Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2011 Pinczow

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/22 19:55 #1272

Witam,
Nareszcie po dwuletniej przerwie w lataniu oderwałem się od ziemi pińczowskiej. Pierwsze hole - mój i Fernanda - odbyły się w godzinach porannych. Startowaliśmy z wózka ze względu na znikomy wiatr. Wykonaliśmy po 4 hole. Wysokości, jakie osiągaliśmy, nie przekraczały 300 m nad start. Smyku wykonał lot za motolotnią na wysokość ok 1000 m i polatał ponad godzinkę.
Podziękowania dla Grzesia Cedro za pomoc przy starcie oraz dla Endrju i Smyka.

PS
Zapraszam w imieniu Aeroklubu Pińczowskiego na latanie, bo zapowiada się coraz ciekawiej. Tutaj podziękowania dla Endrju i nie tylko za wysiłek, jaki włożono w to, aby to miejsce zaczęło w końcu tętnić życiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/22 23:14 #1273

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59

Holownik napisał: no no -- dobre Smyku - docel powrót Pinczów - Michałów - Pinczów....Docel na moim holu 5 km i powrót z prostej z 650 m --- szacun..


W razie jakbyś nie pamiętał, wyczepiałem się nad garbem, Grzesiu, wyholowałeś mnie w piękny komin. Jedna i druga noga o własnych siłach. Wiem, że to nic w porównaniu z Maestro, ale trudno mi się pisze o cudzych przelotach.

Dziękuję, proszę :P

http://www.xccomp.org/module.php?id=21&l=en&contest=INT&date=20110521&reference=d9a3f4adb1a09f41

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/23 10:23 #1275

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59

JacekJJ napisał: Ruslan zle wstawiles lot. Twoj plik igc zawiera caly hol za motolotnia.


Na prośbę Rusłana usunąłem część holowaną, ale jako źródło dałem plik z mojego komputera zawierający wszystkie punkty. Zatem pewnie xcc ten lot będzie podświetlało na czerwono... i tak to nie ma za bardzo znaczenia, bo wyszło 14,89 km ;)

Jak wstawisz dobrze, to bedzie trzeba jeszcze sprawdzic ile to wyjdziekm, bo wyczepienie bylo na 700m agl okolo, czyli minimalny dystans do zaliczenia to 14km..


Widzisz jakie to ciężkie? Wysokość gruntu w tym miejscu to 211m, więc wysokość wyczepienia AGL to ok. 823-211 = 612m, czyli dystans minimalny to coś koło 12,5 km. Czyli lot się liczy ;)

Załączam zipa obciętego pliku, żeby Rusłan mógł wstawić go na xcc.

Plik załącznika:

Nazwa pliku: Ruslan-21-05.zip
Wielkość pliku:13 KB


Pozdrowienia
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/23 11:49 #1276

Smyk napisal:
Widzisz jakie to ciężkie? Wysokość gruntu w tym miejscu to 211m, więc wysokość wyczepienia AGL to ok. 823-211 = 612m, czyli dystans minimalny to coś koło 12,5 km. Czyli lot się liczy ;)

To prawda, nie jest latwo, ale Smykkolo, takie wybitne jednostki centralne jak Twoja trzeba czyms obciazac dodatkowo, zeby w wolnych chwilach nie wchodzily na szalone obroty.

W "terminatorze" jak myslisz... dlaczego roboty zaplanowaly zaglade ludzkosci? Bo mialy nie wykorzystane moce...za malo roboty, to im sie we lbie przewrocilo i wymyslily sobie zaglade ludzkosci.

A to tylko roboty byly.

Dlatego lepiej, zebys mial jakies kolo zamachowe przyhamowujace jak trzeba i dajace kopa jak energii brak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dane usuniete. Powód: bałwany

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/24 05:57 #1281

Ruslan Bushchak napisał: Dwa ramionka i parę siniaków mam na pamiątkę :evil: Tak czasami bywa.


Smuci mnie że rozwaliłeś sprzęt, szkoda strat ale cieszy mnie bardzo że napisałeś o tym, bo przecież mogłeś cichaczem załatwić nowe ramiona i udawać że "nic się nie wydarzyło". Moim zdaniem dobry lotniarz umie chwalić się swoimi sukcesami ... jak i porażkami.

Smyk napisał: .. Rusłan zrobił przelot, lądował w terenie przygodnym


Super Rusłan że oderwałeś się od lotniska i zaryzykowałeś lot w nieznane i lądowanie gdzieś nie wiadomo gdzie w polu, kto się na coś takiego nie decyduje ... ten nie robi przelotów.

pozdrawiam

Roland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/24 06:25 #1282

W Pińczowie jest bardzo fajna atmosfera i warto się spotykać tam na lataniu. Ale tak naprawdę to w każdym podobnym miejscu jest tak sama atmosfera. Bo wszyscy żyjemy lataniem i myślimy tylko o lataniu.
Roland ja nie widzę powodu żeby cokolwiek utajniać. A ramiona mam nastanie i po prostu wziąłem z samochodu i wymieniłem je. Ostatni raz robiłem to jakieś 3 lata temu :cheer: A teraz mam jakąś serie czarną. Przy lądowaniu w polu uszkodziłem w polu ogonek i musze go naprawić, tak czasami bywa, po prostu trzeba uważać i myśleć co się robi i jak.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/24 08:57 #1283

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Rus1, usuń ten lot za 17km z xcc i wrzuć sobie ten z zip-a, chyba że nie chcesz żeby był odnotowany w Pucharze Lotnie.pl...

Buźka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/24 09:50 #1285

Smyku wystarczy że wpiszesz ze swoich wyliczeń w naszą tabele i tyle.
Rusłan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/24 10:05 #1286

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Niestety nie mogę. Wg regulaminu warunkiem zaliczenia lotu jest wrzucenie go na xccomp.

Co więcej, Isiu Lupa (główny sędzia xcc), w zeszłym roku, jak mu Jacolo "na wolnych obrotach mózgowych" postanowił pokazać moje tracki z nieobciętą częścią holowaną, bardzo się zirytował i mało co, a dostałbym klapsa.

Tak że moi kochani, lepiej obcinajcie tracki. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/24 14:52 #1289

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Dzięki Rusłan. Wygląda na to, że 4 miejsca w pierwszej 10-tce tego dnia należą do lotniarzy :D

Kiedyś tak będzie wyglądał prawie każdy dzień sezonu. Tylko cyferki będą o rząd wyższe. Na pl.rec.paralotnie w wątku o pińczowskim seminarium przelotowym paralotniarze wyrażają zdziwienie "prężnie działającą grupą lotniarzy" :P

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena