Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2011 Pinczow

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/31 14:21 #1371

za dużo teoretyzujesz Smyku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/31 15:45 #1372

Tak było w niedziele 29.05.11 w Pińczowie :)
vimeo.com/24465520
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
P.S. Chwila przed startem, czas na dokładnie sprawdzenie wszystkiego :lol:

Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/31 16:30 #1374

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59

Holownik napisał: za dużo teoretyzujesz Smyku


I zauważyłem, że z sezonu na sezon coraz więcej :P

Rusłan, tam na końcu jest napisane, że wszystko filmowałeś, Grzesiek nie odczuł tej dodatkowej masy na kilu?

:D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/31 16:47 #1375

Nu też to zauważyłem jak już zmontowałem filmik. Miało być napisano ze ja montowałem a wyszło że filmowałem. Ale jak się zastanowić to ja montowałem moją kamerkę, ja ją włączyłem :lol: Grzesiek tylko się relaksował :woohoo:
Ale słuszna uwaga, następnym razem postaram się być dokładniejszym. Grunt że poczułeś tą atmosferę i zobaczyłeś te widoki.
Szkoda że nie przyjechałeś w niedziele a .........! Podobno zrobili Was w konia tam!!! (uwaga prowokacja!!! :lol: :lol: :lol: )
Serdecznie pozdrawiam Ruslan
Lotnia Aeros Combat 13.5GT, Paralotnia NIVIUK ARTIK5
www.aeros.com.ua
www.aerospara.com
www.kievprop.com/index.html
www.youtube.com/user/RuslanBushchak/videos
www.facebook.com/ruslan.bushchak
Skype: ruslan-b,
tel. +48 503 547 987
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/05/31 16:51 #1376

  • Smyk
  • Smyk Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59
Raczej w festyn....

Jacol w zamian obiecał postawić mi lody w Pińczowie :D

Prawda, że przyjedziesz w tą sobotę Jacolku?

Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/06/01 12:33 #1378

  • daf
  • daf Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot
  • Pilot
  • |_ /\ T /\ /\/\
  • Posty: 557
  • Oklaski: -3
  • Otrzymane podziękowania: 38
Jakby ktos jechal z W-wy i wracal w sobote to dajcie znac tu albo PM.
Airborne FUN 160 >> Thalhofer Vector >> Airborne Blitz 146
ZK-B 2012r., w powietrzu 18 godz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/06/02 18:30 #1379

  • grzybol
  • grzybol Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 261
  • Oklaski: 21
  • Otrzymane podziękowania: 275
Przepraszam za spoznialstwo ale nie zagladalem tutaj dluzszy czas - jestem winny dwoch odpowiedzi dla Piotra i Michalo:

Piotrolot:

"Serwus Grzybol - czy ten holujacy Mark lata na zaczepie do Holowania ktorego projekt kiedys mi podeslales ???"

Na podobnym.

Michalo:

"Takiej organizacji i warunków technicznych do latania można tylko pozazdrościć, dlatego chciałbym zadać Grzybolowi kilka pytań, w jaki sposób jest to wszystko u Was zorganizowane, że tak dobrze działa? Kto zajmuje się utrzymaniem sprzętu i lotniska (na filmie wygląda jak pole golfowe), w jaki sposób jest to finansowane, czy właściciel całego ośrodka działa komercyjnie czy może to wszystko to efekt wysiłku pasjonatów lotniarstwa?"

Z grubsza biorac to to wszystko dziala jak sie chce zeby dzialalo.
Same zawody przygotowywalem z kumplem od wrzesnia zeszlego roku “inwestujac” circa 120 godzin mojej pracy i podobnie kumpel. Mozna nazwac ze ten poswiecony czas nazywajac to po komunistycznemu to nasz “czyn spoleczny”.
Wlascicielem laki (lotniska) jest facet ktory kiedys zrobil 2 loty solo na lotni i sie szybko wyleczyl natomiast dzisiaj lata Kolbem tak dla przyjemnosci. On wlasnie jest posiadaczem 3 Kolbow (nie nowych) – 2 holowek i jednego do swobodnego latania. Szczerze mowiac to ten facet nie posiada zdolnosci organizacyjnych ani menadzerskich a co z tym sie wiaze ciagle jest wiele niedociagniec i zaniedban w utrzymaniu sprzetu. My (lotniarze) bardzo czesto naprawiamy to co jest do naprawienia. Szczegolnie przed zawodami kilka dobrych weekendow poswiecone bylo przez 5 do 8 pilotow na wszystkie naprawy, sprzatania jak i dobudowki (lozka do spania, prysznice na zewnatrz). Kasa na potrzebny material i czesci do samolotow byla z wpisowego zawodnikow. Poszerzalem pas startowy na kierunek E-W z 30m do 60m i oczywiscie placilem Joe za dzierzawe gruntu … Nie mielismy zadnego centa z organizacji lotniowej ani sponsora. Malo tego, aby moc rozegrac te zawody musialem wplacic circa $350 do organizacji USHPA jak i dodatkowe $200 ubezpieczenie zawodow tez w tej samej organizacji. To sa wlasnie organizacje … na ktore wszyscy piloci USA placa co roku skladki $75 a z ich strony zero pomocy … Malo tego organizacja ta nie pokrywa ani grosza kosztow zawodnikow (reprezentacji USA) na Mistrzostwa Swiata ! Jeff, Dustin czy Zac musza sami sobie szukac kasy aby zaplacic przelot, transport sprzetu, noclegi I wyzywienie podczas MS! Tak wlasnie dzialaja organizacje po pewnym czasie jak obrosna w piorka. Tak ze sam widzisz – cala impreza jest organizowana z kasy zawodnikow plus bardzo duzo pracy wlorzonej przez ochotnikow, a przy tym dodatkowo musimy utrzymywac organizacje USHPA … Wnioski sie same nasuwaja …
Majac taki Pinczow (dzieki Michalowi Ornatkiewiczowi) a dzisiaj Endrju, powinniscie pielegnowac to miejsce – byc moze kiedys zrobimy tu jakies wieksze zawody…? To jest piekne ze miasto Pinczow placi za ta lake i budynek! To juz macie gotowe i za darmo!, teraz tylko dbajcie o to miejsce (bo my tu dbamy o miejsce Joa – Enjoy Field), latajcie, robcie imprezy, sciagajcie ludzi przynoscie biznes dla miasta a miejsce bedzie coraz bardziej popularne!
Tak to dziala na calym swiecie – kiedy przyjechalem do USA to po pol roku zrozumialem ze mnie sie nic nie nalezy i za wszystko trzeba placic … z drugiej strony to jest gdzie zarobic na te wydatki. Trzeba tylko chciec.

Trzymajcie sie mocno razem tak na ziemi jak i pod podstawa chmur !

Grzybol
“Jesli w wieku 20 lat nie jestes liberalem to znaczy nie masz serca, jeli w wieku 40 lat nie jestes konserwatysta to znaczy nie masz rozumu” – Winston Churchill.
Podziękowali: Agi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez grzybol.

Odp: 2011 Pinczow 2011/06/02 19:23 #1380

Dzięki, że o tym wszystkim napisałeś. Widzę że jest bardzo podobnie jak to sobie wyobrażałem.
Wniosek jest jeden, samo się nic nie zrobi i nikt nam nic nie da za darmo. Biznesu na tym naszym lataniu u nas też nikt nie zrobi szczególnie, że jest nas bardzo niewielu.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/06/02 20:38 #1382

  • endrju
  • endrju Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 290
  • Oklaski: 26
  • Otrzymane podziękowania: 164
Pełen podziwu oglądałem filmiki z twoich zawodów.Na pewno masz wielką satysfakcję z pracy którą włożyliście w to wszystko. Wyglądało to imponująco.Dało się wyczuć świetną atmosferę zabawy i rywalizacji, która towarzyszyła tym zawodom. Gratuluję!.Wiele rozmawialiśmy o Pińczowie i moim marzeniem jest to, aby też tak to działało jak u Was- w odległej Ameryce. Widzę że zasady obowiązują na całym świecie takie same. Nie ma nic za darmo. Musimy w ramach naszego stowarzyszenia w którym aktywnie działają (w czynie społecznym) cztery osoby,opłacić najnormalniejszą w świecie dzierżawę gruntu (12ha), hangaru,koszenie lotniska, prąd,wodę, ścieki, środki czystości, gaz do kuchni i inne pierdoły. Nie mówiąc już o kasie włożonej w sprzęt do holowania (motolotnia, wyciągarka, samochód do rozwijania liny wyciągarki ) i np. opłaty bezpośrednio związane z lataniem tj. pilot holujący,wyciągarkowy.Takie są realia i stawiamy im czoła.Ledwo skończył się maj, a my kupą zrobiliśmy ładnych parę lotów, gdzie jeszcze wielu kolegów doskonali swoje umiejętności za holówką, ale jak tylko będą to robić na luziku zaczną padać rekordy! Jest nas lotniarzy mało i to daje nam siłę do wspólnego działania.Czekaj na film z naszych zawodów i ma się rozumieć, że na nim będziesz....:)
Podziękowali: Agi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: 2011 Pinczow 2011/06/02 21:15 #1383

  • grzybol
  • grzybol Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 261
  • Oklaski: 21
  • Otrzymane podziękowania: 275
Trzymam kciuki za Pinczow bo to super miejsce - nawet na zawody miedzynarodowe (blisko przepiekny Krakow, Kielce).
Zycze Wam tej "sily do wspolnego dzialania" a sobie ... jak najszybciej holu za moto w Pinczowie ! Ech teskno mi teskno. :dry:

grzybol
“Jesli w wieku 20 lat nie jestes liberalem to znaczy nie masz serca, jeli w wieku 40 lat nie jestes konserwatysta to znaczy nie masz rozumu” – Winston Churchill.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez grzybol.
Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena