Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2011 Pinczow

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/15 11:04 #1201

Witam!
Bardzo ładny był wczoraj dzień na hole. Przyjechał Łukasz Jezierski i razem z Andrzejem Włodarczykiem polataliśmy w termice. Szkoda że koledzy jakoś tak bez entuzjazmu podchodzą do latania w Pińczowie.
Grzesio Bąk jak zwykle poezja w holowaniu, wielkie dzieńki za opiekę w trakcie holu.
Grzesiek Cedro udzielał mi rad telefonicznie. Miło kiedy twój instruktor cały czas czuwa nad tobą i wspiera duchowo.
JA zrobiłem 2 hole. Pierwszy na 500m, pod niewielką chmurkę. Ale niestety termika była dosyć poszarpana i po 20 min musiałem lądować. Cirrus dosyć mocno zasłaniał niebo i nie dawał termice się rozbujać na całego. Za jakąś godzinkę dwie ponownie się wyholowałem na 1000m w ramach treningu holowania się. Ale jako prezencik nad Pińczowem znalazłem reszki termiki co pozwoliło mi pokręcić się w kominie.
Niestety ale przy lądowaniu miałem pecha. Kierunek wiatru był zmienny i jak wyszedłem na prostą to dostałem podmuch w plecy i .........!!! :S Dwa ramionka i parę siniaków mam na pamiątkę :evil: Tak czasami bywa.
Mam nadzieje że pogoda dopisze i w przyszłą sobotę znów polatamy w termice.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sterylny.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/15 19:19 #1206

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Przy podmuchu w plecy można co najwyżej dziubnąć, a nie obie stojki złamać. No chyba że to jakieś 5 m/s podmuchu w plecy, ale takich podmuchów nie ma.
Lotnie nie są takie wrażliwe na duperele.

Rusłan, lądowałeś w wysokiej trawie i zahaczyła Ci o sterownicę .

Druga sprawa: mówiłem Ci chyba już, że lepiej Ci będzie lądować, jeżeli rozpędzisz lotnię na podejściu, a potem trochę polecisz równolegle do ziemi. Naucz się tego.

Nie chcę się srożyć, czy coś, ale jakiś chujowy ten początek sezonu i powinniśmy zrewidować nasze poglądy na bezpieczeństwo. Każdy powinien być otwarty na rady i na ich dawanie.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smyk.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/15 20:33 #1208

Przy podejściu do lądowania popatrzyłem na rękaw co jest na hangarze, pokazywał że wieje od hangaru. A kiedy zrobiłem jeszcze dwa kręgi i wyszedłem na prostą, rozpędzając lotnie ale niestety kierunek się zmienił, lub ja źle odczytałem kierunek na hangarze. Cały dzień wiało od hangaru i dlatego tak podchodziłem. Niestety źle to zaplanowałem i mam nauczkę. Co do trawy, to fakt, jest wysoka i gęsta, oczywiście że zahaczyłem speedbarem. Ale przed tym wypchnąłem ale nie poszło jak należy, bo lotnie jeszcze wcześniej leciała na reszkach oparu, choć prędkość względem ziemi była spora. JA w ostatniej chwili zrozumiałem o co chodzi ale było już pozamiatano i została mi tylko STRACHOWKA,co i uczyniłem, złapałem się w ostatniej chwili za ramie sterownicy, chroniąc głowę. Sterownica poszła za jaką się złapałem a druga naderwana, obie do wymiany. Szkoda ale głowa ważniejsza.
Podsumowanie:
Straty
2 sterownice

Wniosek - trzeba więcej latać. Holowanie się za moto daje bardzo duży komfort w lataniu. Hole dają prawie 100% skuteczność w lataniu. Jak umiesz latać w termie to zawsze polatasz jak jest warun.
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
P.S. Smyku nam po prostu trzeba się spotykać większą grupą na lataniu. Robić mini zawody i latać po ustalonej trasie. Jak będziemy się szkolić sami to będzie to jak do tej pory mało skuteczne i nie tak efektywne jak w grupie.

Film z holu pierwszego
vimeo.com/23782588
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ruslan Bushchak.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/17 14:20 #1225

Witam!
Jak już wiecie, że w Pińczowie, od początku roku bardzo aktywnie działa Andrzej Włodarczyk. Uruchomiło motolotnie do holowania lotni i wiele innego. Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowano i dobrze dopracowano dla pilotów paralotniowych i lotniowych.
Drugim takim bardzo ciekawym ośrodkiem do latania na lotni jest Mieroszów. Który działa już dosyć sporo czasu i wychował jak wiemy z netu sporo pilotów.
Może by piloci z Mieroszowa przyjechali do Pińczowa na wspólne latanie do Pińczowa?
MOże być bardzo ciekawie :P
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/17 14:37 #1226

  • Mesiek
  • Mesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń.
  • Posty: 970
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 148
Ja jadę w najbliższą sobotę do Pińczowa. Bez względu na pogodę :-)
lotnie: Atlas, Moyes GTR, WW RamAir, Laminar MR700

Sklep/serwis MOTOR
ul. Bystrzańska 75
43-300 Bielsko-Biała
www.sklepmotor.pl
www.sklep-motor.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/17 18:45 #1230

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
A ja w zależności od pogody ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/18 12:04 #1247

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Jest w Pińczowie Zbyszek Gotkiewicz i jest opcja taka, żebyśmy się pod jego okiem pobawili w pokonywanie tras. Punkty zwrotne takie same jak podczas majowego weekendu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/18 12:40 #1248

Nu tak my na lotniach a Zbyszek na paralotni poprowadzi nas :lol:
Zbyszku co ty zrobiłeś ze swoim glajtem? :woohoo:
Smyku po co kombinować jak koń pod górę? Jest nasz instruktor Grzesiek Cedro jest Andrzej Włodarczyk bardzo doświadczony pilot. Zawsze chętni nam pomagać i wszytko ci tłumaczą i wyjaśniają.
Ja Zbyszka znam już ....., kurde nawet nie mogę policzyć ile lat. Zbyszek jest fantastycznym pilotem i zna się na szkoleniu paralotniowym i nie tylko, ale nie lotniarzy. Smyku ja latam na paralotni i na lotni i powiem ci że planowanie przelotu na lotni i na glajcie to nieporównywalne taktyki przelotowe. Lotnia ma ogromne możliwości w przebijaniu się pod wiatr nu i nieporównywalną doskonałość do paralotni. Moi koledzy teraz przesiadają się na nowe paralotnie wyczynowe z usztywnieniami i mówią że na tych nowych wyczynówkach trzeba się uczyć od nowa planować taktykę na zawodach, a co dopiero lotnia :)
Zbyszka trzeba poprosić o zrobienia wykładu na temat zapasów jak się składa jak przechowuje, pogody i tak dalej. Zbyszek jest fantastycznym w tej dziedzinie.
Nu może się mylę i Zbyszek nadąży na luzie za nami :lol:
Kurde musze porozmawiać z Zbyszkiem jak się spotkam z nim w Pińczowie jaką to on wypił herbatę? :cheer: Żeby nie doszło to tego że Zbyszek zacznie trenować na glajcie szybowników :evil: :evil: :evil:
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/18 13:15 #1249

  • endrju
  • endrju Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 290
  • Oklaski: 26
  • Otrzymane podziękowania: 164
w Pińczowie odbywa się Paralotniowe Seminarium Przelotowe....Przelotowe??!, no może dało by się coś nauczyć od tak doświadczonych pilotów jak Zbyszek Gotkiewicz. Zasad włączenia się w TO nie znam, ale na miejscu ze Zbyszkiem i Sekcją Paralotniową ARwP można to dogadać. Oczywiście wieczorami, bo przez dzień będziemy latać, ma się rozumieć.Piloci paralotni (z taką,a nie inną możliwością, za przeproszeniem, penetracji terenu, realizują to z wyciągarki a my mamy motolotnie!)...warto brać z Nich przykład.Przecież jak opanujemy (bez "napinki") starty i lot za holówką też zrobimy sobie takie spotkanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/18 13:32 #1250

Andrzej jesteś w Pińczowie co sobota i niedziela zawsze gotowy i zwarty do holowania i pomocy jedynie czego brakuje to pilotów lotniowych. :huh:
Panowie do pracy
Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena