Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2011 Pinczow

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 08:50 #1109

Doliczyłem się, że będzie 11 zawodników, może do tego przybędą jeszcze ci niezdecydowani, jeśli wszyscy przyjadą to naprawdę będzie to wydarzenie jakiego nie było od wielu lat.
Mam nadzieję, że mi również uda się przyjechać i chociaż pokibicować do czego zachęcam też innych.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 09:48 #1110

No ja się zgłaszam z rodziną jako kibic:) Tylko planujemy przybyć w niedziele. Nie wiem czy nie lepszym terminem jest sobota? Kiedy planujecie największy ruch i latanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 11:34 #1111

Witam!
Napisałem nieprawidłowo moje nazwisko proszę poprawić
Ruslan Bushchak
CIVL ID 2309
Aeros Discus C15
Sport
Kraków
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 15:12 #1112

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Sobota:
wg icm sporo przelotnych i lekki wiaterek z północy. Nie będzie sielankowo, ale moim zdaniem konkurencja jest jak najbardziej do rozegrania.

Opady przelotne przy wysokich chmurach oznaczają z reguły termikę i wysokie podstawy.

NATO wygładza prognozy na niedzielę, nie wiadomo już, czy front się wytworzy czy nie.

Darek Perenc, nie marudź, tylko przyjeżdżaj :P Wiem że to czytasz!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 17:54 #1113

  • Andrelo
  • Andrelo Avatar
  • Wylogowany
  • Czasowo zablokowany
  • Czasowo zablokowany
  • Posty: 1347
  • Oklaski: -172
  • Otrzymane podziękowania: 35
Mi wygląda, że zapowiadany niski poziom deszczu na dość rozległym terenie bez przesuwającego sie frontu to komórki burzowe to tu to tam. Więc w sumie chyba bardzo dobrze.
Lataj, wnusiu, nisko i powoli
i zwalniaj na zakrętach

Finsterwalder Funfex

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 22:29 #1115

  • VEGA
  • VEGA Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 990
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 295
Już nas trochę dojechało, zaczyna się robić fajnie, niebo wygwieżdżone, więc chyba będzie latanie!
A więc przybywajcie, loty i nieloty !
Pozdrawiam Pawel by VEGA
Lotniowe aktualności z Austrii i Niemiec, wyniki VEGA XC-CUP, historia lotniarstwa, zawody, techniczne porady itp - zapraszam na:
www.vega-lotnie.eu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 23:19 #1117

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Jakby jacys kibice wybierali sie z W-wy lub okolic tak na 1 dzien to chetnie sie przylacze. W razie czego prosze o tel. 604 609 591.
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/29 23:20 #1118

  • grzybol
  • grzybol Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 261
  • Oklaski: 21
  • Otrzymane podziękowania: 275
Mam nadzieje ze juz wszyscy dojechali!

Kilka spraw:

Minimalna odleglosc.
Ustawilem dla wszystkich klas minimalny dystans 5km. Co to znaczy: jesli kilku pilotow wyladuje w odleglosci <= 5km lub na lotnisku to beda mieli dokladnie taka sama ilosc punktow (minimalna dla danego dnia). Zeby zarobic wiecej niz minimalna ilosc punktow trzeba przeleciec wiecej niz 5km kazdego dnia.

Konkurencje.
Moja prywatna rada; robcie takie konkurencje aby mozliwie wszyscy mogli zrobic szczegolnie jak jest niezaciekawa pogoda. Czyli proponowalbym na pierwsza konkurecje zrobic jakis krotki docel z wiatrem. Drugiego dnia tez docel z wiatrem ale juz przez jeden dodatkowy punkt zwrotny (tez w miare mozliwosci “z wiatrem”) tzw – “dog leg”.
W miare uplywu dni bedziecie sie bardziej rozkrecac I jak pogoda dopisze wiec targnijcie sie na cos trudniejszego. Pamietajcie ze to ma byc mile spedzony czas polaczony z nauka i “delikatnym” piwkowaniem.
Mete mozecie ustawic jako wirtualny okrag o promieniu 2 lub wiecej kilometrow tak aby nie ladowac w miescie tylko na obrzezach miast np.Jedrzejowa.

Tracki

Po wyladowaniu zapiszcie tracka na HD potem zmiencie nazwe (tak jak juz podawalem):
na (wasz CN)_(numer konkurencji).igc np. Andrzej powinien wyslac do mnie po drugiej konkurencji plik (tracka) pod nazwa "24174_2.igc"
Teraz zaladujcie ten track na server tu w Chicago o adresie:

files.solec.com/

Login: pilot
Password: pilot

Po zaladowaniu nie mozecie tego pliku juz wymazac ani nikt inny nie moze waszego pliku tez wymazac.
Gdyby zaszla potrzeba ponownego zaladowanie tego samego tracku to wtedy musicie zmienic nazwe dodajac jeden znak na koncu nazwy np “1” lub cokolwiek.

Gdybyscie mieli problemy z serwerem wysylajcie traki na moj email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zycze Wam samych “piatek” na trasie i "bardzo zimne beczkowe" tuz po wyladowaniu …

Pozdrawiam wszystkie “loty” i “nieloty”.

Grzybol

PS. Przyslijcie prosze na moj adres internetowy szczegoly dotyczace konkurencji;
1) miejsce startu
2) promien startu
3) punkt zwrotny
4) promien pkt zwrotnego
5) meta
5) promien mety
“Jesli w wieku 20 lat nie jestes liberalem to znaczy nie masz serca, jeli w wieku 40 lat nie jestes konserwatysta to znaczy nie masz rozumu” – Winston Churchill.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez grzybol.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/30 07:29 #1119

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Ambitny plan o 9:30 jest taki ;)




- Cylinder startowy PINCZOW, promień 1km, typ cylindra EXIT (dla tych, co nie czytali: żeby wystartować trzeba doń wlecieć, a zaraz potem wylecieć)

- Pewnie okno się otworzy o 12:30, bo ludzie jeszcze zjeżdżają. Może ustalimy nawet na późniejszą godzinę.

- 1 WPT to Michałów
- meta - Kazimierza Mała - cylinder o jeszcze nieustalonym promieniu. Jak termika będzie słaba, to damy 10km nawet ;) Albo zrezygnujemy z tego punktu... nie wiem. Trochę wczoraj długo rozmawialiśmy i teraz wszyscy trochę w proszku ;)

Chyba pamiętam, jak się taką trasę wstawia do GPSa Compeo, ale czekamy ciągle na ludziii ;)

Przyjeżdżajcie
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/04/30 12:01 #1120

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Poleciał Maestro i już prawdopodobnie jest u celu.
W trakcie lądowania Grześka Bąka, po wyholowaniu, przeszedł szkwał, a potem burza

.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena