Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lądowanie- brak strachowki

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/11 22:48 #2014305

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Proponuję KONKURS na najlepsze tłumaczenie słowa STRACHOVKA :) ;) :P

Jak do tej pory mamy:
1. Sterylny: ROTOWNICA
2. Mesiek: SPIERDZIUCHOWKA
3. Agi: ROLMOPS
4. Bartek: STRESóWKA
...


PS. Nagroda oczywiście będzie, tylko muszę pomyśleć.. :side:

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/11 22:57 #2014306

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Temat i sposób jego "wykładania" przez Ruslana tu na forum jest jak "zdarta płyta", która od lat co pewien czas jest tu przez niego"odtwarzana"...albo odgrzewana jak stary kotlet(do wyboru).
To wygląda jak jakiś rodzaj bełkotu marketingowego. Rzucany jest "slogan" :

Ruslan Bushchak napisał: Jeszcze raz chcę podkreślić że trzeba dokładnie zrozumieć mechanizm strachowki i kiedy ją używać.

Puste stwierdzenie, że "coś jest" i "trzeba używać", bo "dobre". Nie wiadomo kiedy jest to "kiedy" i co to znaczy "zrozumieć mechanizm." Merytoryka na poziomie telemarketera..i to słabego.
Jakieś konkrety, rzeczowa dyskusja?Próżno szukać.I tak w każdym cyklicznym "odegraniu płyty" na forum.
Na ew. kontrargumenty Ruslan reaguje histerią/furią i to tyle.
I tak "w nieskończonej pętli". To woła o pomstę do nieba normalnie... :sick:
[over]
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daf.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 00:35 #2014307

Mesiek napisał: Co do gadania o spierdziuchowce kolejny raz z Rusłanem, to bolą mnie po ostatnim razie uszy, język i ręce od gestykulacji...Grochem o ścianę.
"Analizka" jaką wysmarowałeś tutaj na temat gleby Michała na Straniku to jakaś...ja nie wiem nawet jak to określić...wróżbiarstwo...O to chyba to! Delikatnie i taktownie.
Chłopie jak ty to robisz?...Macierewicz to byłby zachwycony takim ekspertem w swoim składzie. JA PIERDZIU!!!!
Ja w przeciwieństwie do ciebie byłem przy tym i gdyby Michał zastosował spierdziuchowkę to nie chcę nawet sobie myśleć co by było!!
Michał może miał olbrzymie szczęście, opatrzność nad nim czuwała, a może jego mózg dokonał w ułamkach sekund analizy trajektorii lotu z wykresem składowych sił i z dokładnością aptekarską wybrał idealną konfigurację gleby, albo nie wiem co k.... jeszcze.
Przestań w końcu przepychać na siłę swoją spierdziuchowkę. Ma ona zastosowanie i nie jest to zły pomysł, ale w określonej konfiguracji, która może się czasem trafić, z naciskiem na CZASEM!!!
Ja w przeciwieństwie do wielu z nas zbudowałem sobie takie małe stanowisko ze sterownicą, podwieszeniem i śmiem twierdzić, że już złapanie się obiema rękami ramienia sterownicy i przekrzywienie kokonu wzdłuż jego osi podłużnej, przy przywaleniu w glebę spowoduje taki niby przewrót w przód, o którym jak myślę pisał Smyku (w kokonie z płytą przewrót w przód w klasycznym rozumieniu jest nie bardzo możliwy. Ba! nawet wyobrażanie sobie tygrrrrysiego skoku z roweru w kokonie z płytą przyprawia mnie o ból brzucha ze śmiechu. Zawsze widzę Michała jak ląduje z głową w piasku jak struś. No inaczej mi nie wychodzi :-)). Przełożenie rąk zajmuje bardzo mało czasu. Jednak jak widziałem film gdzie w szkolnej uprzęży kursanci ćwiczą wstawanie do pionowej pozycji i owijanie się w okół ramienia sterownicy, to niestety uważam, że to z wielu wymienionych tu powodów jest trochę karkołomne rozwiązanie.


Po pierwsze Mesiek nabierz szacunku do mojego tekstu i nie przekręcaj moje słowa. To po drugie nie rób z siebie durnia bo tak ci zostanie i nic z tym już nie zrobisz.
Ja widzę że wiele z Was nie bardzo chcę nawet się zastanowić i pomyśleć nad całym mechanizmem tego zagadnienia. A jedynie narzekać i udawać że coś się wie i rozumie w swojej teorii, która daje urazy i połamane koście.
Dzisiaj rozmawiając z kolegami, usłyszałem teks, że ja na siłę wmawiam Wam strachowkę. I że jak czytają moje teksty, to wiele pilotów początkujących może się na samym początku się wystraszyć i nie będą latać. Co mogę powiedzieć na to? Ja myślę że jak kursant, czy nawet jeszcze nie kursant na samym początku, świadomie postanowi, że ten sport jest nie dla niego, to to jest dobrze i tak miało być. Nie trzeba nikogo na siłę, czy za uszy wciągać go w lotniarstwo. Wybór ma być twardy i świadomy, ja chcę latać na lotni i kropka. Ja do tego jak zacząłem latać na lotniach, to latałem i dalej latam na glajtach. Również latałem i szybowcem, samolotami i motolotnią. I z tych sportów, to mi najbardziej pasuje lotnia, później paralotni i motolotnia. Reszta mi się nie podoba i nie mam zamiaru w to się bawić.
Wracając do tematu, to jeżeli teksty o traumach kogoś odstraszy, to znaczy że kogoś uratowałeś i tym samym pomogłeś mu. To nie jest sport dla niego i tyle. O wypadkach trzeba mówić i na samym początku szkolenia uświadamiać kursanta o tym, że są wypadki i każdemu może się zdarzyć. A nie opowiadać mrzonki o super szkoleniu i prawidłowym lataniu i tak dalej. To wszytko bajki, w realiach jest inaczej i tego nikt nie zmieni. I dla tego było wymyślona strachowka, żeby kursant i dalsze pilot miał w takiej krytycznej sytuacji, możliwość wyboru i ratowania się.
Możecie sobie tu wypisywać i rozpisywać konkursy na nazwę i naśmiewanie się z strachowki ale prawda jest taka, że wiele z Was, co się naśmiewają i robią z tego cyrk, już miało i nawet ma gips na sobie. Ma w sobie wiele żelaza i plastiku, co wzmacnia Wasze koście. I Wy dalej z uporem twierdzicie że strachowka to chory wymysł Rusłana czy jemu podobnych.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 00:47 #2014308

Agi napisał: Proponuję KONKURS na najlepsze tłumaczenie słowa STRACHOVKA :) ;) :P

Jak do tej pory mamy:
1. Sterylny: ROTOWNICA
2. Mesiek: SPIERDZIUCHOWKA
3. Agi: ROLMOPS
4. Bartek: STRESóWKA
...


PS. Nagroda oczywiście będzie, tylko muszę pomyśleć.. :side:


Agnieszka nie masz bladego pojęcia w lotniarstwie a robisz tu cyrk z tak poważnego tematu, jak bezpieczeństwo pilota. Lepiej będzie jak skasujesz swój post i to będzie najlepsze co możesz zrobić teraz.

Co do słowa strachowka. Ja już kiedyś pisałem, czemu własnie wybrano to słowo a nie inne?
Przykładowo kursant ma swoje pierwsze loty i tak dalej. Jego świadomość jest tak przeładowana rożnymi bodźcami, jakie daje lot, że on wprawie nie reaguje na komendy a zwłaszcza jak coś idzie nie tak. Kursant za zwyczaj dostaje tak zwanego klina. Procesor przeładowany i reakcja kursanta wprawie zerowa. W tym właśnie momencie musi nastąpić reset i kursant ma wykonać polecenie instruktora. Samo słowo STRACHOWKA jest ma w sobie pewną silę i energie. I jak instruktor powie to wyraźnie i z odpowiednią intonacją, to kursant odpowiednio zareaguje na tą komendę.
A słowa jakie wypisujecie Wy są do bani. Zresztą jak niektóre Wasze odpowiedzi, są bezwartościowe i nie mają żadnego argumentu sensownego co coś wnosi do danego tematu. A wręcz przeciwnie nawet pozwalacie sobie na obrażanie mnie i tak dalej.
Spoko spoko ja wiele rozumiem i sobie tłumacze niektóre Wasze wypowiedzi po swojemu
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 00:57 #2014309

daf napisał: Temat i sposób jego "wykładania" przez Ruslana tu na forum jest jak "zdarta płyta", która od lat co pewien czas jest tu przez niego"odtwarzana"...albo odgrzewana jak stary kotlet(do wyboru).
Mam tylko jedną obserwację, to wygląda jak jakiś rodzaj bełkotu marketingowego. Poniżej ten "marketingowy slogan" :

Ruslan Bushchak napisał: Jeszcze raz chcę podkreślić że trzeba dokładnie zrozumieć mechanizm strachowki i kiedy ją używać.

Puste stwierdzenie, że "coś jest" i "trzeba używać", bo "dobre". Nie wiadomo kiedy jest to "kiedy" i co to znaczy "zrozumieć mechanizm." Merytoryka na poziomie telemarketera.
Jakieś konkrety, rzeczowa dyskusja?Próżno szukać.I tak w każdym cyklicznym "odegraniu płyty" na forum.
Na ew. kontrargumenty Ruslan reaguje histerią/furią i to tyle.
I tak to chodzi "w nieskończonej pętli", to woła o pomstę do nieba normalnie... :sick:
[over]


To może dokładnie poczytaj wypowiedzi kolegów!!! Jak widzisz to tobie podobni tylko potrafią narzekać i nadawać na mnie. A tak naprawdę to nie macie ochotę dyskutować na ten temat i wolicie po prostu zlać temat jak to robicie za każdym razem. Ale nikt z Was się nie zastanowił o statystyce wypadków naszych kolegów, co już latają. A ile wypadków, po prostu nie wychodzą na światło dzienne!!! Mi nie chodzi tu o dokładne podliczanie co i jak i kiedy. Ja chcę normalnie z Wami obgadać to zagadnienie. Ale Wy wolicie polewać na mnie g....n bo Wam tak wygodniej i przez to się czujecie dowartościowani, niektórzy. Jak komuś brakuje takiego dowartościowania i ma ochotę mi coś powiedzieć, to proszę przyjechać do Pińczowa i powiedzieć mi to w twarz w cztery oczy.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 01:02 #2014310

sterylny napisał: Onośnie filmu zapodanego przez JWracing - to nie strachowka wyprowadziła Go ze zwisu a konsekwencja w ratowaniu się do końca.
A nawiązując do filmu z lotniarzem na wózku, to napisz Ruslan, kiedy miałby się on wieszać na ramieniu sterownicy - przed, czy po wypięciu.:


Sterylny ja przecież napisałem że w przypadku JWracing na szczęście nie doszło do momentu, kiedy trzeba by było skorzystać z metody ratowania się. Tak więc nie przekręcaj faktów i nie wciskaj tu teorii jakiej ja nie mówiłem.

A co do filmu jaki podałem, to ja bym się złapał za prawą sterownicę po wypięciu liny holowniczej.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 01:59 #2014311

Witam.

Widzisz kol. Rusłanku, jak na forum wszyscy kol. mają cię pomału dość. :silly: ,za twoje bzdurne teksty za ciągłe pouczanie,wytykanie,obrażanie . Ciągle coś chcesz udowadniać i biada komuś,jak ma inne zdanie. Brak empatii ,ty nawet próbujesz pouczać starszych kolegów,którzy w lotniarstwie zęby zjedli posuwasz się nawet do krytyki Pawła Vegi,od którego dzielą cię lata świetlne jeśli chodzi o nalot i doświadczenie.Tobie merytoryczna dyskusja, jest zupełnie obca.Nie masz zupełnie pokory dla starszych kolegów,którzy dla naszego lotniarstwa coś zrobili.Ty po prostu chcesz na forum błyszczeć i nic więcej. Wielu szczególnie doświadczonych pilotów już nie może słuchać tych stek bzdur,którymi próbujesz nas raczyć ileż to można wytrzymać pytam. Zaprzestań tego pustosłowia bo kompletnie ci to nie wychodzi z tą strachowką jedz na Krym i tam ten kit wciskaj w lotnictwie w razie trudnej sytuacji pilot walczy do końca i jeżeli tego nie zrozumiesz,to nie wróżę ci długiego latania. Jeden z kolegów również zwrócił ci uwagę na twój pseudo marketing.Ja już bardzo dawno temu na forum pisałem ci,ze nic od ciebie bym nie kupił w tym temacie jesteś bardzo nachalny na siłę udowadniasz ,ze tylko, ta lotnia ta firma się liczy a co inne to badziewie a, tak nie jest powiedziałbym,ze twój marketing jest pod psem. I na koniec wiem,ze wszystkim kolegom,którzy cię skrytykowali zasuniesz te same teksty i będziesz próbował udowadniać,ze nie mamy zupełnie racji. pozdrawiam wszystkich. Pulsar
Podziękowali: Piotrolot, VEGA, fotolot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 08:07 #2014312

Pulsar napisał: Witam.

Widzisz kol. Rusłanku, jak na forum wszyscy kol. mają cię pomału dość. :silly: ,za twoje bzdurne teksty za ciągłe pouczanie,wytykanie,obrażanie . Ciągle coś chcesz udowadniać i biada komuś,jak ma inne zdanie. Brak empatii ,ty nawet próbujesz pouczać starszych kolegów,którzy w lotniarstwie zęby zjedli posuwasz się nawet do krytyki Pawła Vegi,od którego dzielą cię lata świetlne jeśli chodzi o nalot i doświadczenie.Tobie merytoryczna dyskusja, jest zupełnie obca.Nie masz zupełnie pokory dla starszych kolegów,którzy dla naszego lotniarstwa coś zrobili.Ty po prostu chcesz na forum błyszczeć i nic więcej. Wielu szczególnie doświadczonych pilotów już nie może słuchać tych stek bzdur,którymi próbujesz nas raczyć ileż to można wytrzymać pytam. Zaprzestań tego pustosłowia bo kompletnie ci to nie wychodzi z tą strachowką jedz na Krym i tam ten kit wciskaj w lotnictwie w razie trudnej sytuacji pilot walczy do końca i jeżeli tego nie zrozumiesz,to nie wróżę ci długiego latania. Jeden z kolegów również zwrócił ci uwagę na twój pseudo marketing.Ja już bardzo dawno temu na forum pisałem ci,ze nic od ciebie bym nie kupił w tym temacie jesteś bardzo nachalny na siłę udowadniasz ,ze tylko, ta lotnia ta firma się liczy a co inne to badziewie a, tak nie jest powiedziałbym,ze twój marketing jest pod psem. I na koniec wiem,ze wszystkim kolegom,którzy cię skrytykowali zasuniesz te same teksty i będziesz próbował udowadniać,ze nie mamy zupełnie racji. pozdrawiam wszystkich. Pulsar


Pulsar ja nie jestem małym dzieckiem, żeby nie mieć własnego zdania. I nie ważnie dla mnie czy masz 20 lat czy 60 lat, jak ktoś jest baranem, to takim i zostanie. Tak więc proszę ciebie nie pisz brednie na mój temat bo nic o mnie nie znasz i nie znasz mnie wcale. A co do mojego doświadczenia, to moja sprawa a nie twoja i nie tobie go oceniać i mierzyć jakie kol-wiek odległości.

A twój post, to kolejna mrzonka o mnie, wyssana z palca. Nic konkretnego nie napisałeś o bezpieczeństwie a jedynie, znów pozwoliłeś sobie, bezpodstawnie pojechać po mnie.
Tak naprawdę, to mam powoli Was dosyć, z Waszymi obelgami i kłamliwymi teoriami na mój temat. Proszę Was się uspokoić z pisaniem na mój temat nieprawdy i wymyślać różne brednie. Wszystkiemu jest pewna granica wytrzymałości i cierpliwości. Ja staram się nie odpowiadać ostro na Wasze prowokacje, ale to nie oznacza że możecie ciągle pozwalać to robić. powoli dochodzę do wniosku że pewna grupa tu pisarzy, ma nie po kolei w głowach i nie ma najmniejszego sensu pisać i dyskutować z nimi.
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 08:22 #2014313

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Sympatyk, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 2953
  • Oklaski: 19
  • Otrzymane podziękowania: 338
Rusłan, no co Ty... zapomniałeś, jaki fajny tekst niedawno napisałeś?? :)

Rusłan:

Byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny, byle do wiosny :lol: :lol: :lol:
Już nie długo już nie długo już nie długo
ja wytrzyma ja wytrzymam ja wytrzymam :lol: :lol: :lol:


lotnie.pl/index.php/kunena/Poza-lotniowe...eglosci-polski#11946

"Dzień bez zaglądnięcia na Forum, jest dniem straconym" - Dr Flatter
"Jak jest?? Jest lotnie!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agi.

Lądowanie- brak strachowki 2014/03/12 09:03 #2014314

  • air_viking
  • air_viking Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 619
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 493

bodzio napisał: To jak to ćwiczyć ?? Bo samo wieszanie się na ramię na sucho chyba nic nie daje ????Na filmiku widać ,ze pilot miał ułamek sekundy żeby coś zadziałać.Chciał na maksa ściągnąć ramię aby z tego wyjść-odruch bezwarunkowy.Czyli co ,żeby strachowka zadziałała to trzeba od razu zakładać ,ze coś się stanie ??


Jak to jak ćwiczyć? Wystarczy skorzystać z zaproszenia klubów go-go oferujących dla Pań i Panów kursy tańca na rurze. W drugim tygodniu zajęć powinieneś już umieć wdzięcznie obejmować ramie sterownicy także nogami...

;-)

pozdrawiam,
air_viking

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: sterylnyLeslawmichalo
Zasilane przez Forum Kunena