Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Sekretny klucz Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lotniowy Puchar Przelotowy 2015

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/07/30 20:16 #2018567

Vega, chyba jesteś zbyt surowy w swojej ocenie wiem, że liczby nie kłamią ale trzeba spojrzeć na całą tabelę wyników trochę szerzej.
Ścisła czołówka to kraje alpejskie z niezliczonymi startowiskami na wszystkie kierunki, poza tym przed porównaniem należałoby wyjąć z tabeli tych, którzy latają zawodowo.
Wydaje mi się, że Mikołaj chciał zwrócić uwagę na ogromny postęp w naszym lotniarstwie na tle ostatnich lat. Jeśli dalszy rozwój będzie tak postępował to wierzę, że za kilka lat będziemy gdzieś między Włochami a Czechami.
Dla mnie najgorzej w tabeli XContest wygląda Austria, całkiem spory kraj a mają tylko 26 pilotów i ogólny wynik 800pkt. wyższy od Polski.

Pozdrawiam
Michał O.
Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/07/30 21:07 #2018568

  • VEGA
  • VEGA Avatar
  • Wylogowany
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Instruktor, Sponsor lotnie.pl 2016
  • Posty: 990
  • Oklaski: 16
  • Otrzymane podziękowania: 295
Nie chodzi o XContest czy inny.
Austriacy nie zgłaszają w większości lotów, bo by musieli cały czas przy kompie siedzieć ;)
Oni latają. Wystarczy tylko wyniki jakichś wojewódzkich zawodów zobaczyć i wystarczy...
Chodzi mi o fakt, że latanie jest "przypadkowe" i ilościowo mizerne.
I nie ma mowy o lataniu wyczynowym czy zawodniczym.
Kadra, reprezentacja :( ...
Pozdrawiam Pawel by VEGA
Lotniowe aktualności z Austrii i Niemiec, wyniki VEGA XC-CUP, historia lotniarstwa, zawody, techniczne porady itp - zapraszam na:
www.vega-lotnie.eu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/07/30 21:42 #2018569

  • Mikołaj
  • Mikołaj Avatar
  • Wylogowany
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Pilot, Sponsor lotnie.pl 2015
  • Posty: 1014
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 451
Dla mnie to nie są wyjątki tylko wyraźny trend wzrostowy, wręcz skokowy! 3 rekordy Polski pobite w jednym sezonie zmieniają baardzo dużo. W zeszłym roku Bartek podliczył przeleciane xc kilometry na przestrzeni ostatnich lat. Był wyraźny wzrost, głównie dzięki ośrodkowi lotniarskiemu w Pińczowie. W tym roku widać dalszy postęp. Jestem dobrej myśli, jest coraz lepiej! Co i rusz spotykam się na startowiskach ze słowami bywalców "pierwszy raz widzę tu tyle lotni z Polski".
"Każdy lot ma swoje dostojeństwo" Saburo Sakai

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/07/30 22:22 #2018570

  • Daruś
  • Daruś Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 122
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 11
Kadra, Reprezentacja :( ... już nie długo jej nie będzie, jak zrezygnuję. Na pewno wszyscy malkontenci będą happy.
Chodzi mi o fakt, że latanie jest "przypadkowe" i ilościowo mizerne-" taki mamy klimat", gdyby nie wyjazdy na południe za pogodą to w ogóle nie miałbym nalotu, ale mnie na to stać mam czas i pieniądze a chłopaki robią co mogą. porównywanie się do Austriaków to bardzo duże nadużycie:chociażby nie mieli zmiany ustrojowej, mają startowiska za oknem, nie muszą jechać 1000 km. Jak wyjeżdżałem teraz z zawodów to połowa zawodników pojechała do Laragnne na zawody, a stamtąd na Kobale Open, a stamtąd na Pre Euro i gdzie tu się porównywać, nie wspominając o skrzydełkach za drobne 12,5 tys .....euro.Kogo na to stać w Polsce na zawodowstwo?
Podziękowali: dane usuniete, frnandu, Marcin GIE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Daruś.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/08/10 16:18 #2018650

  • Smyk
  • Smyk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Pilot 100+
  • Pilot 100+
  • Habet et musca splenem
  • Posty: 1600
  • Oklaski: -5
  • Otrzymane podziękowania: 59

Daruś napisał: Kadra, Reprezentacja :( ... już nie długo jej nie będzie


Niestety Darku, trochę za bardzo prorocze okazały się Twoje słowa. Ale myliłeś się co do jednego, zupełnie nikt nie jest happy. Opuściłeś nasze ziemskie pole wzlotów nagle, pozostawiając wszystkich w wielkim smutku. Ja w sumie - sam widzisz - nawet kilka dni później, jeszcze nie umiem mówić inaczej jak w drugiej osobie do Ciebie, nie wierzę że już tego nie odczytasz. Byłeś wzorem człowieka, który życie potrafił poświęcić swej pasji, pokonując prozę życia, codzienność i system. Zabrało Cię niebo, mam nadzieję będziesz stamtąd na nas czasem spoglądał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/08/17 14:34 #2018689

  • LPP
  • LPP Avatar
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 64
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 41
Tymczasem sezon trwa. Robert poprawił podczas zawodów jeden ze swoich zagranicznych przelotów (żeby było ciekawiej, ostatnio sprawdziliśmy ile km od polskiej granicy leży Altes Lager, do kwalifikowania się w 100km zabrakło 12....), zaś Jacek latał, latał, latał i latał sporo razy.
Wszystko już dodane. Jeden z przelotów Jacka obcięliśmy o 30% (wygląda na to, że jeden punkt postawiony podczas holu), jeden w sumie wypadł, bo większość wykonana z napędem.

Pytanie, czy Jacek w tym sezonie zrobi "setkę"?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/08/17 14:43 #2018690

Lotnie:
Air Wave - Magic Kiss 144,
Wills Wing - HP AT 158
Moyes - Xtralite 147,
Seedwings - Spyder 14
Quasar - Relief 215C
ŚK - od 2007r.
Podziękowali: Matthew

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez michalo.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/08/17 17:39 #2018691

  • LPP
  • LPP Avatar
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 64
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 41
Nieźle! Michał, dajesz mi nadzieję że w pewnym momencie dzieci dorastają i można znowu trochę zbalansować swoje aktywności ;)


Załączniki:
Podziękowali: dane usuniete, michalo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/08/18 00:37 #2018697

LPP napisał: Pytanie, czy Jacek w tym sezonie zrobi "setkę"?


Nie naciskaj mnie, bo się zamknę w sobie..
Właściwie potrzebuje tylko odwrócenia biegunów. Dotąd ważyłem powyżej, a latałem poniżej setki. Pracuje nad tym by proporcje odwrocić.
Jedno i drugie robię z przyjemnością i bez ciśnienia. Tylko ten smutek co nam po Dariuszu pozostał mnie strasznie gniecie. Brakować będzie jego porad i wzoru który dawał..
Podziękowali: greg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lotniowy Puchar Przelotowy 2015 2015/09/01 15:42 #2018760

  • LPP
  • LPP Avatar
  • Wylogowany
  • ...
  • ...
  • Posty: 64
  • Oklaski: 10
  • Otrzymane podziękowania: 41
Ładnie chłopaki, dwóch pilotów lata najbardziej aktywnie, zdobywa coraz więcej punktów i jest dość blisko siebie, trzeci depcze im po piętach, ale bardziej "jakościowo". Oto zaktualizowane wyniki.
Puchar się robi..
Do końca edycji 2015 zostało 19 dni.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Leslawsterylnymichalo
Zasilane przez Forum Kunena