zrobilem, latalem w jeden komin z bocianami.
Mesiek ladny przelocik 17km, ale oczyscie polowa dnia spedzilismy na trasa pojechajac do Turbia po Maestro :)

A w niedziely ja pierwszy startowalem, Ciosk i Mesiek podarowali.
Troche posmarowalem pod chmury ale za slaby nosienie i za niska podstawa zeby czuc sie konfortowo lecic na przelot:

www.xccomp.org/module.php?id=21&l=en&con...nce=cf043af79907d40a

a po mnie Maestro startowal i potwierdzil ze cos faktycznie nie za bardzo te chmury chca zabierac i po parynascie minut wrocil i ladowal.
W sumie polatalem 2,5h, trenujac centrowanie komin, takze dla mnie to udany weekend.
Czy Leci z Nami Pilot?
……………………………………………………………………………………
Lotnie: Aeros Combat L , Wills Wing U2 160 , Seedwings Space 14 , Synairgie Club 15 (ŚK od 2011)
Motolotnia: Jazz2000 Stratus P2L Rotax 582 (ŚK od 2012)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Re: Odp: 2011 Pinczow 2011/08/16 14:41 #1916

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Bu, zabrakło Ci 5 km żeby zostać nowym zawodnikiem w Pucharze.
Następnym razem postaraj się bardziej :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Re: Odp: 2011 Pinczow 2011/08/16 21:06 #1919

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Mój przyjazd do Pińczowa planowałem od dawna, ale niestety pogoda i obowiązki ciągle odwlekały w czasie perspektywę polatania na nizinach. W końcu w sobotę zapakowałem rodzinę w samochód i dotarłem na miejsce. Cały dzień po niebie przechadzały się deszcze i burze. Było na tyle późno, że postanowiłem resztę dnia spędzić mało lotnie, ciesząc się samą myślą o dniu jutrzejszym. Miałem przeczucie, że tym razem nie dam się wysadzić z siodła i wreszcie holowanie za motolotnią pójdzie mi lepiej. Zrobiłem sobie wyczep dedykowany do tego celu i porządną uzdę.
Rano nieco ociągaliśmy się z rozłożeniem i pierwsze hole za "motką" odbywały się jeszcze co prawda w spokojnych warunkach, ale trafiały się już pierwsze noszenia. Oczywiście nie obyło chwilami bez miotania po sterownicy, ale dotrwałem do końca holu. Podstawa chmur była zbyt nisko żeby móc dłużej pobujać, ale wyczepiony pod chmurką dokręciłem jej podstawę i pozwoliłem sobie pokręcić się troszeczkę z już słabiutką widocznością ziemi :-). Bardzo słabe noszenie acz szerokie, dały chwilę potrwać w tym mlecznym stanie. Poleciałem do następnej chmurki, ale tu już nie było powtórki. Po ok. 20 minutach wróciłem na lotnisko. Hole jak zwykle bywa w Pińczowie idą sprawnie i bez większych zakłóceń, ale jak mogłoby być inaczej gdy holownikiem jest Endrju, a kierownikiem startu Michalo. Michał wracając z urlopu z rodziną "zahaczył" o Pińczów :) ( przyznam się że odrobinę pomogłem mu podjąć tą decyzję :P ) Miło było zobaczyć go w "fraczku", jak to kiedyś określiła bodajże Agi kokon lotniowy i z lotnią na ramionach.

Mimo że jego ręka nie była na tyle jeszcze sprawna, by móc cieszyć się jego widokiem w powietrzu, to miał szansę pobiegać z lotnią i na wózku sprawdzić na ile kontuzja jest jeszcze uciążliwa przy przechodzeniu do pionu i sterowaniu. Tego dnia swój dzień wyzwań miał Ciosku. Wreszcie miał okazję przekonać się jak dobrze lata się na Laminarze :-) Najpierw nieśmiało za wyciągarką, ale po dwóch wystrzeleniach w niebo postanowił że jest gotów na podniesienie poprzeczki. Chwile później Endrju zabrał go na przejażdżkę. Wszystko poszło gładko. Trudno nie powiedzieć jeszcze o dwóch latających kolegach. Fernando w moich oczach to najkonsekwentniejszy nowy pilot jakiego miałem okazję poznać. Zawsze skupiony i spokojny. Zawsze gotów na wyzwania. Bardzo szybko robi postępy i myślę że już niedługo zagości w kolejnych edycjach Pucharu lotnie.pl na co raz to wyższych miejscach :-). Przy tym wszystkim zawsze dobrze zorganizowany i bardzo chętny do pomocy innym. Aga myślę że następna nagroda Fair Play powinna trafić do niego. Choć to trudna sprawa bo mimo iż czasami na forum bywa różnie, to w tzw. realu otaczają mnie sami zasługujący na taką nagrodę ludzie. Na Pińczowskim lotnisku jest tak zawsze. Endrju to już w ogóle inna liga w tym zakresie! :-D Tyle pracy, własnego czasu i poświęcenia lotnych dni dla innych...bez niego nie jechałbym taki kawał drogi mając góry pod nosem. No dobra może faktycznie trochę słodko się zrobiło ;), ale to prawda i zachęcam wszystkich którzy jeszcze nie gościli w Pińczowie żeby to zrobili!
Wrócę jednak do bohatera tego dnia. Maestro w termikę wyholował się pierwszy i długo nie zabawił przy lotnisku. Będąc w powietrzu jeszcze usłyszałem jak informował że jest 20 km za Buskiem Zdrojem i tyle go słyszeliśmy. Łykał kolejne kilometry. Już jadąc po niego z Fernando myslałem sobie - kiedy tak ktoś będzie jechał po mnie tak daleko? :-)
O tym jak było w powietrzu nie trzeba było nawet go pytać. Ten uśmiech gdy się zobaczyliśmy w Turbii mówił wszystko :-). Oczywiście w samochodzie z przyjemnością pokonywaliśmy z nim opowiadane kominy i kilometry. Droga do Pińczowa dzięki temu minęła bardzo szybko. Zmęczeni nie odmówiliśmy sobie po powrocie grila i "pogaduch" do późnej pory. Sen przyszedł szybko i był pełen kominów i przeskoków :-). Ja w tym dniu zaliczyłem swoją pierwszą termikę na nizinach.

Mimo że kilometrów przeleciałem tylko kilkanaście w trzecim holu, to sam fakt że to pierwszy hol za motolotnią w termikę dał wiele satysfakcji. Mam nadzieję że szybko się znów zobaczymy w Pińczowie!
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mesiek.

Odp: Re: Odp: 2011 Pinczow 2011/08/16 22:02 #1921

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Mesiek:

...Miło było zobaczyć go w "fraczku", jak to kiedyś określiła bodajże Agi kokon lotniowy...


hehe, Agi to w zasadzie tylko zasłyszała i spisała... ;)
Autorką tych słów jest pewna Paniusia, poważna Turystka ze Szczyrku.
Chociaż w zasadzie to chyba na jedno wychodzi... :lol:


Przypominam opowieść o "fraczku":

Nie ma to jak Szczyrk...
Zwłaszcza gdy na startowisku jest tłoczno, padają różne ciekawe dialogi...

Na starcie stoi lotniarz. Obok lotniarza 2 paniusie, - poważne turystki.
I jedna drugiej objaśnia:
- Widzisz, a ten będzie teraz startował...
A tam z tyłu to on ma taki fraczek... i zaraz zrobi tylko parę kroków... i hop! - do tego fraczka... i już będzie w powietrzu!!!


"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Odp: 2011 Pinczow 2011/08/17 12:21 #1922

Będzie ktoś w sobotę i niedzielę w Pińczowie? :lol:
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/08/17 17:44 #1925

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Podobno ma być świetna pogoda. Ja się wybieram

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/08/18 23:32 #1931

Ja tez sie wybieram.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena